clare11
13.02.12,09:00
Stala sa nám takáto vec. Moje deťi boli na ľade. Boli tam dvaja asi 20 roční chalani pod vplyvom alkoholu. Jeden z nich nadával mojim deťom do sopliakov, ..., ukazoval im neslušné gestá. Deti sa rozplakali, mam dohovárala tomu chalanovi a on jej nadal do starých kur.., a povedal, že to ukáže aj jej. Keď sme sa to dozvedeli, išli sme na ľad dohovoriť mu. Lenže on bol stále agresívny a pridal sa k nemu aj jeho kamarát, ktorý nám ukázal, že má pri sebe pištoľ a že ju nosí kvôli takým ko..... ako je môj muž. Ja som zavola policajtov. Dopadlo to tak, že oni samozrejme tvrdili niečo iné. Policajti mu poradili, aby sa nám ospravedlnil. A tým pádom, ževraj keď to dajú do zápisu, tak sa ak podáme trestné oznámenie toto "zhodí zo stola". A že tu nie sme v Amerike. Mám pocit, že sa nás snažil zastrašiť, aby sme nepodávali oznámenie. Nie som si istá, či postup policajtov bol správny. Aký máte na to názor?
Treba s tým ísť ďalej alebo má policajt pravdu? A čo s tými urážkami na cti na moju mamu.
Ďakujem.
GabiZ
13.02.12,08:13
Preverovali si policajti, či zbraň, ktorou sa vám vyhrážal je v legálnej držbe? Podľa mňa, ak už ide o vyhrážanie použitím zbrane, tak to je určite na trestné oznámenie, prípadne na sťažnosť o prešetrenie postupu polície, ak si dotyčných nepreverila. Zápis o tom síce je, otázne je, či by pri podaní trestného oznámenia bolo toto zhodené zo stola, ak by sa jednalo o ospravedlnenie aj v prípade ohrozovania zbraňou. S urážkami na cti, poviem pravdu, na to v tejto situácii nemyslite, pretože urážkou na cti by jej museli spôsobiť ujmu v jej osobnom alebo profesionálnom živote, aby sa to dalo klasifikovať ako trestný čin a to v tomto prípade nie je.
pepsikova
13.02.12,08:20
..myslím, že ak bude v zápise, že výtržník mal zbraň a vyhrážal sa ňou a policajti ju videli a nepreverili, tak sa to už zo stola nezmetie...
clare11
13.02.12,08:21
Policajti sa ho iba opýtali, či ju má v legálenej držbe. Ani mu ju nekázali doniesť. Ževraj keď ju na nás nevytiahol, tak sa nič nedeje. Ešte na nás ten policajt zvyšoval hlas a skúšal nás, či to bola okrúhla, hranatá , biela zbraň a že či to náhodou nebola len poplašná zbraň...No ja som len žasla.
GabiZ
13.02.12,08:22
Moment, tak mal ju pri sebe, alebo nie? Kedy ste volali políciu? Na mieste? Alebo až potom?
clare11
13.02.12,08:23
Policajti tú zbraň nevideli. Lebo on tam už nebol keď prišli. Potom si ho až kázali zavolať a samozrejme, že prišiel bez nej a tvrdil, že ju tam ani nemal.
GabiZ
13.02.12,09:20
§ 122 ods. 3 Zákona č. 300/2005 Z.z. Trestný zákon:
(3) Trestný čin je spáchaný so zbraňou, ak páchateľ alebo s jeho vedomím niektorý zo spolupáchateľov použije zbraň na útok, na prekonanie alebo zamedzenie odporu alebo ju má na taký účel pri sebe; zbraňou sa rozumie, ak z jednotlivého ustanovenia nevyplýva niečo iné, každá vec, ktorou možno urobiť útok proti telu dôraznejším. Trestný čin je spáchaný so zbraňou aj vtedy, ak páchateľ použije napodobeninu zbrane alebo ju má pri sebe s úmyslom, aby bola považovaná za pravú.

K tomu, aby bolo možné hodnotiť čin ako spáchaný" so zbraňou"nestačí, pokiaľ má páchateľ u seba zbraň iba náhodou a nie k tomu účelu, aby ju nejakým spôsobom použil na spáchanie činu. Nezáleží na tom, či si páchateľ zabezpečil zbraň vopred v úmysle, aby ju použil pri čine alebo či ju použil, majúc ju náhodou po ruke.

