neli7
13.02.12,15:14
Zdravím vás, prosím o radu. Podala som žiadosť o príplatok za 30 kreditov. Dostala som dekrét, kde mám priznaný kreditový príplatok 33 Eur.
Na výplatnej páske mám v kolónke kreditového príplatku 19,5 Eura. Údajne som mala P-éčka a dovolenku preto mi bol príplatok krátený.
Ak má niekto príplatok tak ho má dostať v plnej výške, je možné že aj tento príplatok je ovplyvňované absenciou? Podľa mňa je to hlúposť....
gerdusha
13.02.12,14:17
je krateny, tak ako priplatok za triednictvo...bohuzial...
neli7
13.02.12,14:21
tak nám treba!!!!
babkamaja
13.02.12,16:28
Samozrejme, že všetky časti mzdy sa vyplácajú za odpracovaný čas. Veď máte preplatené péčka a dovolenku a hrubú mzdu máte na úrovni funkčného platu. Ono je dobré poznať aj príslušné predpisy a nie na všetko nadávať.
Sabadka
14.02.12,12:43
Zdravím vás, prosím o radu. Podala som žiadosť o príplatok za 30 kreditov. Dostala som dekrét, kde mám priznaný kreditový príplatok 33 Eur.
Na výplatnej páske mám v kolónke kreditového príplatku 19,5 Eura. Údajne som mala P-éčka a dovolenku preto mi bol príplatok krátený.
Ak má niekto príplatok tak ho má dostať v plnej výške, je možné že aj tento príplatok je ovplyvňované absenciou? Podľa mňa je to hlúposť....


Nie, nie je to hlúposť, všetky zložky platu sa ti prepočítavajú na odpracované dni a za tie dni, ktoré si čerpala P-čko alebo dovolenku, tak tie máš zaplatené ako náhrada mzdy, keď však sa pozrieš na pásku tak zistíš, že tvoja hrubá mzda je taká istá ako keby si odpracovala celý mesiac (bez P-čka a bez dovolenky). Teda povedané polopatisticky - si odmeňovaná mesačnou mzdou. Tá bude rovnaká či máš dovolenku alebo nie. Jediný rozdiel je v tom, že ak máš dovolenku tie sumy máš rozdelené na "náhrady mzdy" a na ostatné zložky platu.
Sabadka
14.02.12,12:44
... prečo tak srdnato? :) :) :) :)
neli7
15.02.12,14:34
Ďakujem "gerdusha" za krátku výstižnú odpoveď a ospravedlňujem sa za že nepoznám dostatočne príslušné predpisy, nedovolila by som si na týchto stránkach nadávať, len som vyjadrila svoj názor.
Myslím, že na týchto stránkach sa sústreďujú ľudia, ktorí niečomu nerozumejú a žiadajú o radu. Ďakujem za dostatočné vysvetlenie ostatným zapojeným. Myslím, že nabudúce požiadam o radu iným spôsobom, ako na týchto stránkach.
gerdusha
15.02.12,16:20
neli, kratko a vystizne som odpovedala na otazku Ak má niekto príplatok tak ho má dostať v plnej výške, je možné že aj tento príplatok je ovplyvňované absenciou?

nemyslim si, ze bolo potrebne ironicky za to dakovat...a nechapem, preco davate mna do suvisu s tym, ze nepoznate dostatocne prislusne predpisy. bola som to ja, ktora vam nieco take napisala a ci co?...

co sa tyka tej poslednej vasej myslienky - konajte ako myslite. v kazdom pripade zelam krasny vecer :)