lednj
02.02.06,11:04
Dobry den,

v maji 2005 som si zakupil MV na lesing.

v juli 2005 som si dal namontovat ALARM.13500,-Sk, zakupil AL disky 21.000,-Sk , zimne pneumatiky 12.000,-Sk .

Ako mam uvedene doplnky odpisat.
Mozem jednorazovo.

Dakujem
Fair Jobs
02.02.06,10:31
Ahoj.
Pokial mam spravne info, ak je dane vozidlo v majetku firmy, tak dane naklady zauctujes ako napr.rezijne. Pokial pouzivas sukromne vozidlo, dane naklady nemozes uctovat do nakladov firmy.

Petra
lednj
02.02.06,11:42
Ahoj.
Pokial mam spravne info, ak je dane vozidlo v majetku firmy, tak dane naklady zauctujes ako napr.rezijne. Pokial pouzivas sukromne vozidlo, dane naklady nemozes uctovat do nakladov firmy.

Petra

Auto mam podnikani leasing je na ICO, Cestnu dan mam zaplatenu.
Mam to chapat tak ze horeuvedene vydavky zauctujem na prevadzkovu reziu ?
Gituška
02.02.06,11:45
áno máš to chápať tak
andrej_rv
02.02.06,12:02
Auto mam podnikani leasing je na ICO, Cestnu dan mam zaplatenu.
Mam to chapat tak ze horeuvedene vydavky zauctujem na prevadzkovu reziu ?Minimálne alarm vozidla v žiadnom prípade nie je prevádzková réžia, ale technické zhodnotenie. Elektrónové disky posudzujú zväčša daňováci tak isto, ale nejaký priestor na diskusiu tam je. TZ prenajatého majetku, ak presiahne hodnotu 30 tis. Sk, môže odpisovať nájomca po písomnom súhlase prenajímateľa ako iný majetok v rovnakej odpisovej skupine ako prenajatý majetok. (§ 22 ods. 6 písm. f) ZDP ).
Pokiaľ TZ (nasčítané za celý rok) nepresiahne 30 tis. Sk, môže sa zahrnúť priamo do daňových výdavkov.
pitto
08.02.06,21:42
Andrej, neviem ci mas pravdu. Podla stareho uctovania leasingu by som s Tebou aj suhlasil, ale kedze dnes auto odpisujes u seba, tak by som minimalne alarm a mozno aj disky / existuje smernica MF co tvori prislusenstvo vozidla/ zaradil k obstaracej cene automobilu vzhladom k datumom obstarania tych dalsich veci.
AdrianaA
09.02.06,13:32
Andrej ma pravdu. Alarm aj disky su technickym zhodnotenim ak ich sucet je nad 30 000,- a ja osobne si myslim, ze aj dodatocne dokupene nap.zimne pneumatiky by som do zhodnotenia ratala. Je sice v tomto smere dost velka polemika, ale nazor nasho danoveho poradcu je ten, ze do tech.zhodnotenia. Dalsie vymeny uz opotrebovanych pneumatik davam do nakladov priamo. Technicke zhodnotenie leasovaneho auta v ziadnom pripade nevstupuje do istiny !!
Odpisuje sa v odpisovej skupine v ktorej je zaradeny prenajaty majetok a odpisuje sa ako normalny majetok. Pozri dan z prijmov §24ods2