majajo
13.02.12,15:36
Dobry den, poprosil by som o radu vo veci dotácie na vytvorenie pracovneho miesta. O danu moznost som sa zacal zaujimat v 09/2011, nakolko manzelka si nevedela najst pracu. Tak sme cosi vyhutali a na urade prace v DS sme sa dozvedeli rozne informacie typu, ze ju musim zamestnat a musi byt zamestnana min. 1 mesiac a podobne veci. Pani na UP bola naozaj velmi ochotna, vsetko poslala na mail. Povedali sme si s manzelkou, ze to rozbehneme zaciatkom roka. Tak som ju 6.1.2012 zamestnal s minimalnou mzdou, ako bolo hovorene, a teraz mi pani z UP napisala, ze v zmysle zákona č. 311/2011 Z.z. § 120 ods. 1 zákonníka práce, nie je možné na uvedené pracovné miesto poskytnúť príspevok. Jedna sa o upratovacie a administrativne prace. Min. mzda 339,89€. Ked som s pani volal, povedala, ze problem je v zakonniku a dotaciu nie je mozne dostat koli koeficietom a min. mzde, ktora nemoze byt ani po dohode so zamestnancom znizena. Z toho som pochopil, ze ak aj zoberiem najmensiu mzdu urcenu zo zakona a minimalny koeficient, tak sa do rozhrania pre dotaciu nedostanem. Pre koho tie dotacie potom su? Vedel by mi niekto poradit, ci sa da ziadat vynimka zo zakona, alebo by som mohol vyuzit inu formu dotacie? Predsa nevyhodim svoju manzelku po mesiaci :D.