Dantess
15.02.12,16:33
Ahojte, na odoslanie tovaru mám 2 možnosti. Pošta, alebo kuriér. Kuriérom odosielam väčšinou 1 - 2 veci týždenne. Stojí to dosť veľa a keď je menšia objednávka, tak sa mi to moc neoplatí. Taktiež ich depo je ďaleko, tak musím behať autom a pod. Dnes som sa dopočul o EMS službe pošty, ktorá ževraj funguje ako klasická kuriérska služba a je lacnejšia a čo je lepšie poštu mám hneď vedľa skladu, tak by som nemusel behať. Čo si myslíte, je táto kuriérska služba od pošty dobrá ? Máte s tým nejaké skúsenosti ? dakujem
calimero1
15.02.12,16:12
Sem tam niečo pošlem cez EMS, zatiaľ vždy bez problémov. Neviem ale, keď som naposledy posielal zásielku, pani na pošte mi povedala, že už sa v rámci EMS neposkytuje služba "Avizovať doručenie". Táto služba bola zahrnutá v cene a znamená to, že vopred upozornia príjemcu, že dostane balík. Druhá vec je, že priamo na podacom lístku k EMS nie je vyčíslená DPH a treba si k tomu pýtať faktúru, je to dosť otravné.

Inak čo sa týka DPD, niekedy v lete som od nich dostal ponuku a ceny boli nižšie ako EMS, pritom to nebolo podmienené nejakým množstvom odoslaných balíkov. A to by si pre zásielky prišli sami. Tak neviem.
Zo zotrvačnosti som ostal pri GLS.
Dáša_
15.02.12,16:20
isla som hľadať, že ems služba je vlastne už iba pre zahraničie a objavila som novú službu pošty http://www.posta.sk/sluzby/zmluvny-balik Nepoužíva to niekto?
Dáša_
15.02.12,16:40
A tu je ešte expres kurier http://www.posta.sk/sluzby/expres-kurier
calimero1
15.02.12,17:33
Expres kurier je EMS.
Dáša_
15.02.12,17:50
ems je tuším skôr toto http://www.posta.sk/sluzby/expres-mail-servis-ems menili viac vecí od 1. januára
padro
15.02.12,19:38
ked mi niekto poslal tovar EMSkom tak ma islo porazit z ich sluzieb ... tak asi tolko :)
camozzi
15.02.12,21:02
EMS je neskutocne predrazene. Za seba poviem, ze posielame baliky cez inu kuriersku sluzbu a cena startuje na 3,50 bez dane.
misomiso
15.02.12,21:15
Cim posielate e-shopove zasielky do zahranicia?
calimero1
15.02.12,22:23
EMS je neskutocne predrazene. Za seba poviem, ze posielame baliky cez inu kuriersku sluzbu a cena startuje na 3,50 bez dane.

To je jasné, ale tu sa bavíme o 2 balíkoch týždenne.
calimero1
15.02.12,22:26
ked mi niekto poslal tovar EMSkom tak ma islo porazit z ich sluzieb ... tak asi tolko :)

Ked mi prislo nieco cez EMS, tak ma vzdy najprv kontaktovali. Zato z UPS mi nezavolali este nikdy.
calimero1
15.02.12,22:31
Expres mail servis je EMS do zahraničia. Expres kurier je EMS v rámci SR.
Dantess
16.02.12,05:49
EMS je neskutocne predrazene. Za seba poviem, ze posielame baliky cez inu kuriersku sluzbu a cena startuje na 3,50 bez dane.


Ja som vyskúšal GLS aj DPD a vždy tam nechám strašne veľa eur... Niesom ich zmluvný partner, ale aby som za 6kg zásielku dával 12eur tak to je veľmi veľa. + cesta tam aj späť...
Dáša_
16.02.12,05:54
Ja som vyskúšal GLS aj DPD a vždy tam nechám strašne veľa eur... Niesom ich zmluvný partner, ale aby som za 6kg zásielku dával 12eur tak to je veľmi veľa. + cesta tam aj späť...


skús toto http://www.posta.sk/sluzby/expres-kurier - tam je cena cca 6,3 €
katarina.j
16.02.12,06:02
My to robievame cez slov.postu ako EMS a nemali sme nikdy žiadny problem. Lebo ista kurier.firma nam nedala vhodne podmienky, nakolko neposielame denno-denne EMS, tak sa nam zdalo cez postu prijatelnejsie. Na ich stranke posta.sk si najdes aj aktualne ceny-ktora sa rata podla velkosti balika (hmotnost) a sumy poistenia+suma za dobierku.

Cim posielate e-shopove zasielky do zahranicia?
misomiso
16.02.12,07:58
My to robievame cez slov.postu ako EMS a nemali sme nikdy žiadny problem. Lebo ista kurier.firma nam nedala vhodne podmienky, nakolko neposielame denno-denne EMS, tak sa nam zdalo cez postu prijatelnejsie. Na ich stranke posta.sk si najdes aj aktualne ceny-ktora sa rata podla velkosti balika (hmotnost) a sumy poistenia+suma za dobierku.

No pre nas je to dost o nicom. Minimalna sadzba hmotnosti 1 kg, cena 15 - 47 Eur podla krajiny a neposkytuju ziadne poistenie zasielok. Obycajne listy a baliky su lepsie aspon v tom, ze sa daju do vacsiny krajin poistit.
tengi
05.04.12,18:16
Využívam oboje.

