začínam
14.02.12,18:07
vypĺňam daňové priznamie a keď mám doplniť SK NACE a hľadám kod na murárske práce,na ktoré má živnosťa aj celý rok fakturuje,kod k tomu neviem nájsť.V tej vyhláške som to prešla v časti stavebníctvo,ale som to tam nenašla.Je toho určite viac,že sa fakturuje podľa ŽL,ale ako mám priradiť ten kód?
Keď ho tam nenapíšem,vrátia mi DP?Poraďte mi,prosím.
Ďakujem
calawen
14.02.12,17:13
skús na tejto stránke http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz zadať IČO a vyhodí ti príslušné kódy...
ladyrs
14.02.12,17:16
43.39.0

Ostatné stavebné kompletizačné a dokončovacie práce
začínam
14.02.12,17:24
Ďakujem,len neviem,prečo to tam v DP chcú mať,keď aj tak sa tam nedáva presne to isté,na čo má živnosť.Mali by aj živnosti dávať teda podľa toho.Aspoň,že máme robotu,kým to vyhľadáme,keď už aj nezarobíme. No nie?
Zita5
14.02.12,17:24
Prikladám aj tento link, vyhovuje


http://www.mojaip.sk/sk-nace
začínam
14.02.12,19:18
Ďakujem,ale tam som to tiež skúšala,keď dáš to,čo má v živnosti presne"" murárske práce,"nenájde to.Takže musíš to k niečomu prispôsobiť a vlastne to napíšem aj do DP.Asi málo živnosti má presne takú istú definíciu, ako je v SK NACE.Dám to podľa rady,ktorú ste mi na porade už dnes dali a nebudem sa rozčuľovať,mám len jedny nervy.
jutkah
15.02.12,18:06
Dobrý deň, prosila by som o pomoc. Márne hľadám kód sk nace pre novinára - slobodné povolanie, nemá IČO len DIČ pridelené daňovým úradom, nie je zapísaný v štatistickom registri (nebolo to potrebné, máme to s nimi odkonzultované). Vie mi prosím niekto pomôcť? Ďakujem.
avalik
15.02.12,18:16
Dobrý deň, prosila by som o pomoc. Márne hľadám kód sk nace pre novinára - slobodné povolanie, nemá IČO len DIČ pridelené daňovým úradom, nie je zapísaný v štatistickom registri (nebolo to potrebné, máme to s nimi odkonzultované). Vie mi prosím niekto pomôcť? Ďakujem.

90.03Umelecká tvorba


Táto trieda zahŕňa:
- činnosti jednotlivých umelcov ako napr. sochárov, maliarov, kresličov, rytcov, grafikov atď.
- činnosti jednotlivých spisovateľov, vrátane všetkých oblastí tvorby: beletria, odborné publikácie atď.
- činnosti nezávislých žurnalistov

- reštaurovanie umeleckých diel, ako napr. malieb atď.



Táto trieda vylučuje:
- výrobu sôch, iných ako umelecké originály, pozri 23.70
- reštaurovanie organov a iných historických hudobných nástrojov, pozri 33.19
- výrobu filmov a videozáznamov, pozri 59.11, 59.12
- reštaurovanie nábytku (okrem reštaurovania muzeálnych typov), pozri 95.24


zdroj: vysvetlivky k SK NACE
avalik
15.02.12,18:19
koli statistike, budme radi, ze nemusime posielat hlasenia k DP na Statisticky urad
Johanka
15.02.12,18:20
skús na tejto stránke http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz zadať IČO a vyhodí ti príslušné kódy...

Toto sa nebude dať použiť vždy, pretože podľa poučenia k vyplneniu DP sa ako údaj „Hlavná, prevažná činnosť" uvádza názov činnosti , z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.
Katy a R
15.02.12,18:24
http://www.statistics.sk/pls/wregis/ciselniky?kc=5205

správne si vysvetľujem, že ak mám viac druhov príjmov, tak nemusí byť v každom roku rovnaký kód (rozhoduje ten príjem):confused:
avalik
15.02.12,18:29
http://www.statistics.sk/pls/wregis/ciselniky?kc=5205

správne si vysvetľujem, že ak mám viac druhov príjmov, tak nemusí byť v každom roku rovnaký kód (rozhoduje ten príjem):confused:

ja si to tak vysvetujem tiez ... mam x zivnosti a jeden rok sa dari jednej dalsi rok inej, resp. niektorej sa venujem viac ... predpokladam, ze nikto nepride kontrolovat faktury :)
calawen
15.02.12,18:38
Ivana Š
15.02.12,18:39
načo to DÚ potrebuje?
avalik
15.02.12,18:44
načo to DÚ potrebuje?

