Lubica H
15.02.12,07:44
Ide mi o vyúčtovanie plynu - prišla nám vyúčtovacia faktúra na spotrebu plynu za obdobie 1.1.-18.12.2011. volal nám nájomník, že potrebuje vyúčtovať spotrebu za celý rok 2011, pretože má svojich podnájomníkov, ktorým ju musí prefakturovať. v plynárňach som zistila, že ak by som chcela vystaviť vyúčtovanie za obdobie 19.12-31.12.2011, bolo by to za poplatok 18 eur (poplatok sa platí za vyúčtovanie, ktoré je kratšie ako 12 mesiacov). vraj sme ako odberateľ zaradení v cykle, ktorý končí 18.12. cyklus sa nedá zmeniť. majiteľ spoločnosti chce, aby som nájomníkovi spotrebu za obdobie, ktoré nemáme vyúčtované, spravila odhadom - mne sa to nezdá. môžem niekomu vyúčtovať spotrebu energií bez faktúry od dodávateľa energie? máte s tým niekto skúsenosti? ako postupovať?
Lubica H
16.02.12,09:41
nikto s tým nemáte skúsenosti? resp. všetci máte spotrebu vyúčtovanú k 31.12.? tomu sa mi akosi nechce veriť...
Difi
19.03.12,11:25
Dobrý deň, sme platcami DPH (mesačný) a prenajímame nebyt. priestory pre platcovi DPH registrovaný v EU. Mesačne fakturujeme nájomné za skladové priestory a zálohu(paušálnu sumu) na energiu. Nájomca nemá vlastné hodiny, nevieme kontrolovať spotrebu. V zmluve je, že nájomca sa zaväzuje uhrádzať prenajímateľovi pomernú časť ceny služieb poskytovaných v súvislosti s podnájmom :za elektrickej energie, a to podľa pomeru plochy ním prenajatých priestorov k celkovej úžitkovej ploche stavby. ZSE nám vyúčtoval nedoplatok za obdobie 1.1.-31.12.2011, dodanie: 31.12.2011, vyhotovenia: 04.01.2012 Nájomcovi nevznikol (podľa zmluvy) povinnosť uhradiť nedoplatok, lebo vysporiadal mesačne paušálnymi platbami. Moja otázka, že kedy máme alebo mali sme povinnosť vystaviť vyúčtovaciu faktúru na energiu? Dovidenia