val.c
13.02.12,11:54
Dobrý deň, pri prenájme bytu sa mi tak, ako mnohým ďalším prenajímateľom, stáva, že podnájomníci neplatia nájom v celej výške, resp. niektorý mesiac nezaplatia vôbec. Ja mám však mesačné výdavky spojené s prevádzkou vždy rovnaké a musím ich včas zaplatiť. Ako postupovať v tomto prípade? Musím priznať v daň. priznaní príjem za každý mesiac v danej výške ako je uvedená na zmluve o prenájme, hoci k platbe na môj účet nedošlo, prípadne prišla len časť platby? A v prípade, že som byt neprenajímala pár mesiacov v roku z rôznych dôvodov (napr. preto, že som si nevedela nájsť slušných a solídnych podnájomníkov), alebo som nemala zaplatený prenájom v danej výške, môžem si uplatniť výdavky? Čo sa týka výdavkov, stačí ak si budem viesť akýkoľvek zošit, kde si budem zapisovať príjmy a výdaje v časovom slede, tak ako mi prichádzajú na účet, resp.sú platené z môjho účtu? Ďakujem za odpoveď a prajem príjemný deň.
IvoM
13.02.12,12:05
Z textu predpokladám že máš príjem podľa §6.3 a teda si FO, takže do príjmu Ti vstupujú iba skutočne prijaté "peniaze" a do výdavkov zase len skutočne vydané "peniaze"./teda ak si neuplatníš paušálne výdavky vo výške 40%/, takže nájomná zmluva s tým skoro nič nemá, ak by Ti podnájomník nezaplatil nič tak samozrejme ani nič nezdaňuješ lebo nemአžiaden príjem.
val.c
13.02.12,12:34
čiže to čo došlo na účet a odišlo z účtu.....sú preukázateľné príjmy a výdaje....
Takže zmluva je len akousi ochranou pre mňa, v prípade, že nastanú vážne problémy....