kukino7
14.02.12,13:06
počas skúšobnej doby sa mi stal pracovný úraz. od 11.2. som PS a 13.2. som dostal oznámenie o skončení pracovného pomeru dnom 12.2. dozvedel som sa tu, že oznámiť by mi to mali vopred a pokiaľ viem, výpoveď musí byť podpísaná. mne dali do rúk nepodpísané tlačivo s tým, že keď príde podpísané generálnym riaditeľom z bratislavy tak mi ho zašlú. je táto výpoveď vôbec platná?? ak nie, čo ďalej?

vďaka za každú radu.
tictac7
14.02.12,12:11
...ak si v skúšobnej dobe, firma Ti nedáva výpoveď iba Ti oznámi skončenie PP...
...neviem, či sa mám ďalej vyjadrovať, lebo je tu pár nezrovnalostí:
- od 11.2. si PS
- 13.2. si dostal oznámenie o skončení PP k 12.2. - to Ti dali osobne alebo poštou? nastúpil si riadne na výkon práce 13.2. a začal si pracovať?
kukino7
14.02.12,12:16
ráno som prišiel do práce a o hodinu som už bol u mzdárky. dal som jej ukončenie maródky a ona mne to oznámenie...
kukino7
14.02.12,14:48
hmm... dík teda za radu :-(
terezamaria
14.02.12,15:49
počas skúšobnej doby sa mi stal pracovný úraz. od 11.2. som PS a 13.2. som dostal oznámenie o skončení pracovného pomeru dnom 12.2. dozvedel som sa tu, že oznámiť by mi to mali vopred a pokiaľ viem, výpoveď musí byť podpísaná. mne dali do rúk nepodpísané tlačivo s tým, že keď príde podpísané generálnym riaditeľom z bratislavy tak mi ho zašlú. je táto výpoveď vôbec platná?? ak nie, čo ďalej?

vďaka za každú radu.
Ešte stále si bol 12.2. v skúšobnej dobe? Pozor, o maródku sa skúšobná doba predlžuje. Pokiaľ si bol ešte v skúšobnej dobe, Ty nič nepodpisuješ, len dostaneš oznámenie, že Tvoj pracovný pomer končí v skúšobnej dobe podľa § 72 ZP. To oznámenie musí byť písomné a malo by byť doručené 3 dni pred udaným dátumom.
kukino7
15.02.12,07:50
Ty nič nepodpisuješ, len dostaneš oznámenie, že Tvoj pracovný pomer končí v skúšobnej dobe podľa § 72 ZP. To oznámenie musí byť písomné a malo by byť doručené 3 dni pred udaným dátumom.
nie že ja, ale zamestnávatel ho nepodpísal. a dostal som ho nie tri dni pred, ale den po dátume. ide mi teda o to, či je to oznámenie platné aj bez podpisu zamestnávatela, lebo aj na pracáku ma s tým vyrazili, že čo to má byť, že takých papierov si môže každý urobiť kolko chce...
Tweety
15.02.12,08:05
nie že ja, ale zamestnávatel ho nepodpísal. a dostal som ho nie tri dni pred, ale den po dátume. ide mi teda o to, či je to oznámenie platné aj bez podpisu zamestnávatela, lebo aj na pracáku ma s tým vyrazili, že čo to má byť, že takých papierov si môže každý urobiť kolko chce...
Bez podpisu toho, kto oznamuje skončenie PP(zamestnáv.) v SD, skončenie PP nie je platné.
Rovnako je aj v prípade, ak by bola daná výpoveď.
kukino7
15.02.12,08:08
dík.. a čo teda spraviť, ked si pôjdem pre tú podpísanú. má mi personálna volať, ked to príde z riaditelstva....
Tweety
15.02.12,08:10
dík.. a čo teda spraviť, ked si pôjdem pre tú podpísanú. má mi personálna volať, ked to príde z riaditelstva....

AK dostaneš podpísané skončenie PP v SD, neurobíš s tým nič, ostáva ho len akceptovať, je to v súlade s §59 ZP.
kukino7
15.02.12,08:18
AK dostaneš podpísané skončenie PP v SD, neurobíš s tým nič, ostáva ho len akceptovať, je to v súlade so ZP §59.

to mi je jasné a to nespochybňujem. ide ale o to, či musím akceptovať to, že napríklad keby som si to bol prebrať dnes tak by som mal výpoved zo spätnou platnosťou. preto že podla zdravého rozumu, ked dostanem niečo podpísané dnes, tak by to malo platiť ododnes. ked teda pominieme to, ako tu bolo písané, že by som to mal dostať 3 dni pred..... a ja to dostanem 3 dni po... ak to teda dostanem dnes a nie za týžden.
Tweety
15.02.12,08:22
to mi je jasné a to nespochybňujem. ide ale o to, či musím akceptovať to, že napríklad keby som si to bol prebrať dnes tak by som mal výpoved zo spätnou platnosťou. preto že podla zdravého rozumu, ked dostanem niečo podpísané dnes, tak by to malo platiť ododnes. ked teda pominieme to, ako tu bolo písané, že by som to mal dostať 3 dni pred..... a ja to dostanem 3 dni po... ak to teda dostanem dnes a nie za týžden. Nie je to výpoveď, písala som, že ide o skončenie PP v SD, a to je možné aj počas PN, tie 3 dni sú uvedené spravidla, neznamená, že je to povinné. PP skončí dátumom, ktorým to podpísané skončenie prevezmeš.
kukino7
15.02.12,08:28
viem že to nie je normálna výpoved. nepodpísané som to prevzal pondelok s nedeľným dátumom. môžu mi to dať napríklad dnes s nedeľným dátumom?
terezamaria
15.02.12,08:38
nie že ja, ale zamestnávatel ho nepodpísal. a dostal som ho nie tri dni pred, ale den po dátume. ide mi teda o to, či je to oznámenie platné aj bez podpisu zamestnávatela, lebo aj na pracáku ma s tým vyrazili, že čo to má byť, že takých papierov si môže každý urobiť kolko chce...
Pokiaľ Ti to dali deň po dátume, ktorý bol uvedený na doklade, mal si tam napísať, že to neakceptuješ, nakoľko nesedí dátum skončenia pracovného pomeru. A bez podpisu a razítka zamestnávateľa nie je doklad platný.
Lenže mal si nastúpiť normálne do roboty, pokiaľ sa ten dátum nezhodoval s dátumom prevzatia a ešte k tomu prevzatia neplatného dokladu.
kukino7
15.02.12,09:01
už som písal, že pondelok som nastúpil do práce. ale včera som už nemohol, lebo by som sa tam v podstate nedostal. no dobre, a teraz? môžem sa domáhať toho, že dátum ukončenia PP musí byť totožný s dátumom podpisu?
terezamaria
15.02.12,09:05
už som písal, že pondelok som nastúpil do práce. ale včera som už nemohol, lebo by som sa tam v podstate nedostal. no dobre, a teraz? môžem sa domáhať toho, že dátum ukončenia PP musí byť totožný s dátumom podpisu?
Dátum skončenia pracovného pomeru v skúšobnej dobe musí byť totožný s dátumom odovzdania a Tvojho prevzatia / teda podpísaného a orazeného dokladu/. Nemôžu Ti to odovzdať so spätnou platnosťou a ešte k tomu nepodpísané a neorazené.
kukino7
15.02.12,09:09
nemôžu, ale určite to tak spravia. tu som sa chcel dozvedet, ao sa tomu bránit.
terezamaria
15.02.12,09:18
nemôžu, ale určite to tak spravia. tu som sa chcel dozvedet, ao sa tomu bránit.
Pokiaľ im to dovolíš, tak to možno tak spravia. Už som Ti písala, že pokiaľ sa dátum nebude zhodovať s prevzatím, tak na ten ich doklad napíšeš, že dátum prevzatia sa nezhoduje s dátumom skončenia pracovného pomeru, preto ho neakceptuješ a naďalej budeš chodiť do roboty, pokiaľ Ti nedajú ten správny papier so správnym dátumom.
kukino7
15.02.12,09:31
ok. dík. ale do roboty chodit nemôžem, lebo sa tam nedostanem. nemám vstupku, pichačku, skrinku a kedže som robil v potravinárstve ani hygienický odev............