Clone1
13.02.12,13:48
Ahojte,
Chcem sa informovať ohľadom danového priznania za rok 2011, momentálne som evidovaný na úrade práce a beriem podporu, cez november som bol na brigáde a do jesene som bol zaemstnaný, mám 2 potrdenia o príjme - od zamestnávatela aj od firmy z brigády, ked som koncil na brigáde , poslali mi mailom vyhlásenie a mal som ho vypllnit - aby mi nezdanovali príjem - neviem o čo ide, na úrade mi povedali nech to nevyplnujem, tak som to nechal tak, viem že vyhlásenie som vyplnoval ked som pracoval , na čo to presne slúži a je možné si znížiť dane alebo ziskat nejake € teraz?

Viem že ak pošlem do 15.2 žiadosť zamestnávatelovi kde som pracoval + potvrdenie o prijme od brigády tak mi to spravi, treba mu zaslat aj potvrdenie že som na urade prace a beriem podporu?

vdaka
ewita888
13.02.12,12:50
možeš požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane, pošli mu žiadost /na predpísanom tlačive/ a potvrdenie o príjme z dohody.. nič ohladom úradu práce nezasielaj..
Clone1
13.02.12,12:54
Ďakujem a na čo slúži vlastne to vyhlásenie? reps.slúžilo ked som ho po minulé rok y vplyňoval? Dnes som našiel na internete toto: Znížte si základ dane o 296 eur mesačne - zníženie základu dane na daňovníka 2011, týka sa to i mňa?
ewita888
13.02.12,12:58
pokiaľ nie si starobný dochodca, predčasný SD, výslouhový dochodca, tak áno.. ale na rok 2012 je to čiastka 303,72 mesačne.. to znamená, že tolko mesačne nebudeš mať zdanených..
Clone1
13.02.12,13:07
ďakujem ewita, som nezamestnaný a poberám podporu, úhrn príjmov som mal v sume 6000 za rok aj nejaké dorbné spolu s brigádou, snažím sa zistiť či mám poslať len žiadost o RZD zamestnávatelovi u ktorého som pracoval + potvrdenie z brigády, ktorú som mal potom na jesen alebo či je nejaké možnosť ziskať nejaké €, viem že mi prijdu nejaké korunky za preplatok, ďakujem
ewita888
13.02.12,13:10
možeš buď požiadat zamestnávatela o RZD alebo sám si podať Danové priznanie...
Daň sa ti bude nejaká vracať, keďže si bol nezamestnaný..
Clone1
13.02.12,13:35
možeš buď požiadat zamestnávatela o RZD alebo sám si podať Danové priznanie...
Daň sa ti bude nejaká vracať, keďže si bol nezamestnaný..

vďaka, idem vypísať žiadoť o RZD, vieš mi prosím poradiť či som ju vyplnil ok? červenou som zvýraznil čo všetko budem vyplnat + červenou som zaskrtol slová, ktoré budem preciarkovat, ďakujem ti


Žiadosť

o vykonanie výpočtu dane z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z týchto príjmov podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“) za zdaňovacie obdobie (rok) 2011

(Poznámka: bez vyplnenej a podpísanej žiadosti nie je možné výpočet dane a ročné zúčtovanie preddavkov na daň vykonať.)




Priezvisko (aj rodné): ...jožko......................................... . Meno: .......Mrkvička........................... Titul: ..................
Rodné číslo1): ...........XXXX......................... Rodinný stav: slobodný......................................... .......
Adresa trvalého pobytu: ...........Bratislava............................. ............................ PSČ: ...XXXXXXXXXXX...........
Zamestnávateľ (platiteľ dane), pre ktorého podpisujem žiadosť: ....XXXXXXX...............................


Údaje o manželke (manželovi), ktorá so mnou žila v zdaňovacom období v (spoločnej) domácnosti 2)
Meno a priezvisko: .................................................. ............................ Dátum narodenia : .......................................
Adresa trvalého pobytu: .................................................. ......................................... PSČ: .........................................
Manželka (manžel) žila so mnou v (spoločnej) domácnosti - uveďte počet mesiacov: ..................................... Zamestnávateľ manželky (manžela), príp. iná zárobková činnosť: .................................................. ..........................



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I. Podľa § 38 ods. 1 zákona žiadam o vykonanie výpočtu dane z príjmov fyzickej osoby zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z týchto príjmov.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

II. Podľa § 38 ods. 4 zákona vyhlasujem, že som v zdaňovacom období, za ktoré žiadosť podávam
a) poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti uvedené v § 5 zákona celkom od .1......... iných zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane, od ktorých prikladám všetky potvrdenia o zúčtovaných a vyplatených príjmoch fyzických osôb zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň, o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse na vyživované deti;3)
b) nie som povinný zvýšiť základ dane z dôvodu, že do 31.12.2010 som splnil podmienky na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane (DDS, účelové sporenie a životné poistenie).

