kenny135
14.02.12,11:25
Dobrý deň!
Som SZČO a za rok 2011 som mal príjem nižší ako 1700€ (resp. polovička nezdaniteľnej čiastky). Ako SZČO som mal provízny príjem a z týchto provízii sa neodvádzali žiadne preddavky na daň. Navyše k tomu som brigádoval a odviedli mi teda zo závislej činnosti (aspoň myslím, že to tam spadá) nejaké preddavky na dane a aj do sociálky.
Som samoplatitel ZP mesačne som si musel platiť preddavky.
A teraz to ešte trošku skomplikujem. Do augusta 2011 som bol študentom VŠ. Za študentských čias som si istý čas neplatil preddavky na ZP nakoľko mi jedna pracovníčka tam povedala, že som študent a nemusím... Prišiel mi nedoplatok - ten som uhradil, ale v poistovni mi stále nevedeli so 100% istotou povedať, či som to vlastne platiť mal alebo nie (mesiace, keď som študoval).


Takže teraz vlastne by som chcel vrátiť preddavky na daň z brigády + preddavky na ZP.
Je nutné aby som robil ďanové priznanie typu FO: B? Alebo stačí A, nakoľko ZP sa vysporiada formou ročného zúčtovania?
Nedoplatok na ZP zarátam k zaplateným preddavkom?
A ďalšia vec - nemali by sa z provízii dane odvádzať priebežne formou preddavku, ako je to za bežných okolností?


Prosím poradte mi.
Ďakujem za odpoveď.


Peter