Mebahelko
13.02.12,18:40
Dobry den , chcem sa opytat ,ake su podmienky zalozenia zivnosti , kde v predmete cinnosti je okrem ineho aj pravne poradenstvo ?
lenkas
14.02.12,12:51
pravne poradenstvo ako podnikanie môžu robiť jedine advokáti, danovi poradcovia a notari - tí ale majú samostatnú licenciu, potrebuju prislusne vzdelanie, prax a skusky. živnostenský úrad vam na to nevydá povolenie...
:cool:
Economic
14.02.12,14:01
Dobry den , chcem sa opytat ,ake su podmienky zalozenia zivnosti , kde v predmete cinnosti je okrem ineho aj pravne poradenstvo ?

Živnosťou nie je činnosť pri výkone povolania advokátov, notárov, patentových zástupcov a súdnych exekútorov.

Právne poradenstvo nie je obsiahnuté ani vo viazaných predmetoch podnikania

Môžeš však robiť činnosti v rámci voľného predmetu : Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov - mimo právneho poradenstva.


mimotemy to by tu bolo rôznych právnych poradcov ....
EXACTOR s.r.o.
15.02.12,15:19
Ešte by som doplnil, že okrem činnosti advokátov, notárov, patentových zástupcov a súdnych exekútorov (ide o tzv. slobodné povolania, ktoré sú zo živnosti vylúčené ust. § 3 ods. 1 písm. d) bod. 3 Živnostenského zákona), nie je živnosťou ani poskytovanie právnych služieb za odmenu (teda mimo výkonu slobodných povolaní) - § 3 ods. 2 písm. zg) Živnostenského zákona.
Mebahelko
17.02.12,10:19
Podla coho je potom poskytovanie pravnych sluzieb za odmenu upravovane ,ak nejde o cinnost advokata a nie je to ani zivnost ? Ako je to z prijmom z takejto cinnosti ? dane atd ?
EXACTOR s.r.o.
17.02.12,11:55
Ide o podnikanie v zmysle § 2 ods. 1 Obchodného zákonníka, ale nie o živnosť - osobitným zákonom táto činnosť upravená nie je. Príjem je príjmom z podnikania (resp. inej samostatnej zárobkovej činnosti) a podlieha dani z príjmov podľa § 6 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov.
marky24
22.02.12,08:52
dobry den potreboval by som dost surne sa poradit,idem otvarat remeselnu zivnost a chcem kupit auto ako aj naradie na zaciatok by ma investicia stala cca 15000eu a predpokladam ze za rok zarobim najviac 18000eu takze by som chcel prvy rok co najviac zdanit a platit dan zo skutocnych prijmov a potom druhy rok ci to mozem prejst na 40% pausalne platenie lebo tam uz nebudem mat skoro ziadne vydavky ....dobre rozmislam a da sa to vlastne takto urobit? za rady dakujem
Economic
22.02.12,09:49
dobry den potreboval by som dost surne sa poradit,idem otvarat remeselnu zivnost a chcem kupit auto ako aj naradie na zaciatok by ma investicia stala cca 15000eu a predpokladam ze za rok zarobim najviac 18000eu takze by som chcel prvy rok co najviac zdanit a platit dan zo skutocnych prijmov a potom druhy rok ci to mozem prejst na 40% pausalne platenie lebo tam uz nebudem mat skoro ziadne vydavky ....dobre rozmislam a da sa to vlastne takto urobit? za rady dakujem


Si platiteľ DPH ? Ak áno, tak na paušálne výdavky zabudni. Musíš viesť evidenciu DPH a aj účtovníctvo priebežne po celý rok.

Spôsob odpisovania majetku si stanovuješ pri jeho zaradení do používania, toto nie je možné meniť. (rovnomerný, alebo zrýchlený)