koli statistike
http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=2693
jutkah
15.02.12,18:52
Ďakujem, ja som to hľadala niekde v 58...
Ivana Š
15.02.12,21:03
trochu ujeté mi toto NACE príde - ? kvôli štatistike ?

veď si nevedia tlačivá editovateľné pricapiť na stránku v dátume ako sľubovali, že do 08.02.2012!
avalik
15.02.12,21:06
trochu ujeté mi toto NACE príde - ? kvôli štatistike ?

veď si nevedia tlačivá editovateľné pricapiť na stránku v dátume ako sľubovali, že do 08.02.2012!

hej ... harmonizacia s EU

http://www.24hod.sk/sk-nace-nova-klasifikacia-ekonomickych-cinnosti-kompletny-zoznam-cl152247.html
HEČER
23.02.12,19:39
Ahojte aj ja potrebujem poradiť mojou hlavnou činnosťou je - rozpočtárka stavebných prác ak niekto pozná SK nace prosím o pomoc .Hľadala som už aj na stránke štatistika , ale nenešla som to . Inak podľa IČO mám uvedenú činnosť ,ktorú takmer nevyužívam,ale mám ju uvedenú v ŽL. ďakujem............................moc
Príroda
28.02.12,16:49
skús na tejto stránke http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz zadať IČO a vyhodí ti príslušné kódy...

Zdravím. Ak zadám IČO, vyhodí mi len meno a adresu, žiadny kod. Našla som si ho podľa činnosti, aj v alfe sa dá vybrať z číselníka. Len , ak ho zadám, vo výkaze o príjmoch a výdavkoch mi vymaže posledné dve písmená z IČA. Dúfam, že ten kod je správny. Dalo sa mi to tam dopísať, tak som si to dopísala. Ako to hľadáte podľa IČA?
calawen
28.02.12,16:54
Zdravím. Ak zadám IČO, vyhodí mi len meno a adresu, žiadny kod. Našla som si ho podľa činnosti, aj v alfe sa dá vybrať z číselníka. Len , ak ho zadám, vo výkaze o príjmoch a výdavkoch mi vymaže posledné dve písmená z IČA. Dúfam, že ten kod je správny. Dalo sa mi to tam dopísať, tak som si to dopísala. Ako to hľadáte podľa IČA?

ja som hľadala tak, ako som písala - klik na stránku a zadám ičo, potom po vyhľadaní treba ešte kliknúť na IČO a tam to už bude... IČO je link...
68danka
28.02.12,17:05
dobrý večer opätovne sa na vás obraciam nevie mi niekto poradiť SK NACE súdneho znalca v oblasti psychológia dopredu ďakujem za pomoc potrebujem to dosť súrne vedieť
calawen
28.02.12,17:12
dobrý večer opätovne sa na vás obraciam nevie mi niekto poradiť SK NACE súdneho znalca v oblasti psychológia dopredu ďakujem za pomoc potrebujem to dosť súrne vedieť

tipnem tu http://app.statistics.sk/wmetis/klas_z/index_vysvetlivky.jsp?lang=sk&vv=verzia&id=11001513&id_verzia=11
Príroda
28.02.12,17:41
vyhodí mi len meno a obec a žiadny kód, na IČO sa dá kliknúť o riadok po tým a nič, potom vyhadať...???
avalik
28.02.12,17:46
ano, kliknes na ico a zobrazia sa ti identifikacne udaje a statisticke charakteristiky
Príroda
28.02.12,18:06
keďže neviem zadať bez vymazania os údajov, dám návod pri použití jednej firmy... Takže...

