sahtek
14.02.12,14:26
zdravím všetkých, prosím vás o pomoc. potreboval by som z overených údajov v rolovacom menu po zadaní priradiť určitú hodnotu.

napr. z rolovacieho menu vyberiem údaj A (text) a priradí mi k nemu údaj B (číslo)

Ďakujem.
ivka70
14.02.12,13:28
A aky s tym mas problem?
Udaje budes vyberat napr. cez funkciu VLOOKUP zo zadefinovanej tabulky priradeni.
Pidgey
14.02.12,13:34
nejako zmizla odpoved co som sem napisal, tak to davam este raz...

Priznam sa, ze si to moc dobre v exceli neviem predstavit. Excel sice ovladam,ale su tu ovela vacsi machri na to. Skor si myslim ze by to bolo vhodnejsie riesit v accesse. Kazdy pohyb sa bude musiet zapisovat do tabulky, aby sa vedel dopocitat spravny koncovy stav na zasobe - je to potrebne aj pre spatny prehlad pohybov. Myslim ze je potrebne zadefinovat kazdu zasobu do jednej polozky so vsetkymi parametrami (cize napr 10 skrutiek, vzdy ina farba, priemer a pod), a nasledne si spravit formular na zadavanie poloziek (cca tak ako to mas v tom exceli, aj cez roletove menu).
Na toto je inak kopec SW, pravdepodobne aj free,alebo aj komercnych, ktore je mozne pouzivat bezplatne do isteho poctu pohybov (napr Pohoda a pod). Tam je to uz prepracovane a uzivatelsky daleko pristupnejsie. Pokial to neriesis ako zabavu na volny cas, radsej by som sa pozrel po takom nejakom rieseni
sahtek
14.02.12,13:37
neviem to hodit do vzorca .. :(
ivka70
14.02.12,13:39
To patrilo do inej otazky :o)
sahtek
14.02.12,13:44
:) tak to dúfam
ivka70
14.02.12,14:01
neviem to hodit do vzorca .. :(

Takto nejako
ivka70
14.02.12,14:02
To patrilo do ineho prispevku ...
Pidgey
14.02.12,15:15
ooops :) a ja ze kam mi to zmizlo....
sahtek
15.02.12,07:54
nie. myslím niečo iné. keby sa mi dal priložiť súbor..len neviem ako..
skúsim takto:

UDAJE
a 1
b 2
c 3

a z týchto údajov vytvorím overenie údajov z "a,b,c" v rolovacom menu, potom by som potreboval po vybratí z rolovacieho menu napr. udaju "a" aby mi vo vedľajšej bunke priradilo k tomuto údaju hodnotu 1
keď vyberiem "b" priradí hodnotu 2 atď

Ďakujem.
ivka70
15.02.12,08:04
nie. myslím niečo iné. keby sa mi dal priložiť súbor..len neviem ako..
skúsim takto:

UDAJE
a 1
b 2
c 3

a z týchto údajov vytvorím overenie údajov z "a,b,c" v rolovacom menu, potom by som potreboval po vybratí z rolovacieho menu napr. udaju "a" aby mi vo vedľajšej bunke priradilo k tomuto údaju hodnotu 1
keď vyberiem "b" priradí hodnotu 2 atď

Ďakujem.

Subor zatial neprilozis, mas na to malo prispevkov.

Ale to, co opisujes, je presne urobene v tom subore, ktory som prilozila.

Ked si tabulku v druhhom liste upravis na svoje hodnoty, budes to mat uplne presne take ako chces.
sahtek
15.02.12,08:13
aha no jasné. super. ďakujem pekne. pekný deň