stevoh
02.02.06,13:43
Poradí mi niekto ako vyúčtovať cestu, ak som cestoval z Bj do Ba autom, ktoré mám v prenájme od otca a nemám zaplatenú cestnú daň. Môžem nejako vyúčtovať náklady s tým spojené. Som SZČO a išiel som spolu so svojim zamestnancom na turnus.
boban
02.02.06,13:04
Pokiaľ nie je zaplatená cestná daň, nemáš nárok ako SZČO na vyúčtovanie nákladov.
Katarina
02.02.06,18:06
Dovolím si nesúhlasiť s boban a Monikou.To, že nie je zaplatená cestná daň nemá žiadny vplyv na účtovanie nákladov súvisacich s použitím vozidla do nákladov. To je druhá vec, že pri daňovej kontrole sa spätne dorubí cestná daň aj so sankčným úrokom. Totiž zákon o dani z príjmu nekladie podmienku zaplatenia dane z motorových vozidiel pri nároku na daňové náklady v súvislosti s používaním motor.vozidla.
Zákon o dani z motor. vozidiel ukladá povinnosť uhrady dane na vozidlá používané na podnikanie. Ide tu však o dva rôzne zákony.
Evanka
02.02.06,18:23
Poradí mi niekto ako vyúčtovať cestu, ak som cestoval z Bj do Ba autom, ktoré mám v prenájme od otca a nemám zaplatenú cestnú daň. Môžem nejako vyúčtovať náklady s tým spojené. Som SZČO a išiel som spolu so svojim zamestnancom na turnus.
Ak sa ti jedná iba o túto jednu cestu, vyplatila by som to kvázi zamestnancovi. Nezáleží na tom, koho auto na pracovnú cestu zamestnanec použije. Teda môže to byť aj auto tvojho otca. V tom prípade DzMV netreba platiť. Samozrejme môžeš cestovať s ním aj ty, ale sebe budeš účtovať iba stravné.
Milan Benka
02.02.06,18:33
Jednoduché a pri tom geniálne.