jumo
12.02.12,20:44
Dobrý deň, chcem sa opýtať na jednu vec - prevádzkujem internetový obchod na predaj náradia. Čo sa týka jednej konkrétnej značky, tak som na stránku prepísal celý katalóg ručne a dal som tam obrázky. Okrem toho som k niektorým položkám pripísal nejaké vlastnosti a skúsenosti, ktoré som časom zistil sám a nikde v katalógu sa neuvádzajú a pochybujem že ich niekto ovláda. Pred pár dňami som našiel konkurenčný obchod, ktorý kopíruje moje texty systémom 1:1 - čiže Ctrl C - Ctrl V. Úplne to isté majú na svojej stránke, ešte aj zvýraznený text rovnakou farbou ako ja. Nechcem z toho robiť nejaké veľké haló, ale môžu toto urobiť? Ja som samozrejme tiež posťahoval plno vecí z iných stránok, ale nedával som to na moju systémom 1:1.
Rozmýšlam, že im aspoň zavolám a slušne oznámim že sa mi to nepáči. Asi s tým nič neurobím, ale aspoň budú vedieť že sa o nich vie :-) Neriešil niekto z vás niečo podobné?
Dantess
12.02.12,19:50
Ja mam masazny salon a moja stranka sa zobrazuje na rozne klucove slova na 1. mieste. Doteraz čo viem naše texty skopirovalo vyše 20 konkurenčnych salonov a X zlavovych portalov. Ber to ako SEO zadarmo. Ak sú tie texty originálne a mal si ich skôr, ako tvoja konkurencia, tak sa Ti google odmení lepšími pozíciami. Inak prvotne som to riešil tak, že som im napísal maily. Samozrejme sa ospravedlňovali a zvalovali to na svojich kolegov, adminov stránky a pod. no aj napriek tomu to vymazali asi len 2ja.
mr2
12.02.12,21:42
a mas niekde (c) na stranke? ak ano tak nemozu to skopirovat ale v bananovej si to nevysudis asi...
gabesfun
13.02.12,04:56
Mne skopírovaly fotografie k tovaru, napísal som im email a behom pár hodín fotky vymenily a ospravedlnili sa.
jumo
13.02.12,07:42
Sudit sa kvoli takej blbosti rozhodne nechcem. Skusim im napisat a uvidime co sa stane.