prekladateľ
12.02.12,12:27
Dobrý deň,

ako si dôchodca SZČO vypĺňa DP za r. 2011? Má si uviesť aj dôchodok ako príjem? Veď by to znamenalo zdanenie dôchodku. Ale v VIII. oddieli je medzi ostatnými príjmami aj položka „dôchodky a podobné opakujúce sa položky“. Ako to vlastne má byť?
Vopred ďakujem za vysvetlenie.
Tweety
12.02.12,11:29
Dobrý deň,

ako si dôchodca SZČO vypĺňa DP za r. 2011? Má si uviesť aj dôchodok ako príjem? Veď by to znamenalo zdanenie dôchodku. Ale v VIII. oddieli je medzi ostatnými príjmami aj položka „dôchodky a podobné opakujúce sa položky“. Ako to vlastne má byť?
Vopred ďakujem za vysvetlenie.
Nie, nie je to zdaniteľný príjem, takže ho ani do príjmu neuvádzaš.
veronikasad
12.02.12,11:39
Dobrý deň,

ako si dôchodca SZČO vypĺňa DP za r. 2011? Má si uviesť aj dôchodok ako príjem? Veď by to znamenalo zdanenie dôchodku. Ale v VIII. oddieli je medzi ostatnými príjmami aj položka „dôchodky a podobné opakujúce sa položky“. Ako to vlastne má byť?
Vopred ďakujem za vysvetlenie.
dôchodok nie je zdanitelný príjem. Ak bol však poberatelom SD k 1.1. kal. roku, za ktorý sa podáva DP, nemá nárok na uplatnenie nezd.časti základu dane, resp. len na rozdiel medzi vyplateným dôchodkom a ročnou NČZD.
Rozalka
14.02.12,18:21
Nesúvisí to síce s DP, ale moja svokra potrebuje k ročnej kontrole majetkových pomerov "Potvrdenie sociálnej poisťovne o vyplatení dôchodkových dávok za rok 2011". Hľadala som na stránke SP, majú tam nespočetné množstva kadejakých žiadostí, ale toto som nenašla.
Voľakedy dávali na pošte takú kartičku, ale jej SD ide celý na účet, tak s tým už pošta nič nemá.

Nemáte niekto len tak náhodou "muštru" ako toto potvrdenie vyžiadať?
Xanti
14.02.12,18:24
Nemáte niekto len tak náhodou "muštru" ako toto potvrdenie vyžiadať? Svokra pôjde na SP, a tam si to vyžiada. Dajú jej to na počkanie, musí mať občiansky preukaz. Ak nemôže ísť tam sama, lebo je nevládna tak môže za nu požiadať rodinný príslušník, ale nedajú mu to do ruky ale pošlú poštou na svokrine meno.
Rozalka
14.02.12,18:48
No veď ona pre to nemôže ísť a nám (rodinným príslušníkom) sa tam nechce čakať, všade plno ľudí. ;)
Xanti
14.02.12,18:50
Rozalka, aj teraz je plno? Ja som si toto potvrdenie žiadala v januári, nikoho nebolo pred tými dverami.