mirdzi1
13.02.12,14:48
Dobrý deň,
obraciam sa na Vás s prosbou o radu.

Chcem dovážať z Číny kolieskové korčule istej talianskej značky ktorá má na Slovensku výhradného predajcu.
Ide o originály, vyrábané v Číne a dovážané do Talianska a potom na Slovesnko. Fabrika v Čine mi napísala že mi kľudne môže dodať toľko tovaru kolko potrebujem. Takze by som to tu dalej predával.
1. Otázka - Poruším tým zákon resp. inú právnu normu?
2. Otazka - Zmluva o výhradnom zastúpení je stále iba dvojstranná zmluva medzi zastúpeným(Talianská firma) a zástupcom (SK firma) takže ja ako nezainteresovaný ju nemusím dodržiavať??
3. Otázka - Môže ma Slovenská firma ktorá je vyhradným zástupcom žalovat?



Dakujem a verím že mi pomôžete.
AlaNR
13.02.12,13:55
Problémy môžu byť, ale akurát medzi Tebou dovozcom na Slovensko a Talianmi. Ale v podstate Ti nič nemôžu...

Pravdepodobne ide o veľmi neserióznu firmu v Číne, keď jej výhradné zastúpenie nič nehovorí.
Ak sa Ti s nimi podarí uzatvoriť zmluvu, tak Ti zagratulujem, lebo v Číne to takto nefunguje... aspoň podľa toho, čo mi je známe...
Skôr môžeš očakávať, že ak sa im ozve niekto iný zo Slovenska, pošlú tovar aj jemu... resp. pošlú tomu, kto objedná viac... alebo aj obidvom...
Čína je nevyspytateľná...
mirdzi1
13.02.12,22:24
Dakujem za radu
Neplánujem s nimy uzatvárať žiadne zvláštne dohody, iba nakúpiť tovar a predat na Slovensku.
V podstate ma zaujíma len to či ten výhradný predajca ma nemôže dáko napadnúť. Bojím sa hlavne toho aby nerobili problém na colnici, pretože ak príde značkový tovar z Číny môžu mať colníci pochybnosti či nejde o falzifikáty. V takom prípade si prizvú experta - spravidla výhradného predajcu danej značky a ten im povie či si myslí že je to originál alebo fake......A práve tu môže vyhradny predajca povedať že je to fake (aj keď nie je) a zásielku mi zhabú..........alebo sa mýlim????
mirdzi1
13.02.12,22:28
Ešte jedno doplnenie: Firma je Talianska, ona uzatvára zmluvy. V Číne je len fabrika ktorá tovar im ale aj iným značkám vyrába a predáva na vlastnu päsť na nete.