martina833
14.02.12,13:51
Chcem sa opytat, ci nema niekto skusenosti ohladom dotacie z eurofondov, jednou z podmienok je spadat do vhodneho odvetvia priemyslu:

Oprávnenými odvetviami priemyslu a služieb zadefinovanými prostredníctvom kódov Štatistickej klasifikácie ekonomických činností (SK NACE) pre účely poskytnutia pomoci na základe tejto výzvy sú:.... napr. vyroba plastovych vyrobkov

Neviete mi poradit, co to znamena? Musi to mat spolocnost ako hlavnu cinnost?
pavol54
14.02.12,13:02
štatistický úrad ti musí vydať potvrdenie že toto vykonávaš ako hlavnú činnosť. ovšem to si každý podnikateľský subjekt sám uvádza pri zakladaní živnosti čo má hlavnú činnosť, ale raz ročne si ju môžeš zmeniť.
martina833
15.02.12,12:26
štatistický úrad ti musí vydať potvrdenie že toto vykonávaš ako hlavnú činnosť. ovšem to si každý podnikateľský subjekt sám uvádza pri zakladaní živnosti čo má hlavnú činnosť, ale raz ročne si ju môžeš zmeniť.

Dakujem

Takze treba zajst na ŽR a zmenit danu cinnost na hlavnu? V OR sa tiez robia nejake zmeny existujucej cinnosti na hlavnu? lebo neviem o tom, ze by sa niekde uvadzala hlavna cinnost...
pavol54
15.02.12,13:55
Dakujem

Takze treba zajst na ŽR a zmenit danu cinnost na hlavnu? V OR sa tiez robia nejake zmeny existujucej cinnosti na hlavnu? lebo neviem o tom, ze by sa niekde uvadzala hlavna cinnost...
hlavná je tá ktoré ti zaevidoval štat.úr ako prvú určite to nevyriešiš na žr, treba zavolať na štatistiku a tam ti povedia čo a ako, ja som to tam tiež menil, ale asi to ničo stojí.
martina833
15.02.12,20:19
hlavná je tá ktoré ti zaevidoval štat.úr ako prvú určite to nevyriešiš na žr, treba zavolať na štatistiku a tam ti povedia čo a ako, ja som to tam tiež menil, ale asi to ničo stojí.
Na ŠÚ mi povedali, ze sa to robi na zaklade obratu za jednotlive cinnosti... firma, ktora sa zaobera spracovanim projektov zas hovorila, ze cinnost staci mat v zivnosti... tak ja uz som z toho jelen
pavol54
15.02.12,20:28
Na ŠÚ mi povedali, ze sa to robi na zaklade obratu za jednotlive cinnosti... firma, ktora sa zaobera spracovanim projektov zas hovorila, ze cinnost staci mat v zivnosti... tak ja uz som z toho jelen
na šú je lajdák jeden lenivý
Ja som to potreboval, požiadal som písomne kde som prehlásil že z povolených činností je hlavná tá ktorú chcem a šmitec a ak tú činnosť len chceš vykonávať po pridelení fondov? Bola tam však jedna podmienka že to nesmiem zmeniť počas jedného roka.
to by ti potom mohli prideliť ičo až potom podľa toho akých činností budeš mať najviac, lenže kým ho nemáš nemôžeš nič, takže nech si pohnú riťou.