xatan
15.02.12,11:53
Pozdravujem poraďákov,
mám taký problém, že úrady mi vytvorili začarovaný kruh, z ktorého nevedia von a mňa to má stáť 2000€, ktoré chce po mne VSZP, lebo úradníčkovia v tejto poisťovni asi nečítajú čo im píšem a robia si čo chcú. K problému:
V roku 1997 som ukončil podnikanie na ŽL, ktorý som odovzdal na miestnom úrade s mojim listom. 14 rokov ticho, 14 rokov som nepodával daňové priznanie a minulý rok 2011 mi napíše VSZP, že che odo mňa nedoplatky za szčo na zdravotnom! Pozriem do živnostenského registra a čo tam najdem? Moje IČO je tam stále živé. Napíšem na úrad, kde som ho odovzdal aby to okamžite poriešili a vymazali ma z registra a odtiaľ mi napíšu, že oni neevidujú žiadne ukončenie podnikania, aby som ak mám doklad o tom im ho predložil, inak nemôžu nič spraviť. Tak som im povedal, že čo im mám ja predložiť a hlavne odkiaľ, keď som po 10 rokoch od ukončenia doklady skartoval. Napíšem poisťovni námietky, že im nemôžem zaplatiť za niečo, čo som nerobil. Ich to nezaujíma, ičo je v registri a hotovo. Tak som im napísal ako môžu chcieť odo mňa poplatky, keď si od roka 2001 platim zdravotné ako samoplátca? Odpísali mi, že oni nechcú poplatky odo mňa ako od samoplátcu, ale ako od szčo a pác mi prexekučnú výzvu, ako by som im nič nenapísal.
Poraďáci, viete poradiť nejaký účinný postup, ako na úrad, ktorý zanedbal zrušenie mojej živnosti a kto je určený na kontrolu činnosti VSZP? Však to je neuveriteľný bordel a ja mám za to ešte aj zaplatiť.
Vďaka za dobré rady.
veronikasad
15.02.12,11:41
xatan, tým "úradníčkom" v zdr.poisťovni si v r.1997 oznámil, že si ukončil podnikanie ? Máš o tom nejaký doklad ? (takéto doklady sa nikdy neskartujú)
AlaNR
15.02.12,12:04
Obávam sa, že toto nevybavíš. Doklady nemáš a nie oni, ale ty máš dokázať, že si si povinnosť splnil.