Fair Jobs
02.02.06,11:14
Ahojte vsetci.

Moj klient obdrzal na podnikanie dotaciu od Uradu prace. Z danej dotacie zakupil vodne bicykle, ktore uhradil v hotovosti on sam a Urad prace mu nasledne zaplatil 90 percent z ceny. Ako mam zauctovat tych 90 percent ? Dana dotacia prisla klientovi na bankovy ucet az po preukazani - fyzickom i dokladovom, ze ich kupil.
Dakujem

Petra

P.S.
Musia sa dane vodne bicykle odpisovat?
Zita5
02.02.06,11:05
Ahojte vsetci.

Moj klient obdrzal na podnikanie dotaciu od Uradu prace. Z danej dotacie zakupil vodne bicykle, ktore uhradil v hotovosti on sam a Urad prace mu nasledne zaplatil 90 percent z ceny. Ako mam zauctovat tych 90 percent ? Dana dotacia prisla klientovi na bankovy ucet az po preukazani - fyzickom i dokladovom, ze ich kupil.
Dakujem

Petra

P.S.
Musia sa dane vodne bicykle odpisovat?


Dotáciu zaúčtuješ do príjmov OVZD . Napíš aká cena je vodných bicyklov.
Fair Jobs
02.02.06,12:23
Ahoj Zita.

A neuctuje sa nahodou dotacia do Prijmov neovplyvnujucich zaklad dane medzi vklady, uvery, dary, dotacie ? Cena bicykla je maximalne 18.000 Sk. Ja som si pred dvomi rokmi kupovala napriklad notebook a neodpisovala som ho.
Zita5
02.02.06,12:35
Ahoj Zita.

A neuctuje sa nahodou dotacia do Prijmov neovplyvnujucich zaklad dane medzi vklady, uvery, dary, dotacie ? Cena bicykla je maximalne 18.000 Sk. Ja som si pred dvomi rokmi kupovala napriklad notebook a neodpisovala som ho.

Dotácia od úradu práce sa účtuje do POZN v tom roku , v ktorom ju rozpustíš , čiže spravíš nákup . To znamená , že ak si dostala dotáciu
18 000 Sk v roku 2005 a v tom roku si aj nakúpila DM tak si tento nákup uplatníš do výdavkov / v tvojom prípade nákup ide do výdavkov, lebo je do 30000 Sk/, resp. ak by sa jednalo o nákup nad 30 000 Sk tak postupne to rozpusťíš v odpisoch .

Pokiaľ by nákup v roku prijatia dotácie neprebehol , tak príjem takejto dátácie je neovplyvňujúci ZD .

Aspoň ja tomu tak chápem .;) Ale pozri na porade , už sa tu o tom pojednávalo .

Podľa § 17 ods.3 písm.b sa do základu dane nezahrnie dotácia,podpora a príspevok u daňovníka , ktorý účtuje v sústave JÚ v zdaňovacom období , v ktorom ich prijal , ak neboli použité na úhradu daňových výdavkov . Príjmy nepoužité na úhradu výdavkov sú zahrňované do ZD postupne vo výške odpisov majetku nadobudnutého z týchto príjmov , alebo pomernej časti zodpovedajúcej výške použitej dotácie,podpory,príspevku , ak tieto príjmy nesúvisia s výdavkom účtovaným v zdaňovacom období , v ktorom boli prijaté .
Zita5
02.02.06,12:37
Ahoj Zita.

A neuctuje sa nahodou dotacia do Prijmov neovplyvnujucich zaklad dane medzi vklady, uvery, dary, dotacie ? Cena bicykla je maximalne 18.000 Sk. Ja som si pred dvomi rokmi kupovala napriklad notebook a neodpisovala som ho.

Ja som písala do príjmov ovplyvňujúcich ZD z dôvodu , že si uviedla resp. som chápala tak , že už drobný majetok máš zakúpený . Preto moja odpoveď bola v tom znení .
Fair Jobs
02.02.06,12:51
Ten majetok uz zakupeny je. len mi nebolo jasne kam zauctovat tu dotaciu, ale teraz mi to je jasne. Ked napr. pondelok dostanem dotaciu 100 000 Sk, tak pokym nieco nekupim dam to do PNZD a ked kupim, tak to prehodim do POZD, ano ? Pokial mi ostane napr. 50.000 Sk, tak su stale v PNZD.
Zita5
02.02.06,12:56
Ten majetok uz zakupeny je. len mi nebolo jasne kam zauctovat tu dotaciu, ale teraz mi to je jasne. Ked napr. pondelok dostanem dotaciu 100 000 Sk, tak pokym nieco nekupim dam to do PNZD a ked kupim, tak to prehodim do POZD, ano ? Pokial mi ostane napr. 50.000 Sk, tak su stale v PNZD.

