dragonfly
14.02.12,18:34
Dobry den mam ponuku ist ucit na gymnazium. Mam VS 2. stupna + statnicu z jazyka. Ponuknuty mam uvazok 20 hodin, 16 hodin jazyk.
Aky je plny uvazok stredoskolskeho ucitela? Ak mam dobre info tak 22 alebo 23, ale neviem, ci to je pravda. Aky by mi vychadzal plat pri uvazku 20 hodin? Som ucitel bez praxe a je to dost narychlo a neviem ako sa mam rozhodnut, plat viem ze bude nizky, ale potrebujem si vyratat, ci by sa mi to vobec oplatilo cestovat, kedze to by ma stalo dost. Ide o zaskok za MD, ale klasicky by som dostala zmluvu iba do konca roka, cez leto nie a potom snat aj od septembra.
Dakujem za info
brontosaurus
14.02.12,19:49
Úväzok rieši Nariadenie vlády 422/2009:
- učiteľ strednej školy: základný pedagogický úväzok je 22 hodín / týždeň

Ak by ste mal pedagogický úväzok 20 hodín, tak by to bolo 90,90% z tarifného platu.
Nepíšte konkrétne akú máte vysokú školu, ale ak by ste bol považovaný za kvalifikovaného, tak by ste bol zaradený do platovej triedy 9, ako začínajúci pedagogický zamestnanec, lebo uvádzate že ešte nemáte žiadnu pedagogickú prax.
Od januára 2012 je tarifný plat v PT 9 stanovený na 508,50 EUR.
Váš tarifný plat pri 90,90% úväzku by bol 462 EUR v hrubom.
Váš čistý mesačný príjem by bol okolo 380 EUR :-)
dragonfly
14.02.12,20:47
Ďakujem za odpoveď, mám VŠ ekonomického smeru, ake keďže väčšina úväzku by bola jazyk, z ktorého mám dorobenú všeobecnú štátnicu, tak by som bola kvalifikovaná. Zaujímal ma hlavne ten úväzok ako by mi to vychádzalo.
Takže ďakujem ešte raz za odpoveď.
Sabadka
15.02.12,05:42
zamestnávateľ ešte môže zaráť z nepedagogickej praxe 1/3 alebo 2/3, tým by sa plat tiež zvýšil a samozrejme máte nárok na príplatok pre začínajúceho učiteľa