Larrsson
14.02.12,16:21
Dobry den,

Chcel by som sa opytat na par otazok. Som nezamestnany a som evidovany na urade prace a momentalne som na absolventskej praxi. Mimo toho mam jednu internetovu stranku kde zarabam na reklame.
(cca 150 E - 300E /mesiac -Adsense,Etarget). Neviem co mam robit. Nic neplatim ziadne dane z tej reklamy.Na urade som len ako normalny nezamestnany a nemam ziadny prijem. Mozem mat taky prijem aj ked som na urade prace ? Rozmyslam ze aj ukoncim absolventsku prax ale potom ma na 3 mesiace vyradia z uradu prace.

Chcem sa spytat co by som asi mal urobit, teda co by bolo najlepsie.

Dakujem
Xanti
14.02.12,15:40
Maximálny mesačný príjem počas evidencie na UP je 139,90 eur. Ak Ti na to z UP prídu, že máš príjem vyšší ako je táto hranica a bez toho aby si im to oznámil pred, tak ťa spätne vyradia z UP. Teda zrejme budeš musieť aj vrátiť peniaze za absolventskú prax.

Od kedy máš tu webovú stránku?
Larrsson
14.02.12,15:54
Stranku mam uz asi rok ale na zaciatku som mal male prijmy. Az teraz mozno 2 mesiace sa to dostalo nad 139,39 E. Na praxi som este nic nedostal, som tam este len tri tyzdne ale rozmyslam ze skoncim. Potom ma vyradia na tri mesiace pretoze som chcel sam skoncit bez priciny a budem si platit mesacne 46 E. Keby som sa potom po troch mesiacoch zase prihlasil na urade a mal by som prijem do 139,9 E z tej reklamy, tak by to islo ?
Xanti
14.02.12,16:00
Hm... tak to neviem ako ťa bude brať UP, nebude ťa brať ako podnikateľa? Máš stránku, zarábaš na nej nemal by si si otvoriť živnosť? Lebo toto nie je dohoda, každú dohodu musíš nahlásiť vopred na UP pred jej začiatkom. Ako nahlásiš, že vlastníš webovú stránku?
Larrsson
14.02.12,16:07
No to prave neviem. Ten prijem je v podstate prilezistosny (nemusi to byt kazdy mesiac). Ked dosiahnem limit tak my google normalne posle peniaze na ucet a hotovo. Neviem ci sa oplati zakladat zivnost. Musim tam ist a niak sa dohodnut.
Xanti
14.02.12,16:09
Hm.. a nemôže byť tá stránka registrovaná na niekoho iného?
Larrsson
14.02.12,16:30
To asi nie. Keby som si dal zivnost tak by som mesacne asi platil viac ako by som zarobil nie ? okrem 46,06 by som musel este nieco platit ?
Xanti
14.02.12,16:32
Do ZP sa platí 47,58 eur, a pokial nepodáš prvé DP tak neplatíš odvody do SP.