Mathe3
13.02.12,11:57
Dobrý deň!Žiadam o vyplatenie dávky v hmotnej núdzi a v tejto súvislosti by som sa Vás chcel opýtať.Jedná sa o čestné vyhlásenie, ktoré som dostal formou tlačiva na ÚPSVaR.Toto tlačivo ak som správne pochopil mám si nechať dať potvrdiť na matrike alebo u notára za poplatok, len rád by som sa informoval je tam uvedená časť, že: vyhlasujem na svoju česť, že......a namiesto tych bodiek mam doplniť nejaku informáciu.Chcem sa spýtať či tam stači zadať len mesiac od kedy som vedený na úrade práce, tým pádom aj dobrovoľne nezamestnaný alebo tam mám uviesť aj iné informácie...Vopred ďakujem za odpoved
ivka70
13.02.12,11:04
A my mame odkial vediet, co ty ides cestne vyhlasit?
Mathe3
13.02.12,11:23
No ja to čestne vyhlasenie potrebujem ako jeden z dokladov k doloženiu k žiadosti o pomoc v hmotnej núdzi práve preto som sa pýtal a potreboval by som poradiť, že čo do toho čestného vyhlásenia mam vyhlásiť.Ako priklad čo si ja myslim som tam uviedol, že ak som napr. nezamestnaný od februára 2011, tak že či bude stačiť len tolko, že vyhlasujem na svoju česť, že som od februára 2011 nezamestnany a nie som poberateľom žiadnych iných príjimov.
GabiZ
13.02.12,11:56
Ale na úrade vám predsa museli povedať, čo chcú, aby ste doložil čestným vyhlásením.
Žiadosť musí obsahovať meno, priezvisko občana, jeho trvalý pobyt, rodné číslo a na výzvu úradu občan doplní ďalšie údaje o svojej osobe a osobách, ktoré sa s ním spoločne posudzujú. Takže čestné vyhlásenie, tlačivo, ktoré nemá konkretizovaný obsah vám dal úrad s tým, že vám museli povedať, čo je potrebné čestne prehlásiť. Ak neviete, tak sa spýtajte priamo tam. Čestným prehlásením sa dá vyhlásiť čokoľvek, ide o to, čo úrad od vás požaduje.