lolinka2
14.02.12,07:57
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je možné ukončiť pracovný pomer formou okamžitého ukončenia prac.pomeru, ak je zamestnanec na PN? :confused:
Podľa zákona by som to chápala tak, že ak má zamestnanec PN, tak nemôže dostať výpoveď. Ale mne sa jedná o okamžité skončenie prac.pomeru.

Vopred ďakujem..
tictac7
14.02.12,07:11
Na okamžité skončenie PP sa nevzťahujú ustanovenia o výpovedi.
tinkas
14.02.12,07:17
§ 64

(3) Zákaz výpovede sa nevzťahuje na výpoveď danú zamestnancovi

a) z dôvodov ustanovených v § 63 ods. 1 písm. a),
b) z dôvodu, pre ktorý môže zamestnávateľ okamžite skončiť pracovný pomer, ak nejde o zamestnankyňu na materskej dovolenke a o zamestnanca na rodičovskej dovolenke (§ 166 ods. 1); ak je daná zamestnankyni alebo zamestnancovi výpoveď z tohto dôvodu pred nástupom na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku tak, že by výpovedná doba uplynula v čase tejto materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky, skončí sa výpovedná doba súčasne s materskou dovolenkou a rodičovskou dovolenkou,
c) pre iné porušenie pracovnej disciplíny [§ 63 ods. 1 písm. e)], ak nejde o tehotnú zamestnankyňu alebo ak nejde o zamestnankyňu na materskej dovolenke alebo zamestnankyňu a zamestnanca na rodičovskej dovolenke,
d) ak z vlastnej viny stratil predpoklady na výkon dohodnutej práce podľa osobitného zákona.
tictac7
14.02.12,07:23
§ 64

(3) Zákaz výpovede sa nevzťahuje na výpoveď danú zamestnancovi

a) z dôvodov ustanovených v § 63 ods. 1 písm. a),
b) z dôvodu, pre ktorý môže zamestnávateľ okamžite skončiť pracovný pomer, ak nejde o zamestnankyňu na materskej dovolenke a o zamestnanca na rodičovskej dovolenke (§ 166 ods. 1); ak je daná zamestnankyni alebo zamestnancovi výpoveď z tohto dôvodu pred nástupom na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku tak, že by výpovedná doba uplynula v čase tejto materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky, skončí sa výpovedná doba súčasne s materskou dovolenkou a rodičovskou dovolenkou,
c) pre iné porušenie pracovnej disciplíny [§ 63 ods. 1 písm. e)], ak nejde o tehotnú zamestnankyňu alebo ak nejde o zamestnankyňu na materskej dovolenke alebo zamestnankyňu a zamestnanca na rodičovskej dovolenke,
d) ak z vlastnej viny stratil predpoklady na výkon dohodnutej práce podľa osobitného zákona.

toto sa však nevzťahuje na otázku....
výpoveď a okamžité skončenie PP sú dva diametrálne odlišné dôvody ukončenia PP....
lolinka2
14.02.12,08:05
No a mne sa jedná o OKAMŽITÉ SKONČENIE PP. Pomôže alebo nepomôže ochranná doba, teda PN?
veronikasad
14.02.12,08:15
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je možné ukončiť pracovný pomer formou okamžitého ukončenia prac.pomeru, ak je zamestnanec na PN? :confused:
Podľa zákona by som to chápala tak, že ak má zamestnanec PN, tak nemôže dostať výpoveď. Ale mne sa jedná o okamžité skončenie prac.pomeru.

Vopred ďakujem..
doplň dôvod okamžitého skončenia prac.pomeru ...
tictac7
14.02.12,08:17
No a mne sa jedná o OKAMŽITÉ SKONČENIE PP. Pomôže alebo nepomôže ochranná doba, teda PN?

už v príspevku č. 2 som Ti písala, že na okamžité skončenie PP sa nevzťahujú ustanovenia o výpovedi, t.j. ani o zákaze výpovede, ani o dĺžke výpovednej lehote, ani o neviem čom ešte. Z toho vyplýva jednoznačná odpoveď - okamžité skončenie PP môže byť aj počas PN.
...inak pozor na dodržanie všetkých dôvodov a zákonných postupov pri okamžitom skončení PP...
lolinka2
14.02.12,08:49
to tictac7: Ďakujem pekne, a tie dôvody a postupy sú aké?
to veronikasad: dôvod ešet neviem, viem len, že to bude okamžité ukončenie. Zamestnávateľ sa len rozlúčil so slovami, čakajte poštu. Takže dohoda ani výpoveď to nebude.
tictac7
14.02.12,12:58
to tictac7: Ďakujem pekne, a tie dôvody a postupy sú aké?
to veronikasad: dôvod ešet neviem, viem len, že to bude okamžité ukončenie. Zamestnávateľ sa len rozlúčil so slovami, čakajte poštu. Takže dohoda ani výpoveď to nebude.