Treba k tomu niečo dodať? Myslím si že nie, v podstate sa podľa polície nič nestalo, zrejme to brali ako tvrdenie proti tvrdeniu, (sme predsa na Slovensku). Ale to, že si neoverili, ak dotyčný potvrdil, že zbraň vlastní, či ju má v legálnej držbe, to v poriadku nie je. V tomto prípade môžete podať podnet na prešetrenie postupu polície. Čo sa týka ostatného, nemáte dôkazy na to, aby ste dotyčného usvedčili, ak nemáte iných svedkov, ak zbraň na vás nevytiahol, len sa ústne vyhrážal. U nás je to veľmi ťažké, ak sa chcete brániť proti niečomu, čo vám akože "iba" hrozí. Riešia sa veci, až keď sa niečo stane:( bohužiaľ.
buchač
13.02.12,11:39
Stala sa nám takáto vec. Moje deťi boli na ľade. Boli tam dvaja asi 20 roční chalani pod vplyvom alkoholu. Jeden z nich nadával mojim deťom do sopliakov, ..., ukazoval im neslušné gestá. Deti sa rozplakali, mam dohovárala tomu chalanovi a on jej nadal do starých kur.., a povedal, že to ukáže aj jej. Keď sme sa to dozvedeli, išli sme na ľad dohovoriť mu. Lenže on bol stále agresívny a pridal sa k nemu aj jeho kamarát, ktorý nám ukázal, že má pri sebe pištoľ a že ju nosí kvôli takým ko..... ako je môj muž. Ja som zavola policajtov. Dopadlo to tak, že oni samozrejme tvrdili niečo iné. Policajti mu poradili, aby sa nám ospravedlnil. A tým pádom, ževraj keď to dajú do zápisu, tak sa ak podáme trestné oznámenie toto "zhodí zo stola". A že tu nie sme v Amerike. Mám pocit, že sa nás snažil zastrašiť, aby sme nepodávali oznámenie. Nie som si istá, či postup policajtov bol správny. Aký máte na to názor?
Treba s tým ísť ďalej alebo má policajt pravdu? A čo s tými urážkami na cti na moju mamu.
Ďakujem.


Policajti sa ho iba opýtali, či ju má v legálenej držbe. Ani mu ju nekázali doniesť. Ževraj keď ju na nás nevytiahol, tak sa nič nedeje. Ešte na nás ten policajt zvyšoval hlas a skúšal nás, či to bola okrúhla, hranatá , biela zbraň a že či to náhodou nebola len poplašná zbraň...No ja som len žasla.


Policajti tú zbraň nevideli. Lebo on tam už nebol keď prišli. Potom si ho až kázali zavolať a samozrejme, že prišiel bez nej a tvrdil, že ju tam ani nemal.

...jak čítam , tak čítam ...
...či už ...
...zhora nadol .
...zľava doprava ....
...zmysel mi to nedáva ...


...veľa nezrovnalostí je v príspevkoch ......
clare11
13.02.12,15:05
Čo je nejasné, objasním.
buchač
13.02.12,15:18
Čo je nejasné, objasním.
...nie nejasné .....ale nezrovnalostí ...
buchač
13.02.12,15:39
Stala sa nám takáto vec. Moje deťi boli na ľade. Boli tam dvaja asi 20 roční chalani pod vplyvom alkoholu. Jeden z nich nadával mojim deťom do sopliakov, ..., ukazoval im neslušné gestá. Deti sa rozplakali, mam dohovárala tomu chalanovi a on jej nadal do starých kur.., a povedal, že to ukáže aj jej. Keď sme sa to dozvedeli, išli sme na ľad dohovoriť mu. Lenže on bol stále agresívny a pridal sa k nemu aj jeho kamarát, ktorý nám ukázal, že má pri sebe pištoľ a že ju nosí kvôli takým ko..... ako je môj muž. Ja som zavola policajtov.Dopadlo to tak, že oni samozrejme tvrdili niečo iné. Policajti mu poradili, aby sa nám ospravedlnil. A tým pádom, ževraj keď to dajú do zápisu, tak sa ak podáme trestné oznámenie toto "zhodí zo stola". A že tu nie sme v Amerike. Mám pocit, že sa nás snažil zastrašiť, aby sme nepodávali oznámenie. Nie som si istá, či postup policajtov bol správny. Aký máte na to názor?
Treba s tým ísť ďalej alebo má policajt pravdu? A čo s tými urážkami na cti na moju mamu.
Ďakujem.


Policajti sa ho iba opýtali, či ju má v legálenej držbe. Ani mu ju nekázali doniesť. Ževraj keď ju na nás nevytiahol, tak sa nič nedeje. Ešte na nás ten policajt zvyšoval hlas a skúšal nás, či to bola okrúhla, hranatá , biela zbraň a že či to náhodou nebola len poplašná zbraň...No ja som len žasla.


