marika21
14.02.12,17:04
Dobry den, potrebujem radu, ako is urobit danove priznanie, ak som mala viacero prijmov a to: ako student som mala dohodu, od juna som bola vedena na urade prace, pocas toho som mala dve dohody, kde som dosiahla prijam 200 eur z oboch, a od novembra som na absolventskej praxi,ta mi bola vyplatena v decembri. Neviem s istotou, ktore prijmy mam zahrnut do prijmov, aby som si mohla podat danove priznanie.Suma zo vsetkych dohod mi nepresahuje 1779,65 eur. Urcite to bude dohoda , ktoru som mala ako student. Bola som sa informovat na DU, a tam mi povedali, ze mam do uhrnu prijmu zahrnut aj dohody, ktore som mala pocas evidencie na urade prace okolo 200 eur, a aj absolvenstku prax. Ak by ste mi vedeli poradit, velmi velmi by som vam bola vdacna.
ewita888
14.02.12,16:06
bola ti z dohod zrážaná daň?
marika21
14.02.12,16:32
Z dohod, kedy som bola studentom, my bola zrazana dan, ale ako nahle som nastupila na urad prace, mala som dohody, kde mi dan zrazana nebola - boli to dve dohody na sumu spolu 200 EUR, a absolventska prax - na urade prace je stanovena pevna suma
ewita888
14.02.12,16:34
tak podaj DP typu A a daň sa ti vráti.. do príjmu dáš iba všetky príjmy z dohody, príjem z absolv. praxe nie..
marika21
14.02.12,16:41
Ak som spravne pochopila, tak do DP typu A, mam zahrnut aj dohody, kedy som bola vedena na urade prace a z ktorych mi dan zrazana nebola, cize tych 200 eur . Dakujem za odpoved :-)