...aha, tak hneď potom napíš, čo Ti prišlo...
...a to, že sa rozlúčil? už tam nepracuješ? Povedal Ti, že už nemáš chodiť? Ako dlho si tam bola zamestnaná? Spravila si nejaký prúser? Mala si už v minulosti písomné napomenutie? Ak áno, za čo?
lolinka2
14.02.12,13:05
Netýka sa to mňa, ale priateľa.
Dnes mu prišlo:
Na základe opakovaného hrubého porušenia pracovnej disciplíny s Vami rozväzujeme pracovný pomer podľa par.68 ods. 1 písm b) ZP - Okamžité skončenie prac.pomeru.
Prac.pomer Vám končí dňa 10.2.2012
Prac. disciplínu ste porušili nasledovne:
V mesiaci november ste dvakrát porušili pracovnú disciplínu a dvakrát v mesiaci december.
V našej spoločnosti ste boli zamestnaný od 23.5.2011 na základe prac.zmluvy.

Je to platný dokument, keď tam nie je udaný dôvod?
Priateľ pracoval na čerpačke, 2x podpísal niečo v zmysle - porušenie prac.disciplíny, ale podpísal to s tým, že nič z toho neurobil a jeho šéf o tom vie, no aj tak mu to dal podpísať.
Sú to ale dôvody, ktoré podľa mňa absolútne nesúvisia s hrubým porušením prac.disciplíny.
bubkoch
14.02.12,14:48
Netýka sa to mňa, ale priateľa.
Dnes mu prišlo:
Na základe opakovaného hrubého porušenia pracovnej disciplíny s Vami rozväzujeme pracovný pomer podľa par.68 ods. 1 písm b) ZP - Okamžité skončenie prac.pomeru.
Prac.pomer Vám končí dňa 10.2.2012
Prac. disciplínu ste porušili nasledovne:
V mesiaci november ste dvakrát porušili pracovnú disciplínu a dvakrát v mesiaci december.
V našej spoločnosti ste boli zamestnaný od 23.5.2011 na základe prac.zmluvy.

Je to platný dokument, keď tam nie je udaný dôvod?
Priateľ pracoval na čerpačke, 2x podpísal niečo v zmysle - porušenie prac.disciplíny, ale podpísal to s tým, že nič z toho neurobil a jeho šéf o tom vie, no aj tak mu to dal podpísať.
Sú to ale dôvody, ktoré podľa mňa absolútne nesúvisia s hrubým porušením prac.disciplíny.

lol, pre toto by som cloveka zbavil svojpravnosti a odnal mu obciansky a volebne pravo ... nemam slov ...
terezamaria
14.02.12,15:37
Netýka sa to mňa, ale priateľa.
Dnes mu prišlo:
Na základe opakovaného hrubého porušenia pracovnej disciplíny s Vami rozväzujeme pracovný pomer podľa par.68 ods. 1 písm b) ZP - Okamžité skončenie prac.pomeru.
Prac.pomer Vám končí dňa 10.2.2012
Prac. disciplínu ste porušili nasledovne:
V mesiaci november ste dvakrát porušili pracovnú disciplínu a dvakrát v mesiaci december.
V našej spoločnosti ste boli zamestnaný od 23.5.2011 na základe prac.zmluvy.

Je to platný dokument, keď tam nie je udaný dôvod?
Priateľ pracoval na čerpačke, 2x podpísal niečo v zmysle - porušenie prac.disciplíny, ale podpísal to s tým, že nič z toho neurobil a jeho šéf o tom vie, no aj tak mu to dal podpísať.
Sú to ale dôvody, ktoré podľa mňa absolútne nesúvisia s hrubým porušením prac.disciplíny.
lolinka2 určite ten dôvod bude uvedený v tých jednotlivých zápisniciach o hrubom porušení pracovnej disciplíny. Teda pokiaľ je tam napísaný, nemusí byť uvedený v tomto záverečnom doklade o okamžitom skončení pracovného pomeru. Pokiaľ on porušil 4 krát pracovnú disciplínu a majú to od neho podpísané, v pohode môžu okamžite skončiť pracovný pomer.