szivics
15.02.12,08:35
Zdravím Vás, mohol by mi niekto poradiť?
SZČO1 má v obchodnom majetku stroj, ktorý prenajíma SZČO2. Pre SZČO1 sú príjmy z tohto prenájmu POZD? Musí mať SZČO v živnosti aj prenájom, ak prenajíma jeho vlastný stroj?

Ďakujem za rady!
Tweety
15.02.12,07:36
Zdravím Vás, mohol by mi niekto poradiť?
SZČO1 má v obchodnom majetku stroj, ktorý prenajíma SZČO2. Pre SZČO1 sú príjmy z tohto prenájmu POZD? Musí mať SZČO v živnosti aj prenájom, ak prenajíma jeho vlastný stroj?

Ďakujem za rady!ÁNo, sú to príjmy OZD. Ale ak ide o dlhodový prenájom, mal by to mať v živnosti.
szivics
15.02.12,07:47
rok je považovaný za dlhodobý prenájom?
Tweety
15.02.12,07:50
rok je považovaný za dlhodobý prenájom?Asi som sa zle vyjadrila, myslela som to tak, že ak by prenajímal viac majetku a pravidelne.
szivics
15.02.12,07:52
Aha, čiže ak prenajíma len jeden stroj, ktorý nevyužíva v tom období, tak nepotrebuje na to živnosť? nie je to jeho základný príjem, ide len o "bokovku" :-)
nikulik
28.01.13,06:51
Ahojte poradaci,poprosim Vas o informaciu. Ak prenajima stroja sukromná osoba živnostníkovi, musí ta sukromna osoba podavat danove priznanie a uviest tam sumy z prenajmu stroja?
Zita5
28.01.13,06:54
Ahojte poradaci,poprosim Vas o informaciu. Ak prenajima stroja sukromná osoba živnostníkovi, musí ta sukromna osoba podavat danove priznanie a uviest tam sumy z prenajmu stroja?

Prenajíma hnuteľnú vec za čo dostáva príjem .
nikulik
28.01.13,11:10
Prenajíma hnuteľnú vec za čo dostáva príjem .

Takže musí podavať danove priznanie. Ďakujem.