No konečne sa mi to podarilo otvoriť, ja som neklikla na to podčiarknuté IČO. Otvorilo sa mi to ako dávaš návod, len je to čudné, je tam iné ako som ja vybrala v tom číselníku. Je treba dať ten prvý kod- prevažujúca činnosť SK NACE, je tam aj druhý OKEČ? Si zlatá.
calawen
28.02.12,18:08
treba zadať SK-NACE. Ako je písané na stránke, je to informatívny údaj, dokonca aj na mojej živnosti mi nesedí SK-NACE. Hlavnú činnosť mám účto a na registri mám PC služby...
Príroda
28.02.12,18:20
http://app.statistics.sk/wmetis/klas...d_code=&lID=55 (http://app.statistics.sk/wmetis/klas_z/index_uroven.jsp?lang=sk&vv=verzia&vID=11&id_code=&lID=55), no ešte raz , ak otvorím túto stránku a nájdem si SK NACE nájdený podľa IČA, vôbec to nezodpovedá danej činnosti, tak si asi nechám pôvodnú vybratú podľa toho, čo činnosť zahŕňa, nie? Vďaka
calawen
28.02.12,18:29
hej, aj ja si v priznaní dám prevažnú činnosť...
avalik
28.02.12,18:32
http://app.statistics.sk/wmetis/klas...d_code=&lID=55 (http://app.statistics.sk/wmetis/klas_z/index_uroven.jsp?lang=sk&vv=verzia&vID=11&id_code=&lID=55), no ešte raz , ak otvorím túto stránku a nájdem si SK NACE nájdený podľa IČA, vôbec to nezodpovedá danej činnosti, tak si asi nechám pôvodnú vybratú podľa toho, čo činnosť zahŕňa, nie? Vďaka

do danoveho priznania sa dava SK NACE z ktorej bol dosiahnuty najvyssi prijem - tak to pisu v pouceni
gardenia
28.02.12,21:01
Dobrý večer, prosím o radu - FO podáva DP typu B, príjmy sú zo závislej činnosti a menšia suma je príjem z osobnej asistencie. Chcela by som vedieť, či treba uviesť SK NACE pre závislú činnosť, keďže tá prevažuje - lenže v štat. zozname to neviem nájsť. Podľa môjho názoru je tento zoznam len pre SZČO. Prosím vás, poraďte mi, ako to mám urobiť. Ďakujem..
avalik
28.02.12,21:41
Dobrý večer, prosím o radu - FO podáva DP typu B, príjmy sú zo závislej činnosti a menšia suma je príjem z osobnej asistencie. Chcela by som vedieť, či treba uviesť SK NACE pre závislú činnosť, keďže tá prevažuje - lenže v štat. zozname to neviem nájsť. Podľa môjho názoru je tento zoznam len pre SZČO. Prosím vás, poraďte mi, ako to mám urobiť. Ďakujem..


z poucenia DP FOB:
Riadok 03 vypĺňa len daňovník s príjmami z podnikania (§ 6 ods. 1 zákona) alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 6 ods. 2 zákona). Na riadku 03 sa uvedie kód SK NACE Rev. 2 podľa vyhlášky Štatistického úradu Slovenskej republiky č. 306/2007 Z. z., ktorou sa vydáva Štatistická klasifikácia ekonomických činností. Kód SK NACE nahrádza kód OKEČ a klasifikáciu kódov SK NACE možno nájsť na internetovej stránke www.statistics.sk (http://www.statistics.sk/). V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.

... zavisla cinnost sa nespomina
Katarina
28.02.12,21:41
Dobrý večer, prosím o radu - FO podáva DP typu B, príjmy sú zo závislej činnosti a menšia suma je príjem z osobnej asistencie. Chcela by som vedieť, či treba uviesť SK NACE pre závislú činnosť, keďže tá prevažuje - lenže v štat. zozname to neviem nájsť. Podľa môjho názoru je tento zoznam len pre SZČO. Prosím vás, poraďte mi, ako to mám urobiť. Ďakujem..

