Saxo19
13.02.12,17:14
Zdravim,
potreboval by som poradit v dvoch veciach.

1. Od 6.02 som zivnostnik a zaroven aj zamestnanec. Som povinny platit odvody do ZP, ak som nemal za mesiac februar ziaden prijem? Budem robit pre tu istu firmu, ale ako zivnostnik.

2. Musim si otvorit podnikatelsky ucet ako zivnostnik. Moja sefka tvrdi, ze ano, lebo na obycajny ucet mi vraj nemoze posielat peniaze.

Dakujem.
Darina.darina
14.02.12,21:17
treba mať účet podnikateľský vzhľadom nato že ti budú posielať peniaze ktoré vyfaktúruješ a musíš o nich aj účtovať:)
ingak
14.02.12,21:23
Nie je povinnost mat podnikatelsky ucet.
ewita888
14.02.12,21:26
treba mať účet podnikateľský vzhľadom nato že ti budú posielať peniaze ktoré vyfaktúruješ a musíš o nich aj účtovať:)
nie je povinný mať podnikatelský účet, stačí aj osobný, ale treba ho nahlásiť na DÚ, že ho používa na podnikanie..
ewita888
14.02.12,21:28
Zdravim,
potreboval by som poradit v dvoch veciach.

1. Od 6.02 som zivnostnik a zaroven aj zamestnanec. Som povinny platit odvody do ZP, ak som nemal za mesiac februar ziaden prijem? Budem robit pre tu istu firmu, ale ako zivnostnik.

2. Musim si otvorit podnikatelsky ucet ako zivnostnik. Moja sefka tvrdi, ze ano, lebo na obycajny ucet mi vraj nemoze posielat peniaze.

Dakujem.


V ZP si môžeš určiť preddavky nulové... /kedže si aj zamestnaný/
7lukino7
16.02.12,11:01
a ked som podnikatelsky učet zadavaj na živnostenskom, a stade im to na danovy asi došlo nie? tak nemusim ist osobne na danovy urad, či?
veronikasad
16.02.12,11:43
a ked som podnikatelsky učet zadavaj na živnostenskom, a stade im to na danovy asi došlo nie? tak nemusim ist osobne na danovy urad, či?
Nie, nedošlo. Oznamovaciu povinnosť si musíš splniť na DU.