EMS mi prišlo drahšie oproti DPD. EMS som musel vypisovať štítok, DPD ho mám v PC a vytlačím.

Zásielka v rámci Bratislavy cez DPD je dodaná do 2 hodín. DPD má cenu cca 4€ bez DPH. Posielam 10 zásielok týždenne a zatiaľ som veľmi spokojný. Ako zmluvný partner.
jumo
05.04.12,19:25
Asi pred 3 rokmi som posielal cca 15kg balik cez EMS do Ciech. Za par dni mi zvoni kurier EMS pri dverach, ze balik sa vratil. Podaval som ho v Bratislave - potom isiel balik do Banskej Bystrice - odtial do Ciech - tam zistili ze oni dobierku do Ciech nerobia - zase do BB - a potom ku mne do BA. Takze az v Cechach zistili ze nerobia dobierku do Ciech a mali to tam vsade vyznacene ze je to dobierka!!!
Tak sme asi 1/2 hod riesili co s tym (vratenie penazi za postovne) - kurier v kuse fajcil a niekam telefonoval stylom, ze zavolal a povedal "...zavolaj mi spat." Jeho kolega mu zavolal spat a potom volal zase niekomu inemu rovnakym sposobom. Som si povedal, ze s takouto zebrackou firmou uz nechcem nic mat. Posielam cez UPS.
Mária27
05.04.12,19:56
Nevyhovuje vám viac obchodný balík? Dá sa poistiť, myslí je aj lacnejší ...

http://www.posta.sk/sluzby/obchodny-balik-epg
zubro85
11.04.12,14:25
Bez zmluvy sa neoplatí používať žiadneho s dopravcov, so zmluvou ti robia zvoz oni, staci len vytlacit/vypísať štítok.

cenu u GLS máme od 3,22 bez DPH, mesacne cez nich prevezieme cca 100 balíkov

Vozíme aj cez Toptrans (občas posielame aj 6m dlhé balíky a to robí len málo dopravcov, a este menej pri B2C) u Toptransu je to cenovo rôzne kedze počítaju podľa vzdialenosti.

jeden dopravca nám ponúkal ceny od 2,90 do 5kg ale ich služby sú strašné - keď majú nával tak nestíhajú a balík trvá doručiť aj týždeň (vrámci jedného depa) po niekoľkých urgenciách.

DPD nám ponúkali cenu od cca 3 EUR do 5kg ale cez nich by som posielal akurát tak klince - denne nám vozia balíky a vždy sú roztrhnuté a popučené

so službami ktoré sú spojené s doručením u mňa jasne vedie Toptrans (aj keď sú drahší ako je bežný priemer)
mshop
12.04.12,19:33
Čo tak do danej kuriérskej spoločnosti zavolať a informovať sa o spolupráci?
Začal som s ReMax Courier Service (dcérska spoločnosť FeDex) a dali mi slušné podmienky...balíky do 5kg mám za nejakých 4,80€ s dobierkou vrátane DPH... Neviem ako je to u iných spoločností ale oslovila nás aj GLS ktorú sme zazmluvnili pre vývoz do česka... Stačí sa s obchoďákom baviť na rovinu a balíky do česka posielame za nejakých 10€ vrátanie dobierky do 5kg + ako bonus má GLS novú trasu otvorenú takže balíky sú doručované v rámci 4 hodín...
romanko111
01.05.12,07:36
Zdravím, tiež mám podobný problém..Idem poslať používanú autosedačku Recaro záujemcovi do Košíc, ale vôbec ešte neviem, cez koho to pošlem, ani ako to zabalím, vraj to stačí len obaliť do nejakej fólie, tak neviem... Vaše rady uvítam. R.
zubro85
02.05.12,09:15
ak posielas jednorazovo tak staci postou ako balík, preistotu poistený (je to ale o nieco drahsie), prípadne poštového kuriéra EMS - viac info ti dajú na pošte, cena je od 6-7 EUR za kus.

ak budes posielat viac krat (mas eshop alebo pod.) tak sa ti možno vyplatí kontaktovať niektorého s dopravcov, ale pre pár balíkov mesacne ti extra ceny nedajú.

zabaliť do fólie nestačí, najlepšie je do krabice, predpokladám že nechceš aby sa ti to pri preprave poškodilo..
fusion
19.03.13,10:11
Za mňa jednoznačné odporučenie Kuriérska spoločnosť www.Airway.cz (http://www.Airway.cz) . Menšia spoločnosť, ale super jednanie a dajú sa s nimi dohodnúť dobré ceny.
dilla
19.03.13,15:49
mne osobne vyhovuje EMS.
Posielam skoro všetko na dobierku do pol kila a víde to nejak 6,9 euro s DPH
dilla
19.03.13,15:50
a môže poradiť prosím ťa o aký spoločnosť sa jedná?

Koľko si účtujú za dobierku?
Ďakujem
peter_hornik
20.03.13,06:47
EMS je normalny postovy kurier, teda dorucenie baliku aj na sukromne adresy po prve uzamykatelne dvere. Podat balik pre EMS mozes aj na poste, priamo na pobocke, nemusi k tebe prist na vyzdvihnutie. Samozrejme je moznost dobierky, poistenia atd.

Ceny su relativne vysoke, vyjednavanie o znizeni aj pri vacsom pocte balikov relativne narocne. Je to predsa len stale Slovenska posta.