Príjem z osobnej asistencie dávate do § 6 ods.2 písm.b a keďže SK NACE sa uvádza iba v prípade príjmov podľa § 6 ods. 1 a 2 v daňovom priznaní uvediete SK NACE 88.10.0.
tibor1000
29.02.12,09:40
Dobry deň.
Prosim Vas,nemate niekto nahodou predmet "graficke prace na PC" ? ja si teda z SK NACE neviem vybrat.Jedine co sa mi ako tak pozdava: "Ostatné informatívne služby inde neuvedené". "počítačové programovanie" ? fakt velky vyber,ale mne sa tam hrozne zle vybera presna špecifikacia :(
flaki
29.02.12,13:46
Dobry den, prosim poraďte, aký kód napisať do sk nace, ak som bola zamestnaná a pritom bola evidovaná ako finančný sprostredkovateľ, no toto som minulý rok zrušila a príjem som mala len zo zamestnania. Uviesť kód finančného poradcu, ak som z tejto činnosti nemala žiaden príjem?
Ďakujem
Katarina
29.02.12,18:53
Dobry den, prosim poraďte, aký kód napisať do sk nace, ak som bola zamestnaná a pritom bola evidovaná ako finančný sprostredkovateľ, no toto som minulý rok zrušila a príjem som mala len zo zamestnania. Uviesť kód finančného poradcu, ak som z tejto činnosti nemala žiaden príjem?
Ďakujem

Ak ste mala príjem len zo zamestnania podávate tlačivo typ A tam sa SK NACE neuvádza. Prípadne ešte podáte čestné prehlásenie, že ste z príjmu finančného sprostredkovateľa nemala za rok 2011 žiadne zdaniteľné príjmy.
gardenia
29.02.12,20:52
1Dara a Katarína - ďakujem za odpoveď, mne je to jasné, ale môj dotaz sa týka toho, že aj keď ide o DP typu B, prevažuje závislá činnosť a nie osobná asistencia. Nemám do SK NACE písať nič? Keby som tam dala 88.10.0. Sociálna práca ...., znamenalo by to, že prevažujúca činnosť je osobná asistencia a nie závislá činnosť, čo nie je pravda.
avalik
29.02.12,21:28
1Dara a Katarína - ďakujem za odpoveď, mne je to jasné, ale môj dotaz sa týka toho, že aj keď ide o DP typu B, prevažuje závislá činnosť a nie osobná asistencia. Nemám do SK NACE písať nič? Keby som tam dala 88.10.0. Sociálna práca ...., znamenalo by to, že prevažujúca činnosť je osobná asistencia a nie závislá činnosť, čo nie je pravda.

tak este raz :)

V kolónke „Hlavná, prevažná činnosť“ sa uvádza názov činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem.

u zavislej cinnosti sa SK NACE neskuma ... prijem zo zavislej cinnosti je v DP FO B uvadzany samostatne (V. oddiel)

v tvojom pripade v ramci tvojho podnikania je prevazujuca cinnost osobna asistencia, aj ked si z nej mala mensie prijmy ako zo zavislej cinnosti
gardenia
01.03.12,09:22
1Dara, konečne som pochopila, ďakujem za vysvetlenie. Prajem všetkým pekný deň.
DanielaSL
05.03.12,19:10
Už sa tu niekto pýtal na SK NACE znalca... nestretli ste s a s tým? Konkrétne znalec v oblasti stavebníctva.... pozerám do tých čísel a ako hľadám neviem kde to nájsť.
avalik
05.03.12,19:21
Už sa tu niekto pýtal na SK NACE znalca... nestretli ste s a s tým? Konkrétne znalec v oblasti stavebníctva.... pozerám do tých čísel a ako hľadám neviem kde to nájsť.

vo vysvetlivkach si hladala?

74.90Ostatné odborné, vedecké a technické činnosti i. n.


Táto trieda zahŕňa širokú škálu služieb, ktoré sú najčastejšie poskytované komerčným klientom. Zahŕňa tie činnosti, ktoré vyžadujú vyššiu úroveň odborných, vedeckých a technických znalostí, ale nezahŕňa pretrvávajúce, bežné obchodné služby, ktoré majú zväčša krátkodobý charakter.


