Ivana.T
14.02.12,13:07
ahojte, mám od februára novú brigádu, ale popri nej mám ešte jednu (asi 5 rokov), v ktorej mám okolo 25 eur mesačne, ale keďže to bola moja prvá brigáda, automaticky mi nestrhajú dane (podpísané vyhlásenie). Problém mám teraz v tejto novej brigáde, pretože mi ten pán tvrdil, že oni strhajú dane ZRÁŽKOU, a že tieto peniaze sa mi už NIKDY nevrátia. Keď som mu povedala, že každý rok si SAMA podávam daňové priznanie, stále mi tvrdil, že ani to mi nepomože a o tie peniaze prídem. Nejak tomu nerozumiem, mala som už viacero brigád, ale nikdy sa mi nič také nestalo a aj keď som si minulý rok robila daňové priznanie, vypísala som tam oba riadky podľa paragrafu v papieri o príjmoch a všetko sa mi vrátilo. Prosím Vás, naozaj je to tak, že tieto peniaze sa mi nevrátia ani keď si podám daňové priznanie? Keďže je to nová brigáda, neviem ešte ako dlho budem pracovať mesačne (flexibilný prac. čas, home office), a preto neviem odhadnúť, či tento príjem spolu s tou maličkou brigádou nepresiahnu nezdaniteľnú časť a neviem ani, či vobec mozem mať podpísané vyhlásenie u oboch zamestnávateľov. Ďakujem Vám za rady.
Xanti
14.02.12,12:10
Nemôžeš mať podpísané vyhlásenie u oboch.
A daň sa Ti vráti, zrážková daň už pri dohodnách neexistuje. Je preddavkovou. Pán sa tomu nerozumie.
ivka70
14.02.12,12:11
Od 1.1.2011 sa zrazkova dan skutocne neda uplatnit v DP.

Ale ak pracujes na dohodu, tak tato dan nie je zrazkovou, ale prddavkovou.
Aku zmluvu mas uzatvorenu s novym zamestnavatelom?
Ivana.T
14.02.12,12:29
je to dohoda o brigádnickej práci študenta. On povedal, že sa ešte spýta ekonómky, ale neozval sa, tak ja sa mu teda ozvem a si zistim, či mi to nazaj budú strhať preddavkovo.
ivka70
14.02.12,12:56
je to dohoda o brigádnickej práci študenta. On povedal, že sa ešte spýta ekonómky, ale neozval sa, tak ja sa mu teda ozvem a si zistim, či mi to naozaj budú strhať preddavkovo.


Musia, z dohody sa skutocne uz neda zrazat zrazkova dan. :)