Áno , presne ako píšeš , na preúčtovanie použiješ ID .To v prípade , že by si neminula celú čiastku ;) :)
slimak
06.02.06,11:07
Mam tiez, klientov zivnostnikov, ktori dostali dotacie UPSVAR.Ak ich vycerpali ide o prijem §9 ods.v pis. d).
V com mam nejasnosti:
1) moze taky danovnik pouzit pausalne vydavky podla § 6 ods. 10(napr. ked aj cerpal dotaciu - nakupoval za nu)? Zaklad dane § 6 by bol z prijmy z cinnosti + cast dotacie( ktore cerpal- nakupoval).
Tu vidim problem v uctovani dotacii. Postupy uctovania JU § 10b.
2) dostal prispevok, ale tvrdi ze nakupeny stroj zakupil z vlastnych prostriedkov.Teda nepouzil dotaciu. Da si nakup stroja do vydavkov, ale prislusnu vysku neda do prijmov( teda ju prenesie do dalsieho roka, kedy ju bude cerpat - nakupovat stroje).
3) Dotacia je 70 000. V roku ma vydavky za 30 000(kupene za dotaciu).
Pocas roka nema ziaden iny prijem. Jeho manzelka, by chcela v rocnom zuctovani vyuzit nezdanitelnu cast(za manzela). Aky je vlastny prijem manzela. § 11 ods. 2. Podla mna 30 000, alebo sa mylim?
ini
06.02.06,13:23
Mam tiez, klientov zivnostnikov, ktori dostali dotacie UPSVAR.Ak ich vycerpali ide o prijem §9 ods.v pis. d).
V com mam nejasnosti:
1) moze taky danovnik pouzit pausalne vydavky podla § 6 ods. 10(napr. ked aj cerpal dotaciu - nakupoval za nu)? Zaklad dane § 6 by bol z prijmy z cinnosti + cast dotacie( ktore cerpal- nakupoval).
Tu vidim problem v uctovani dotacii. Postupy uctovania JU § 10b.
2) dostal prispevok, ale tvrdi ze nakupeny stroj zakupil z vlastnych prostriedkov.Teda nepouzil dotaciu. Da si nakup stroja do vydavkov, ale prislusnu vysku neda do prijmov( teda ju prenesie do dalsieho roka, kedy ju bude cerpat - nakupovat stroje).
3) Dotacia je 70 000. V roku ma vydavky za 30 000(kupene za dotaciu).
Pocas roka nema ziaden iny prijem. Jeho manzelka, by chcela v rocnom zuctovani vyuzit nezdanitelnu cast(za manzela). Aky je vlastny prijem manzela. § 11 ods. 2. Podla mna 30 000, alebo sa mylim? Uz sa k odstavcu 1 vela pisalo. Ja mam totiz to iste. Dostala som dotaciu a pouzila pausalne. Dotaciu som tam nezahrnula, lebo sa mi zdalo nespravodlive, ze by som si z toho mala uplatnit len 25% a ostatne zdanit. Ked v pripade preukazanych vydavkov by to malo na ZD dopad 0. Mam pocit, ze toto je v zakone nedomyslene. Nie je to vsak podla mna spravne nezahrnut a na DU mi nevedeli povedat. Najlepsie by bolo ziskat stanovisko DR.
Johanka
06.02.06,13:36
Mam tiez, klientov zivnostnikov, ktori dostali dotacie UPSVAR.Ak ich vycerpali ide o prijem §9 ods.v pis. d).
V com mam nejasnosti:
1) moze taky danovnik pouzit pausalne vydavky podla § 6 ods. 10(napr. ked aj cerpal dotaciu - nakupoval za nu)? Zaklad dane § 6 by bol z prijmy z cinnosti + cast dotacie( ktore cerpal- nakupoval).
Tu vidim problem v uctovani dotacii. Postupy uctovania JU § 10b.
2) dostal prispevok, ale tvrdi ze nakupeny stroj zakupil z vlastnych prostriedkov.Teda nepouzil dotaciu. Da si nakup stroja do vydavkov, ale prislusnu vysku neda do prijmov( teda ju prenesie do dalsieho roka, kedy ju bude cerpat - nakupovat stroje). Áno.
3) Dotacia je 70 000. V roku ma vydavky za 30 000(kupene za dotaciu).
Pocas roka nema ziaden iny prijem. Jeho manzelka, by chcela v rocnom zuctovani vyuzit nezdanitelnu cast(za manzela). Aky je vlastny prijem manzela. § 11 ods. 2. Podla mna 30 000, alebo sa mylim? 30.000 Sk.
Odpovede sú tučným písmom.
abp1
22.02.06,09:31
Ak správne tomu rozumiem príspevky od Úradu práce v učtovníctve sú moje príjmy a výdavky zakúpený materiál ?:confused: