ibo81
13.02.12,15:56
ahojte, mam otazku ohladom kombinacie zivnost (od. 1.1. 2011) popri zamestnani. pred par dnami mi prislo potvrdenie o prijimoch ako zamestnanec, platil som preddavky na daň kazdy mesiac - rozumiem teda tomu tak, ze prijem za rok 2011 ako zamestrnanec mam zdaneny.

1. lenze zarobil som aj nieco ako zivnostnik, konkretne iba nieco cez 1000 eur... moja otazka je, ci mi vyplyva povinnost podat danove priznanie a ci sa mi tento prijem zo zivnosti bude nejak zdanovat... scitavaju sa tieto prijmy dohromady a z toho sa vyrubi dan? alebo sa to berie nezavislo od seba?

2. dalej by ma aj zaujimalo ci sa berie do uvahy aj sucet zarobku zo zamestanania a SZCO pri plateni odvodv do soc. poistovni a zdravotnej poistovni. este mi nevyplynula povinnost platit do socialnej poistovni ako zivnostnik, ako zamestnanec platim. platia sa odvody z tychto dvoch prac. cinnosti nezavislo? alebo sa zoberie do uvahy pri vypocitavani odvodov na rok 2012 sucet prijmov? dakujem
Tweety
13.02.12,15:10
ahojte, mam otazku ohladom kombinacie zivnost (od. 1.1. 2011) popri zamestnani. pred par dnami mi prislo potvrdenie o prijimoch ako zamestnanec, platil som preddavky na daň kazdy mesiac - rozumiem teda tomu tak, ze prijem za rok 2011 ako zamestrnanec mam zdaneny.

1. lenze zarobil som aj nieco ako zivnostnik, konkretne iba nieco cez 1000 eur... moja otazka je, ci mi vyplyva povinnost podat danove priznanie a ci sa mi tento prijem zo zivnosti bude nejak zdanovat... scitavaju sa tieto prijmy dohromady a z toho sa vyrubi dan? alebo sa to berie nezavislo od seba?

2. dalej by ma aj zaujimalo ci sa berie do uvahy aj sucet zarobku zo zamestanania a SZCO pri plateni odvodv do soc. poistovni a zdravotnej poistovni. este mi nevyplynula povinnost platit do socialnej poistovni ako zivnostnik, ako zamestnanec platim. platia sa odvody z tychto dvoch prac. cinnosti nezavislo? alebo sa zoberie do uvahy pri vypocitavani odvodov na rok 2012 sucet prijmov? dakujem

1. Podáš DP typ B a zarátaš všetky príjmy.
2. Posudzuješ sa len ako živnostník.
kopretinka
13.02.12,15:15
mimotemy akože sorry,niekto má živnosť a po roku sa pýta,že či má podať daňové priznanie a platiť dane ???? :eek:
Ice dive
13.02.12,15:24
no a ešte je otázne, či si náhodou pri príjmoch zo zamestnania neprekrocil hranicu na platenie tzv milionárskej dane, a ak áno tak budeš doplácať aj daň z príjmu zo zamestnania...

a áno daň musíš zaplatiť, z každého jedného eura, ktoré je nad nezdaniteľnú časť.... t.j. aj z príjmu ako živnostník...
ibo81
14.02.12,08:30
mimotemy akože sorry,niekto má živnosť a po roku sa pýta,že či má podať daňové priznanie a platiť dane ???? :eek:

zle si to pochopil(a)... ja viem, ze musim podat danove priznanie a zaplatit dan z prijmu zo zivnosti, ale mam za to, ze iba vtedy ak prekrocim urcitu sumu. precitaj si napr. toto: http://www.investujeme.sk/ako-podat-danove-priznanie-za-rok-2011/
potom mozno tak suverenna/ny nebudes, nic v zlom...
kn-alka
14.02.12,08:35
sčítavajú sa ti všetky príjmy: aj zo zamestnania aj z podnikania, ak si z oboch dokopy nepresiahol 1 779,65 EUR, nemáš povinnosť podávať daňové priznanie
kn-alka
14.02.12,08:39
prečítaj si radšej toto - v prílohe, tam máš kompetentné informácia rovno z daňového úradu