Zuzana B.
12.02.12,11:48
Dobrý deň,

prosím pekne o Váš názor. Jedná sa o výrobnú spoločnosť, v ktorej sa pracuje na 2 zmeny, ustanovený týždenný pracovný čas je 37,5 hod - od pondelka do piatka 7,5 hod. Zamestnávateľ plánuje nariadiť prácu nadčas, z dôvodu zvýšenej dodávky materiálu, tak aby okrem pondelka až piatka prišli do práce v sobotu aj nedelu (v SO na 7,5 hod a v nedelu taktiež na 7,5 hod). S tým, že nasledujúci pracovný týždeň by pracovali tak ako majú v PZ, to je 7,5 hod každý deň od PO do PI. Je to prosím Vás v poriadku? Môžu pracovať 12 dní v kuse? Pri väčšine zamestnancov odpočinok medzi 2 zmenami vychádza aspoň na 16 hodín a pre menšinu zamestnancov vychádza odpočinok medzi zmenami na 8 hodín. Inšpektorát práce sa vyjadril, že je to v poriadku, ak im nariadime prácu nadčas a ani v nasledujúcom pracovnom týždni im neposkytneme 2 dni voľna, ale právnik tvrdí, že by asi mali dostať voľno v nasledujúci pracovný týždeň v trvaní 2 dní. A preto teraz neviem ako mám konať. Prosím skúste sa k tomu vyjadriť ak máte s tým už skúsenosti, lebo ja v tom nemám jasno a som z toho stále viac popletená... Ďakujem pekne za Vaše odpovede.
Zuzana B.
13.02.12,05:58
Teda nikto by nevedel poradiť?