Zároveň vyhlasujem, že na začiatku zdaňovacieho obdobia, za ktoré podávam žiadosť,X som4)X - nie som4) poberateľom dôchodkov uvedených v § 11 ods. 6 zákona.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

III. Žiadam - nežiadam4) o zvýšenie základu dane z dôvodu neoprávnene uplatnenej úhrady zdravotníckeho pracovníka za jeho ďalšie vzdelávanie o sumu .............. € (§ 52 j ods. 4 zákona).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IV. Vyplní len daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou [§ 2 písm. e) zákona], ktorý si uplatňuje nárok na nezdaniteľnú časť základu dane na manželku (manžela) a na daňový bonus podľa § 33 zákona:

Úhrn mojich zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16 zákona) v zdaňovacom období, za ktoré podávam žiadosť, tvorí 90 % a viac4) - menej ako 90 %4) zo všetkých príjmov, ktoré mi plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V. Žiadam4) - nežiadam4) o priznanie a vyplatenie zamestnaneckej prémie a súčasne vyhlasujem, že spĺňam podmienky vzniku nároku na zamestnaneckú prémiu podľa § 32a ods. 1 zákona za zdaňovacie obdobie, za ktoré žiadosť predkladám. (V prípade vzniku nároku na zamestnaneckú prémiu sa výsledná daň rovná nule a postup podľa § 11 zákona sa nepoužije - § 32a ods. 8 zákona.)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------















VI. Okrem nároku na zníženie základu dane o nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka, uplatňujem nárok:

1. dodatočne na a) daňový bonus na vyživované dieťa (deti). Na preukázanie nároku prikladám príslušné doklady ( § 37 zákona).


Meno a priezvisko dieťaťa Dátum nar. Kal. mesiace Meno a priezvisko dieťaťa Dátum nar. Kal. mesiace





b) zaplatené povinné poistné a príspevky (§ 5 ods. 8 zákona)

2. na nezdaniteľnú časť základu dane na manželku /manžela) (§ 11 ods. 3 zákona), ktorá žila so mnou v tomto zdaňovacom období v (spoločnej) domácnosti a čestne vyhlasujem [§ 37 ods. 1 písm. a) zákona], že
a) nemala vlastné príjmy4) alebo
b) mala vlastné príjmy nepresahujúce sumu ročnej výšky ustanovenú zákonom, pričom do vlastného príjmu
nezahrnujem príjmy uvedené v § 11 ods. 4 zákona4).

Zdaňovacie obdobie Počet mesiacov5 Úhrn vlastného príjmu manželky (manžela), znížený o zaplatené povinné poistné


3. na nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka (§ 11 ods. 2 zákona) z dôvodu, že úhrnná výška dôchodku (dôchodkov), uvedeného v § 11 ods. 6 zákona nepresiahla v zdaňovacom období výšku ustanovenú zákonom a preto uplatňujem sumu vo výške rozdielu medzi touto sumou a úhrnom dôchodku (dôchodkov).

Zdaňovacie obdobie Úhrnná suma dôchodku (dôchodkov)



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VII. Žiadam4) - nežiadam4) aj o vystavenie potvrdenia podľa § 39 ods. 7 zákona (potvrdenie o zaplatení dane na účely § 50 zákona).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VIII. Potvrdzujem, že všetky mnou uvedené údaje sú pravdivé a úplné.



V ................XXXXXXXXXX........................ ................... Dňa: ..........XXXXXXXXx...................... Podpis žiadateľa: ....XXXXxxxxxx.................................... ....
ewita888
13.02.12,13:49
dobre
Clone1
13.02.12,14:09
ďakujem :)
Clone1
27.03.12,19:10
ahojte,
Daňové priznanie si podávam sám, Ak Vás môžem poprosiť o skontrolovanie či je správne vyplnené, bol som zamestnaný a ku koncu roka som mal brigádu, od jesene na úrade práce, k daňovému priznaniu prikladám potvrdenie z úradu práce že som bol evidovaný - originál a kópie potvrdenia o príjme z brigády a od zamestnávatela.

veľmi pekne ďakujem


Z tohoto som rátal :
potvrdenie o príjmoch spolu - zrátal som brigádu aj od zamestnávatela:

úhrn príjmov - 6235,03
úhrn preddavkov : 578,88
poistné 815,31 - z toho zdravotné 243,91 - len od zamestnávatela
čiastkový základ dane 5283,43 - len od zamestnávatela
nezdanitelná časť danovníka 2372,80 - len od zamestnávatela - nepoužil som



píšem len to čo som vypľňal:


- riadok 01: rodné číslo, zaškrtol som danové priznanie, dopísal rok 2011, dolu zaškrtol správca dane oznámil - nie
- riadok 03 : meno adresu, telefon, čísla zarovnávam vpravo
- 2 strana hore rodné číslo - ako na každej novej strane
- V oddiel :
- riadok 32 : 6235,03
- riadok 33: 815,31
- riadok 33A 571,40
- riadok 33b: 243,91
- riadok 34: 5419,72
- riadok 36: 5419,72
- riadok 37: 3559,30
- riadok 39: 3559,30
- riadok 40:1860,42
- riadok 41: 353,47
- Strana 4
- riadok 54:353,47
- riadok 56:353,47
- riadok 62: 578,88
- riadok 64: 225,41
Strana 5 - VIII oddiel
- riadok 73: 7,06 € - darujem 2 percentá
- riadok 77:3 - prikladám 2x potvrdenie o príjme a 1x z úradu práce + dátum a podpis
Strana 6 - žiadam o vrátenie preplatku na účet, dátum, podpis
+ som vyplnil potvrdenie o podaní priznania základ dane a preplatok dane z dolnej tabuľky + podpis a údaje
Clone1
29.03.12,04:57
Prosím neviete len tak očkom či je to ok?
ďakujem
btt12
29.03.12,05:51
Podpis este aj k darovaniu 2%; inak by to malo byt ok, co sa vypoctov tyka.