Táto trieda zahŕňa:
- sprostredkovateľské obchodné činnosti, t.j. sprostredkovanie kúpy alebo predaja v rámci malého a stredného podnikania, vrátane znaleckých činností, okrem sprostredkovania nehnuteľností

- činnosti v oblasti sprostredkovania patentov (zabezpečenie kúpy alebo predaja patentov)

- činnosti v oblasti ohodnocovania, okrem ohodnocovania nehnuteľností a poistenia (starožitnosti, šperky atď.)
- overovanie faktúr a informácie o prepravných tarifách
- činnosti týkajúce sa predpovede počasia
- poradenstvo v oblasti bezpečnosti
- poradenstvo v oblasti agronómie
- poradenstvo v oblasti životného prostredia
- iné technické poradenstvo
- iné poradenské služby okrem poradenstva v oblasti architektúry, inžinierskych činností a riadenia
- stavebný dozor


Táto trieda tiež zahŕňa:
- činnosti realizované agentmi a agentúrami zastupujúcimi jednotlivcov s cieľom zaobstarávania angažmán vo filmovej, divadelnej produkcii alebo v iných oblastiach zábavy, športových podujatí a vyhľadávanie vydavateľov, producentov pre knihy, hry, umelecké diela, fotografie atď.


Táto trieda vylučuje:
- veľkoobchodný predaj ojazdených motorových vozidiel v rámci dražby, pozri 45.1
- on-line činnosti v oblasti dražieb (maloobchod), pozri 47.91
- činnosti spojené s dražbou domov (maloobchod), pozri 47.79
- činnosti sprostredkovateľov v oblasti nehnuteľností, pozri 68.31
- činnosti v oblasti vedenia účtovných kníh, pozri 69.20
- činnosti poradcov pre oblasť podnikania a riadenia, pozri 70.22
- činnosti poradcov pre oblasť architektúry a inžinierskych činností, pozri 71.1
- priemyselný a strojárenský dizajn, pozri 71.12, 74.10
- veterinárne testovanie a kontrola súvisiaca s potravinárskou výrobou, pozri 71.20
- umiestnenie reklamy a iné reklamné dizajny, pozri 73.11
- zabezpečenie stojanov a iných výstavných nosičov, pozri 73.11
- činnosti organizátorov kongresov a obchodných výstav, pozri 82.30
- činnosti nezávislých aukcionárov, pozri 82.99
- riadenie vernostných programov, pozri 82.99
- poradenstvo v oblasti spotrebných úverov a zadĺženosti, pozri 88.99
nicram
05.03.12,19:46
Prikladám aj tento link, vyhovuje


http://www.mojaip.sk/sk-nace

Super ďakujem mne to pomohlo.
DanielaSL
06.03.12,09:10
Dara kde nájdem vysvetlivky?
DanielaSL
06.03.12,12:33
Ak by dakto potreboval hľadať... SK NACE a nenájde , prikladám sem aj tie vysvetlivky .
Indeed
06.03.12,12:36
Ja som našiel , tuto :

www.podnikam.webnoviny.sk/userfiles/files/subory/formulare/SKNACE/SKNACE.pdf

kompletné a veĺmi prehľadne usporiadané
avalik
06.03.12,16:21
sikulka, uz si ich nasla :) ... link bol aj v inej teme tu na porade
BarboraS
27.03.12,20:10
mozem sa informovat sk nace financneho poradcu ake je? a prijem davam do kolonky
z činností sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou /ods. 2 písm. d).
dakujem
BarboraS
27.03.12,20:16
mozem sa informovat sk nace financneho poradcu ake je? a prijem davam do kolonky
z činností sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou
/ods. 2 písm. d).
dakujem
avalik
27.03.12,20:19
mozem sa informovat sk nace financneho poradcu ake je? a prijem davam do kolonky
z činností sprostredkovateľov, ktoré nie sú živnosťou
/ods. 2 písm. d).
dakujem

pozri dokument v prisp. #42
mravec69
01.04.12,20:03
...toto je výborný odkaz :o) pomohol aj mne, dík...
00steve
04.05.12,08:12
dobry den... pracujem ako financny sprostredkovatel... co mam uviest do kolonky sk nace? nasiel som tam len cinnosti poistovacich agentov, cinnosti sprostredkovatelov ktore nejsu zivnostou a pod., ...ja zivnost mam a nerobim len poistovnictvo, ale aj uvery, investicie ci vklady... v zivnosti mam sprostredkovatelska cinnost v oblasti obchodu a sluzieb.. dakujem za info.. pekny den... stevo
veronikasad
04.05.12,08:18
dobry den... pracujem ako financny sprostredkovatel... co mam uviest do kolonky sk nace? nasiel som tam len cinnosti poistovacich agentov, cinnosti sprostredkovatelov ktore nejsu zivnostou a pod., ...ja zivnost mam a nerobim len poistovnictvo, ale aj uvery, investicie ci vklady... v zivnosti mam sprostredkovatelska cinnost v oblasti obchodu a sluzieb.. dakujem za info.. pekny den... stevo
aký predmet podnikania máš v ŽL ?

