AHT
02.02.06,11:14
Prosím Vás poraďte mi, zamestnávateľ chce na základe rozhodnutia o tom, že máme nepitnú vodu poskytovať zamestnancom nápoje. Môže poskytovať len čisté minerálne vody alebo môže aj ochutené, je ohraničnené denné množstvo na 1 zamestnanca alebo nie. V akej výške si môže dať do daňových nákladov ten nápoj a musí si prispievať na ne aj zamestnanec? Ďakujem veľmi pekne.
ajobs
02.02.06,14:35
Prosím Vás poraďte mi, zamestnávateľ chce na základe rozhodnutia o tom, že máme nepitnú vodu poskytovať zamestnancom nápoje. Môže poskytovať len čisté minerálne vody alebo môže aj ochutené, je ohraničnené denné množstvo na 1 zamestnanca alebo nie. V akej výške si môže dať do daňových nákladov ten nápoj a musí si prispievať na ne aj zamestnanec? Ďakujem veľmi pekne.

Zamestnávateľ by mal vypracovať vlastný predpis (smernicu) na poskytovanie týchto nápojov, vrátane stanovenia ich množstva.
Je potrebné to prerokovať so zástupcami zamestnancov, ak takýchto máte na pracovisku.
AHT
03.02.06,09:06
Ďakujem, ale keď sa dohodne že dá na 1 osobu 0,5 l na deň, môže si dať celú sumu nápoja do nákladov alebo nie?
Peterka
03.02.06,09:07
Ak je v to v smernici tak áno
AHT
03.02.06,09:14
Tak fajn, ďakujem, veľmi ste mi pomohli.
Mirka D
03.02.06,12:08
Chcela by som sa spýtať či som dobre pochopila §152 ZP, že zamestnávateľ vôbec nemusí poskytnúť nápoje zamestnancom - ak majú prístup k pitnej vode.