ade
14.02.12,09:15
Ahojte poraďáci potrbovala by som poradiť, manžel pracoval u súkromníka a nedávno si založil živnosť- jednoduchá stolárska výroba s tým že bude vykonávať stolár. práce iba pre bývalého zamestnávateľa, ide hlavne o porez materiálu , chcela by som aby s bývalím zamestnávateľom spísal zmluvu že sa nejedná o závislú prácu ale neviem akou formou by to bolo najlepšie urobiť- zmluva o dielo alebo...
Manžel má vlastnú dielňu a vlastné stroje
ďakujem za odpoveď
veronikasad
14.02.12,08:17
Ahojte poraďáci potrbovala by som poradiť, manžel pracoval u súkromníka a nedávno si založil živnosť- jednoduchá stolárska výroba s tým že bude vykonávať stolár. práce iba pre bývalého zamestnávateľa, ide hlavne o porez materiálu , chcela by som aby s bývalím zamestnávateľom spísal zmluvu že sa nejedná o závislú prácu ale neviem akou formou by to bolo najlepšie urobiť- zmluva o dielo alebo...
Manžel má vlastnú dielňu a vlastné stroje
ďakujem za odpoveď
prácu bude vykonávať vo vlastnej dielni, na svojich strojoch ?
ade
14.02.12,08:18
áno vo vlastnej dielni
veronikasad
14.02.12,08:20
áno vo vlastnej dielni
aj keď prácu bude vykonávať pre jediného odberatela, v tomto prípade neide o závislú prácu. Zmluvu však v každom prípade uzatvoriť treba, ošetriť v nej prípadné reklamácie a dohodnúť platobné podmienky za výkon práce.
ade
14.02.12,16:55
Ďakujem za odpoveď , môžte mi prosím ešte poradiť aký druh zmluvy by bolo najlepšie uzatvoriť zmluvu o dielo alebo zmluvu o spolupraci
manželov bývalý zamestnávateľ to chcel totiž riešiť iba cez objednávky ale neviem či to správny postup .
veronikasad
14.02.12,17:01
Ďakujem za odpoveď , môžte mi prosím ešte poradiť aký druh zmluvy by bolo najlepšie uzatvoriť zmluvu o dielo alebo zmluvu o spolupraci
manželov bývalý zamestnávateľ to chcel totiž riešiť iba cez objednávky ale neviem či to správny postup .
Objednávky v prípade vymáhania nezaplatených faktúr cestou súdu nie sú dostatočné.