zuzanavo
02.02.06,14:39
Naša firma vystavila v r. 2005 faktúru za zemné práce - na základe odberateľom potvrdeného súpisu vykonaných prác. V roku 2006 nám však ešte vznikajú náklady spojené s touto zákazkou a to preto, lebo ešte na stavbe musíme niečo zhutniť - to sa nedalo vlani urobiť kvôli chladnému počasiu. Môžeme, a ak áno, tak ako, dostať náklady /nájomné za hutniaci stroj - doklad vystavený v01/2006, mzdy pracovníkov za 01/2006 a pod./nejakým spôsobom dostať do min. roka (veď s ním časovo a vecne súvisia/. Som na pochybách kvôli tomu, že faktúra je vystavená v minulom roku za celú zákazku a ďalšie náklady roku 2006, ktoré nám s ňou súvisia, už odberateľovi fakturovať nebudeme.
Ak sa niekto vie k tomu vyjadriť, budem veľmi rada. Dík
Manual
02.02.06,17:44
Naša firma vystavila v r. 2005 faktúru za zemné práce - na základe odberateľom potvrdeného súpisu vykonaných prác. V roku 2006 nám však ešte vznikajú náklady spojené s touto zákazkou a to preto, lebo ešte na stavbe musíme niečo zhutniť - to sa nedalo vlani urobiť kvôli chladnému počasiu. Môžeme, a ak áno, tak ako, dostať náklady /nájomné za hutniaci stroj - doklad vystavený v01/2006, mzdy pracovníkov za 01/2006 a pod./nejakým spôsobom dostať do min. roka (veď s ním časovo a vecne súvisia/. Som na pochybách kvôli tomu, že faktúra je vystavená v minulom roku za celú zákazku a ďalšie náklady roku 2006, ktoré nám s ňou súvisia, už odberateľovi fakturovať nebudeme.
Ak sa niekto vie k tomu vyjadriť, budem veľmi rada. Dík
Dá sa tvoj problém chápať tak, že vy ste vystavili komplet faktúru za zemné práce vrátane toho zhutnenia, ktoré ešte nebolo vykonané lebo bolo chladné počasie ? Ak je to tak, tak tam by si mala mať zakalkulované aj mzdy, a náklady za hutniaci stroj, pretože prax je taká, že sa spraví rozpočet = cenová ponuka a tú odberateľ schvaluje a nemal by byť žiadny problém. A v r. 2006 to spravíte akože zadarmo, lebo vám to už v r. 2005 bolo zaplatené. Ak tam práce so zhutňovaním neboli, tak zasa bolo vhodné spraviť s odberateľom dodatok k zmluve a predlžiť termín plnenia napr. do 31.3.06 až sa to bude dať spraviť. A náklady na mzdy budú v období v súlade so zmluvou. Musíš si ujasniť s nejakým technikom, aké práce vaša firma vlastne vykonala a faktúrovala.
Milan Benka
02.02.06,18:58
Chápem tvoj problém ako zákazkovú výrobu, a podľa toho treba aj postupovať. Nesedí mi v tom, že odberateľ potvrdil súpis vykonaných prác aj s tými, ktoré ešte neboli vykonané. Mal by byť pri tom aj záznam o nevykonaných prácach, a potom podľa stupňa dokončenia zákazky urobiť čosový rozlíšenie aj vo výnosoch.
zuzanavo
06.02.06,12:05
Chápem tvoj problém ako zákazkovú výrobu, a podľa toho treba aj postupovať. Nesedí mi v tom, že odberateľ potvrdil súpis vykonaných prác aj s tými, ktoré ešte neboli vykonané. Mal by byť pri tom aj záznam o nevykonaných prácach, a potom podľa stupňa dokončenia zákazky urobiť čosový rozlíšenie aj vo výnosoch.
Takže, ak je záznam o nevykonaných prácach, môžem adekvátnu časť výnosov presunúť do roku 2006?