David33
13.02.12,09:50
Ahoj nehnevajte sa ak som zle zaradil túto tému ale potreboval by som poradiť!
Dňa 4.2 2012 sme boli s priateľmi lyžovať na Bezovci. Po Lyžovačke a večery sme sa šli pozrieť na tabuľu pred chatou ktorá popisovala trasy a určovala smery na rôzne turistické miesta.
Ako sme sa vracali späť asi 5 m pred chatou som sa šmykol na neupravenom zľadovatelom chodníku čoho následkom som si trieštivo zlomil členok , ihlicu a píšťalu.
Keď som písal majiteľke chaty že by som sa rád dohodol keďže len lieky ma zatiaľ vyšli na 150|€ a to som ešte len na začiatku liečby mi odpísala niečo v tom znení že cestná komunikácia od chaty končí 300m aj napriek tomu že ma parkovanie pred chatou sa mi zdá dosť divné.Ľudia čo majú chodníky pred chatou a nie je tam cestná komunikácia nie sú povinný udržiavať chodník čistý a upravený? Prosím Vás čo mám robiť v tomto prípade? Bohužiaľ zrejme budem mať trvalé následky. A to je asi jediné čo dostanem.
Ďakujem za vaše odpovede
tictac7
13.02.12,08:52
prečo máš behom troch minút dve rovnaké témy?! :mad::mad::mad:

http://www.porada.sk/t186965-zlomena-noha-na-chodniku.html
David33
13.02.12,12:31
prečo máš behom troch minút dve rovnaké témy?! :mad::mad::mad:

http://www.porada.sk/t186965-zlomena-noha-na-chodniku.html

Ospravedlňujem sa nevedel som kam to mám zaradiť!
arizona
13.02.12,12:57
Ked sportujes a chodis na lyzovacky, tak urcite mas uzatvorenu nejaku urazovu poistku.Treba sa obratit na poistovnu.

Zda sa mi dost divne, ze ludia sa vyberu do hor a ocakavaju tam cistucke chodnicky ako niekde v centre mesta.:eek:
bubkoch
13.02.12,13:06
je to smutne co sa ti stalo, ale co uz ... neprisposobil si chodzu stavu a povahe chodnika ...

co chces od chatara ? 5m od chaty ... to znamena ze v skutocnosti tak 10 ... to mal odpratat sneh okolo chaty v okruhu 30m ?
lujza.j
13.02.12,13:12
David33
13.02.12,13:14
[QUOTE=arizona;1978763]Ked sportujes a chodis na lyzovacky, tak urcite mas uzatvorenu nejaku urazovu poistku.Treba sa obratit na poistovnu.

Zda sa mi dost divne, ze ludia sa vyberu do hor a ocakavaju tam cistucke chodnicky ako niekde v centre mesta.:eek:

V poriadku mám poistku ale prečo si ja mám platit lieky ktor esu v horibilných sumách keď v podstate za to môže majitel/ka ktorý je si povinný upraviť pristupový chodnik. V tejto odpovedi je bohužial jemný nádych nenavisti k ludom čo žiju v meste bez uražky.
Taktiež si myslim že ta chata môže byt hocikde chodnik ma byť upravený !ked pojdem s dietatom na hory a rozbije si hlavicku pred ubytovnov je to v poriadku??
Poisťovnu si platim a ano dostanem od nej peniaze hned ako sa doliecim ale čo zatial?
A to že budem mat trvale nasledky posla mna tiež nie je v poriadku ja tu žiadam o radu nie o krytyku .
A slečna arizona neviem či ste niekedy niečo taketo zažili ale ak ano tak by ste ma pochopili
David33
13.02.12,13:16
No nie ale pristupové cesty musia byt odhrabané bez nánosu ladu predpokladám.
Ja osobne som dostal napomenutie že si musim pred domom lad odstranit inak budem pokutovaný respet. ked sa niekomu nieco stane možem byt žalovaný .
Tak ale tu sa zrejme rady nedočkám
lubko6394
13.02.12,13:35
No nie ale pristupové cesty musia byt odhrabané bez nánosu ladu predpokladám.
Ja osobne som dostal napomenutie že si musim pred domom lad odstranit inak budem pokutovaný respet. ked sa niekomu nieco stane možem byt žalovaný .
Tak ale tu sa zrejme rady nedočkám

Ja som pri tom nebol, ale na horskej chate očakávam v zime sneh, ľad aj cencúle, v kufri mám pripravené reťaze aj lopatu a určite nepočítam s tým, že chatár vyzametá celý areál. Skôr mi to pripadá na úraz počas lyžovačky a snahu kohosi pumpnúť.
David33
13.02.12,13:43
Ja som pri tom nebol, ale na horskej chate očakávam v zime sneh, ľad aj cencúle, v kufri mám pripravené reťaze aj lopatu a určite nepočítam s tým, že chatár vyzametá celý areál. Skôr mi to pripadá na úraz počas lyžovačky a snahu kohosi pumpnúť.

Ale to som vsetko mal ja nepotrebujem nikoho pumpnut!!
A pred dverami nemas mat co na schodikoch a chodniku lad .To bol chodnik pred vchodovimi dverami nechapem preco pisete v okoli chaty
lubko6394
13.02.12,13:48
Ale to som vsetko mal ja nepotrebujem nikoho pumpnut!!
A pred dverami nemas mat co na schodikoch a chodniku lad .To bol chodnik pred vchodovimi dverami nechapem preco pisete v okoli chaty

A ten chatár na Lomnickom štíte by musel byť zavretý nonstop. Hlavne že návštevníci sa pred vchodom ometajú a obúchavajú topánky.
David33
13.02.12,13:56
No ok dakujem za rady už to mam poriešene