Skús tu

http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
avalik
04.05.12,08:24
dobry den... pracujem ako financny sprostredkovatel... co mam uviest do kolonky sk nace? nasiel som tam len cinnosti poistovacich agentov, cinnosti sprostredkovatelov ktore nejsu zivnostou a pod., ...ja zivnost mam a nerobim len poistovnictvo, ale aj uvery, investicie ci vklady... v zivnosti mam sprostredkovatelska cinnost v oblasti obchodu a sluzieb.. dakujem za info.. pekny den... stevo

v prispevku #42 mas vysvetlivky k SK NACE - najdi si tam cinnost, z ktorej si mal najvyssi prijem
00steve
04.05.12,08:35
v tomto vyhladavaci mi podla ica naslo: sprostredkovanie obchodu s rozlicnym tovarom.
tak teraz neviem ci mam do kolonky sk nace uviest toto (podla ica), alebo to, co naozaj robim... ak to co naozaj robim, financne sprostredkovanie v zozname najst neviem... tieto oblasti su mi najblizsie:



64910
Finančný lízing
03.08.2007



64920
Ostatné poskytovanie úverov
03.08.2007



64990
Ostatné finančné služby okrem poistenia a dôchodkového zabezpečenia i. n.
03.08.2007



65110
Životné poistenie
03.08.2007



65120
Neživotné poistenie
03.08.2007



65200
Zaistenie
03.08.2007



65300
Dôchodkové zabezpečenie
03.08.2007



66110
Správa finančných trhov
03.08.2007



66120
Sprostredkovanie obchodu s komoditami a cennými papiermi
03.08.2007



66190
Ostatné pomocné činnosti finančných služieb okrem poistenia a dôchodkového zabezpečenia
03.08.2007



66210
Vyčíslenie rizík a náhrad škôd
03.08.2007



66220
Činnosti poisťovacích agentov a maklérov
03.08.2007



66290
Ostatné pomocné činnosti v poisťovníctve a dôchodkovom zabezpečení
03.08.2007



66300
Činnosti investičných manažérov



ale ani jedna nevystihuje to, co robim. lebo tak ako som uz spomenul - nerobim len poistenia, ale aj uvery, investicie ci vklady..
veronikasad
04.05.12,08:41
v tomto vyhladavaci mi podla ica naslo: sprostredkovanie obchodu s rozlicnym tovarom.
tak teraz neviem ci mam do kolonky sk nace uviest toto (podla ica), alebo to, co naozaj robim... ak to co naozaj robim, financne sprostredkovanie v zozname najst neviem... tieto oblasti su mi najblizsie:



64910
Finančný lízing
03.08.2007



64920
Ostatné poskytovanie úverov
03.08.2007



64990
Ostatné finančné služby okrem poistenia a dôchodkového zabezpečenia i. n.
03.08.2007



65110
Životné poistenie
03.08.2007



65120
Neživotné poistenie
03.08.2007



65200
Zaistenie
03.08.2007



65300
Dôchodkové zabezpečenie
03.08.2007



66110
Správa finančných trhov
03.08.2007



66120
Sprostredkovanie obchodu s komoditami a cennými papiermi
03.08.2007



66190
Ostatné pomocné činnosti finančných služieb okrem poistenia a dôchodkového zabezpečenia
03.08.2007



66210
Vyčíslenie rizík a náhrad škôd
03.08.2007



66220
Činnosti poisťovacích agentov a maklérov
03.08.2007



66290
Ostatné pomocné činnosti v poisťovníctve a dôchodkovom zabezpečení
03.08.2007



66300
Činnosti investičných manažérov


ale ani jedna nevystihuje to, co robim. lebo tak ako som uz spomenul - nerobim len poistenia, ale aj uvery, investicie ci vklady..
Uveď predmet, z ktorého si mal v roku 2011 najvyšší príjem.