andreasp
13.02.12,19:03
Ahojte. Minuly rok 2011 som bola SZČO, a pracovala som v poistovni avsak iba do septembra. Posledne 3 mesiace som bola na urade prace. Teraz moj manzel potrebuje v praci odovzdat urcite doklady o mne. Uz som zohnala potvrdenie z uradu prace, odkedy som evidovana, ako aj potvrdenie zo socialnej poistovne,ze som za cely ten rok 2011 nedostavala ziadne davky. Ale som pocula, ze este budem musiet zohnat nejake potvrdenie o prijme. Vie niekto o co ide a kde ho zozeniem? Ake ziadosti este budem potrebovat? Dakujem za radu.
tictac7
13.02.12,18:08
....veď píšeš, že si do septembra pracovala v poisťovni, takže odtiaľ budeš mať potvrdenie o príjme...no a aj Ty si budeš musieť podať DP alebo požiadať zamestnávateľa o vykonanie RZ - ešte do 15.2. stíhaš...
Tweety
13.02.12,18:08
Ahojte. Minuly rok 2011 som bola SZČO, a pracovala som v poistovni avsak iba do septembra. Posledne 3 mesiace som bola na urade prace. Teraz moj manzel potrebuje v praci odovzdat urcite doklady o mne. Uz som zohnala potvrdenie z uradu prace, odkedy som evidovana, ako aj potvrdenie zo socialnej poistovne,ze som za cely ten rok 2011 nedostavala ziadne davky. Ale som pocula, ze este budem musiet zohnat nejake potvrdenie o prijme. Vie niekto o co ide a kde ho zozeniem? Ake ziadosti este budem potrebovat? Dakujem za radu. Ak požiadal o vykonanie RZD a v ňom si
chce uplatniť NČZD na manželku, žiadne doklady o príjme nepotrebuje, stačí ak výšku tvojho príjmu mínus odvody uvedie v prísl. kolonke priamo na žiadosti.
Katy a R
13.02.12,18:10
Tieto potvrdenia, čo si zohnala vôbec nepotrebuješ. :)
Manžel do žiadosti o RZD uvedie príjem manželky. A podpíše. Žiadne doklady mu netreba. Príjem manželky sa počíta tak, že zrátaš tvoj hrubý príjem (provízie, tržby),čo si mala ako SZČO, všetky dávky zo SP (ale to si asi nemala:confused:), potom ak nejaká výhra bola, nájom ... a od tohto si odpočítaš zaplatené poistné do SP, ZP v roku 2011.
andreasp
14.02.12,14:21
Tak to je super,že to nebudem potrebovat. Ale viete mi vysvetlit, preco to teda v manzelovej praci od neho pozaduju? Zeby nemali potrebnwe informacie?
Katy a R
14.02.12,18:46
Tak to je super,že to nebudem potrebovat. Ale viete mi vysvetlit, preco to teda v manzelovej praci od neho pozaduju? Zeby nemali potrebnwe informacie?
:confused::confused: ..možno si jeho mzdárka myslí, že nie je schopný vypočítať si sám príjem manželky :confused:;) .. alebo ešte "prílišná aktivita" niekoho :D