MURKA
25.05.04,14:26
Dobrý deň,

viem mi niekto povedať, akým kurzom prepočítavam prijatý dobopis k nadobudnutému tovaru z EÚ?
Viem, že nadobudnutie tovaru prepočítavam kurzom vystavenia do DPH - vstup a výstup a pre DzP kurz dátumu dodania tovaru.
Ale čo s dobropisom. Do DPH dávam dňom prevzatia dobropisu - oprava odpočítanej dane. Ale kurz vystavenia dobropisu alebo prijatia dobropisu?
Potom vstup a výstup DPH s mínusom podľa dátumu prijatia?

Mám ešte jeden problém. K nadobudnutému tovaru z EÚ mám ešte dopravu. Tovar nám vozií z Čiech slovenský dopravca. Faktúra za dopravu
je aj s DPH. /zaúčtujem DPH na vstupe/
Na výstupe mám dávať aj DPH z dopravy, tú istú, ktorú mi fakturuje dopravca. /paragraf 22 odsek 22, písmeno b)/, alebo len DPH zo zahraničnej faktúry prerátanú dátumom vystavenia. /Faktúra mi chodí s tovarom/

Ako sa účtuje DPH z nadobudnutia tovaru - 343 oproti čomu
Vstup 343/ Výstup /343


Mám z tejto novej DPH chaos, tak mi prosím poraďte.


Mirka z TT
MURKA
28.05.04,12:49
Prečo mi nikto neodpovedá?


Ak viete, prosím poraďte.


Vďaka

Mirka
Janna
01.06.04,11:36
Dobrý deň,

viem mi niekto povedať, akým kurzom prepočítavam prijatý dobopis k nadobudnutému tovaru z EÚ?
Viem, že nadobudnutie tovaru prepočítavam kurzom vystavenia do DPH - vstup a výstup a pre DzP kurz dátumu dodania tovaru.
Ale čo s dobropisom. Do DPH dávam dňom prevzatia dobropisu - oprava odpočítanej dane. Ale kurz vystavenia dobropisu alebo prijatia dobropisu?
Potom vstup a výstup DPH s mínusom podľa dátumu prijatia?

Mám ešte jeden problém. K nadobudnutému tovaru z EÚ mám ešte dopravu. Tovar nám vozií z Čiech slovenský dopravca. Faktúra za dopravu
je aj s DPH. /zaúčtujem DPH na vstupe/
Na výstupe mám dávať aj DPH z dopravy, tú istú, ktorú mi fakturuje dopravca. /paragraf 22 odsek 22, písmeno b)/, alebo len DPH zo zahraničnej faktúry prerátanú dátumom vystavenia. /Faktúra mi chodí s tovarom/

Ako sa účtuje DPH z nadobudnutia tovaru - 343 oproti čomu
Vstup 343/ Výstup /343


Mám z tejto novej DPH chaos, tak mi prosím poraďte.


Mirka z TT
Na skoleni nam bolo povedane, ze dobropis sa prepocitava kurzom v den prijatia dobropisu, ale na DU mi povedali, ze to mam prepocitat dnom vystavenia dobropisu. Nam prisiel tiez dobropis z CR a prepocitala som to teda dnom vystavenia.
Zapisala som to s minusom. V dan.priznani DPH to je na r. 23,24 znamienkom "-" a r. 25 "+"

Nam uctuje tiez dopravu slovensky dopravca vratne 19% DPH. DPH si uplatnim na vstupe, uz to nedavam na vystup.

J.