vmartina
02.02.06,12:42
Na akom type tlaciva mam podat priznanie za 2005, kedy som mala prijmy ako sprostredkovatel DSS, mam prilelene ICO ale samozrejme mala som príjem aj z HPP u mojho zamestnavatela?
Janca
02.02.06,11:49
Daňové priznanie - typ B.
ErikaVac
06.02.06,12:44
Ak zamestnanec popri hlavnom pracovnom pomere mal prijem aj z lektorskej cinnosti a ma danovym uradom pridelene ICO tak podava danove priznanie typu B? Pytam sa z toho dovodu, ze kolegyna tvrdi, ze tento zamestnanec moze poziadat svojho zamestnavatela o vykonanie rocneho zuctovania dane a nemusi podavat danove priznanie.
Peterka
06.02.06,12:48
Ak zamestnanec popri hlavnom pracovnom pomere mal prijem aj z lektorskej cinnosti a ma danovym uradom pridelene ICO tak podava danove priznanie typu B? Pytam sa z toho dovodu, ze kolegyna tvrdi, ze tento zamestnanec moze poziadat svojho zamestnavatela o vykonanie rocneho zuctovania dane a nemusi podavat danove priznanie.
Nemôže lebo má príjmy podľa §6,alebo mu zamestnávateľ určí základ dane z podnikania ? Samozrejme že nemôže.
ErikaVac
06.02.06,14:12
Dakujem. Ja som tiez presvedcena o tom, ze je povinny podat danove priznanie typu B.
Zuziana
06.02.06,15:28
Na základe akej zmluvy mu bola vyplatená lektorská činnosť? Mohol mať a DoVP, v tom prípade je možné urobiť ročné zútovanie, ale v prípade že má pridelené DIČ zrejme DÚ bude očakávať, že podá daňové priznanie.
ErikaVac
07.02.06,05:52
Mal uzavretú zmluvu v zmysle Obchodného zákonníka, § 262. Aj keď nie som si istá, že je to správne.
Zlata
08.02.06,09:54
Ahojte poraďaci,
FO ukončila pracovný pomer v 3/2005. Iný zdaniteľný príjem nemala ,v priebehu roka sa nezamestnala. Od bývalého zamestnávateľa nedostala a asi ani nedostane potvrdenie o zdanieteľ. mzde a zraz. preddavkoch. Nie je s nim komunikácia,je nedostupný. Mzdu za odpracované mesiacie január-marec 2005 a za predchádzajúci rok (2004) dostala vyplatenú len v alikvotnej casti.

Ako postupovať v takom prípade, keď nemá k dispozícii potrebné doklady - Potvrdenie o zdan. mzde od zamestnávateľa???

A keby ho aj mala, ale mzdu v skutočnosti nedostala, započítava sa takáta mzda do daňového priznania???

Prosím, vie niekto reagovať?????
Zlata
13.02.06,12:02
Poraďte, prosííííím!

Ahojte poraďaci,
FO ukončila pracovný pomer v 3/2005. Iný zdaniteľný príjem nemala ,v priebehu roka sa nezamestnala. Od bývalého zamestnávateľa nedostala a asi ani nedostane potvrdenie o zdanieteľ. mzde a zraz. preddavkoch. Nie je s nim komunikácia,je nedostupný. Mzdu za odpracované mesiacie január-marec 2005 a za predchádzajúci rok (2004) dostala vyplatenú len v alikvotnej casti.

Ako postupovať v takom prípade, keď nemá k dispozícii potrebné doklady - Potvrdenie o zdan. mzde od zamestnávateľa???

A keby ho aj mala, ale mzdu v skutočnosti nedostala, započítava sa takáta mzda do daňového priznania???

Prosím, vie niekto reagovať?????
alušik
13.02.06,12:08
Poraďte, prosííííím!

Ahojte poraďaci,
FO ukončila pracovný pomer v 3/2005. Iný zdaniteľný príjem nemala ,v priebehu roka sa nezamestnala. Od bývalého zamestnávateľa nedostala a asi ani nedostane potvrdenie o zdanieteľ. mzde a zraz. preddavkoch. Nie je s nim komunikácia,je nedostupný. Mzdu za odpracované mesiacie január-marec 2005 a za predchádzajúci rok (2004) dostala vyplatenú len v alikvotnej casti.

Ako postupovať v takom prípade, keď nemá k dispozícii potrebné doklady - Potvrdenie o zdan. mzde od zamestnávateľa???

A keby ho aj mala, ale mzdu v skutočnosti nedostala, započítava sa takáta mzda do daňového priznania???

Prosím, vie niekto reagovať?????

V prvom rade, ak túto mzdu nemala vyplatenú do 31.1.2006, nemá ísť prečo do daňového priznania. Daňové priznanie je povinná podať, len ak jej zdaniteľné príjmy presahujú sumu 43.938,-, takže keď takéto príjmy nedosiahla, nie je ani povinná podať daňové priznanie.;)
Zlata
13.02.06,12:15
Mockrát díííík, neuvedomila som si dátum vyplatenia mzdy čistej 31.1.

... pre upresnenie : výška zdaniteľných príjmov nad 43 968,- - povinnosť FO podať daňové priznanie za rok 2005.
alušik
13.02.06,12:19
Už som sa stihla opraviť zarovno s Tebou.;) :) :eek: