adka7755
12.02.12,14:18
Prajem pekný deň a zároveň prosím o radu.
Mám uzatvorenú zmluvu s obcou o nájme predajného stánku na ambulantný predaj vareného vína, medoviny, kukurice... Zmluva je na dobu určitú a len počas víkendov na akcie (pi-so-ne.) povolenie z RÚVZ z miesta sídla môjho podnikania mám do konca roka 2013 na krátkodobé hromadné akcie.
V piatok mi prišla kontrola z príslušného úradu RÚVZ v mieste predaja a na ich príkaz môj zamestnanec musel uzavrieť predajný stánok. Ako dôvod uviedli: podľa nich je môj stánok s trvalým charakterom, no mi ho otvárame len počas akcií, ktoré sa konajú každý víkend. Vraj k trvalému stánku nebolo doložené príslušné povolenie RÚVZ ( moje je na krátkodobé akcie.) Nieje zabezpečený prísun vody, mi vodu máme v plastových nádobách čo sa pri krátkodobých akciách môže.
Mám vážne podozrenie, že niekomu môj stánok vadí a preto by som sa chcela poradiť či ich konanie bolo oprávnené, ako sa môžem brániť, prípadne kam podať sťažnosť. V pondelok som predvolaná na RÚVZ.
Mám stánok s takýmto sortimentom už vyše dvoch rokov na inom mieste a zatiaľ žiadna kontrola nemala námietky.
Za rady ďakujem.
adka7755
13.02.12,04:15
Prípadne by som chcela vedieť či sa na pracovníkov hygieny vzťahuje zákon o porušení právomoci verejného činiteľa. :confused:Prosím o rady ak niekto viete. Ďakujem
markosito
12.10.15,14:58
dobry den ako ste dopadli?
misoft
12.10.15,17:36
Tri roky prešli, takže buď podniká ďalej, alebo ju "zotreli"....
P.S. Sem-tam sa pozri i na dátum príspevku....
adka7755
13.10.15,09:19
Hygienu sme doriešili v náš prospech, dnes presne viem komu môj stánok vadil. Ale z toho miesta som už odišla :-)