Soňa Záborská
14.02.12,19:02
Dobrý deň,
chcem požiadať o radu.
Ak máme zamestnanca, ktorý je na PN pričom PN sa predpokladá na dlhšiu dobu / cca 9 mes/, je možné s takýmto zamestnancom uzavrieť dohodu o pracovnej činnosti aby pre nás vykonával prácu doma?
Resp aké sú možnosti ak si zamestnanca chceme ponechať na výkon konkrétnej činnosti, on do práce nemôže chodiť , je PN ale prácu môže vykonávať doma a nám by to tak aj vyhovovalo?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Soňa
veronikasad
14.02.12,18:04
Soňa Záborská
15.02.12,17:24
Ďakujem veľmi pekne, prečítala som si....nepochopila som ale , či teda umožňuje uzavrieť so zamestnancom dohodu o pracovnej činnosti, pričom by v nej bol uvedený predmet činnosti iný ako v pracovnej zmluve....a či je tam nejak obmedzená výška príjmu a pod.
Tweety
15.02.12,17:27
Ďakujem veľmi pekne, prečítala som si....nepochopila som ale , či teda umožňuje uzavrieť so zamestnancom dohodu o pracovnej činnosti, pričom by v nej bol uvedený predmet činnosti iný ako v pracovnej zmluve....a či je tam nejak obmedzená výška príjmu a pod.

Nemôže súčasne poberať nemocenské aj odmenu za prácu na základe dohody.
Katy a R
15.02.12,17:29
Dohodu uzavrieť môžte. Keďže je to práca na doma. Len zamestnanec musí dodržiavať liečebný režim. Ak by porušil LR - tak mu nevyplatia dávku.
Ako si aj čítala - dôležité je to, čo povie ošetrujúci lekár ;):confused:
Tweety
15.02.12,17:32
Dohodu uzavrieť môžte. Keďže je to práca na doma. Len zamestnanec musí dodržiavať liečebný režim. Ak by porušil LR - tak mu nevyplatia dávku.
Ako si aj čítala - dôležité je to, čo povie ošetrujúci lekár ;):confused: Katy, v tom linku od Veroniky sa na stránke SP uvádza aj toto:
vykonávanie zárobkovej činnosti dočasne práceneschopným poistencom sa považuje za porušenie liečebného režimu, a to najmä v prípade, ak dočasne práceneschopný zamestnanec vykonáva počas práceneschopnosti činnosť, na ktorú bol uznaný dočasne práceneschopným.
Katy a R
15.02.12,17:36
Katy, v tom linku od Veroniky sa na stránke SP uvádza aj toto:
vykonávanie zárobkovej činnosti dočasne práceneschopným poistencom sa považuje za porušenie liečebného režimu, a to najmä v prípade, ak dočasne práceneschopný zamestnanec vykonáva počas práceneschopnosti činnosť, na ktorú bol uznaný dočasne práceneschopným.
Ja predpokladám, že dohoda nebude uzatvorená celkom na tú istú činnosť - ako má zmluvu:confused::confused: