JozefOldiesPepa
13.02.12,06:46
Dobrý deň.
V súčasnosti som nezamestnaný a evidovaný na úrade práce cca 3 rok.
Vo voľnom čase sa rád venujem hudbe ako aranžér hudobných podkladov a uvažujem nad tým, že by som rád podnikal v hudobnom priemysle.
Mám však obavy z toho, že táto činnosť má silnú konkurenciu a práce v tejto oblasti by bola len príležitostná.
Z toho dôvodu sa pýtam, či aj napriek tomu je nutné sa evidovať na živnostenskom úrade ako podnikateľ?
Mám strach že by som potom musel zrušiť evidenciu na ÚPSVaR.
Je nejaké možné riešenie ako sa vyhnúť zbytočným problémom ak by som aj bez živnosti vykonával činnosť ako muzikant len cca 4 krát do roka?
Economic
13.02.12,05:59
Dobrý deň.
V súčasnosti som nezamestnaný a evidovaný na úrade práce cca 3 rok.
Vo voľnom čase sa rád venujem hudbe ako aranžér hudobných podkladov a uvažujem nad tým, že by som rád podnikal v hudobnom priemysle.
Mám však obavy z toho, že táto činnosť má silnú konkurenciu a práce v tejto oblasti by bola len príležitostná.
Z toho dôvodu sa pýtam, či aj napriek tomu je nutné sa evidovať na živnostenskom úrade ako podnikateľ?
Mám strach že by som potom musel zrušiť evidenciu na ÚPSVaR.
Je nejaké možné riešenie ako sa vyhnúť zbytočným problémom ak by som aj bez živnosti vykonával činnosť ako muzikant len cca 4 krát do roka?


Ja si myslím že ty by si kľudne mohol ísť na režim mimo živnostenský zákon : využívanie výsledkov duševnej tvorivej činnosti chránených osobitným zákonom, ich pôvodcami včítane vydávania, rozmnožovania a rozširovania literárnych a iných diel na vlastné náklady. (autorský zákon)