Policajti tú zbraň nevideli. Lebo on tam už nebol keď prišli. Potom si ho až kázali zavolať a samozrejme, že prišiel bez nej a tvrdil, že ju tam ani nemal.


Čo je nejasné, objasním.
Ak ste zavolali 158 a povedali , o čo sa jedná ...hliadky by bola na mieste činu do tých 10 minút ...
Chlapci by ani korčule nestihli dať dole ...
Zaujímavé je , že spomínaš postup policajtov ......neverím totiž , že to by zrobila hliadka ...NEVERÍM !!!!
Taktiež raz vravíš , že policajti prišli ...chlapci tam už neboli ...a následne majiteľovi zbrane kázali túto doniesť ...a on ju NEDONIESOL - což je totálna blbosť , lebo ak by toto zrobil , tak by riskoval kruté odobratie zbrojného preukazu , čím dedukujem , že mladý tento asi ani nemá a na ľade frajeroval iba s plynovkou ( čo ovšem nie je ospravedlnienie jeho konania )...
...aj plynová zbraň je zbraň !!!...niekedy na nerozoznanie od ostrej aj pre odborníka a preto aj na takéto prípady zákon pamätá a náležite oceňuje ...v pohode aj podmienečným trestom ...

Že nevytiahol zbraň samotnú nie je totiž podstatné ...

Hm ........a o tom skúšaní - vedomostí , že aká zbraň to bola ......he , položil by som na stôl 10 pištolí a mali by len pohľadom určiť zo vzdialenosti X metrov , policajti by pekný problém mali ...akurát by vedeli určiť , či to je pištol alebo revolver ...;):---:D
clare11
13.02.12,18:12
Pre Pána, nerobte zo mňa blázna ešte aj vy! Hliadku som musela volať na 3 krát. Prišli asi za pol hodiny. Chalani dovtedy zdúchli. Nikde som tu nepísala, že mu policajti kázali doniesť zbraň. Ale, že nekázali. Na zbrojný pas sa ho len opýtali! A to, že nevytiahol zbraň oni považovali za významné ! A presne tak ako som napísala postupovali. Preto sa tu pýtam, či je toto správne.
buchač
13.02.12,18:24
Pre Pána, nerobte zo mňa blázna ešte aj vy! Hliadku som musela volať na 3 krát.
...ktorú konkrétnu hliadku si volala ????
Máš na niektorú číslo ???
Lebo ak by si volala na 158 ,tak vedz , že hentie hovory sa nahrávajú ...a to je už iné tóčo , ak volajúci spomenie vyhrážku zabitím zbraňou ...
Prišli asi za pol hodiny.
...neverím ....
Chalani dovtedy zdúchli. Nikde som tu nepísala, že mu policajti kázali doniesť zbraň. Ale, že nekázali. Na zbrojný pas sa ho len opýtali!
...blbosť na kvadrát !!!!!
...bola si pri telefonáte , keď ho volali ........a ozaj , ako vedeli , o koho sa jedná ?????
A to, že nevytiahol zbraň oni považovali za významné ! A presne tak ako som napísala postupovali. Preto sa tu pýtam, či je toto správne.

....a ozaj .....to sa kde odohrala hentá story .....???
lujza.j
13.02.12,18:28
ako sa to tu zdá my to tu asi nevyriešime. daj si sťažnosť na inšpekciu http://www.minv.sk/?staznost-kontrola-inspekcia
buchač
13.02.12,18:32
ako sa to tu zdá my to tu asi nevyriešime. daj si sťažnosť na inšpekciu http://www.minv.sk/?staznost-kontrola-inspekcia

...lui , doplním ........rovno formulár poskytujem ....stačí len vyplniť ...;)

Oznámenie o protiprávnom konaní príslušníka PZ

Tento formulár je nástroj na komunikáciu inšpekčnej služby s verejnosťou pri spolupráci v boji proti trestnej činnosti páchanej príslušníkmi Policajného zboru. Týmto spôsobom chceme získať od občanov relavantné a cenné informácie o páchaní, resp. o podozreniach z páchania trestnej činnosti príslušníkmi PZ. Tieto informácie nám pomôžu v našej každodennej práci, ktorou je očisťovanie Policajného zboru od osôb, ktoré vedome porušujú zákon.


http://www.minv.sk/?oznamenie-o-protipravnom-konani-prislusnika-pz
lujza.j
13.02.12,18:34
fúha...až takto to už má občan nachystané....
misoft
14.02.12,17:11
Veď už bolo na čase!