flubica
02.02.06,15:20
Dobry den,
potrebovala by som poradit s nasledovnym problemom:
Dcera pracovala 2 mesiace v Anglicku a zamestnavatel jej nestrhaval ziadnu dan z prijmu, jej cisty prijem nedosiahol ani polovicu nezdanitelnej casti pre rok 2005/2006. Je tento prijem danovo vysporiadany?
Dakujem
Denda
02.02.06,18:17
Dobry den,
potrebovala by som poradit s nasledovnym problemom:
Dcera pracovala 2 mesiace v Anglicku a zamestnavatel jej nestrhaval ziadnu dan z prijmu, jej cisty prijem nedosiahol ani polovicu nezdanitelnej casti pre rok 2005/2006. Je tento prijem danovo vysporiadany?
Dakujem
Kto bol jej zamestnávateľ a aký bol jej hrubý príjem? Mala aj iné príjmy v roku? Akú zmluvu mala uzatvorenú? Uplatňovala si odpočítateľnú položku?
Milan Benka
02.02.06,18:49
Málo vstupných informácii, ale myslím,že daňovo vysporiadané to nie je. Aj keď v SR by jej nemala vzniknúť daňová povinnosť, aspoň podľa údajov v zadaní.
flubica
03.02.06,07:50
Zamestnavatel bol obch. dom Lillywhites, mzda 6 libier/h, hruba mzda celkom 2220 libier. Ine prijmy v zahranici nemala. Prac. zmluvu nemam k dispozicii, ale pravdepodobne si narokovala odpocit. polozky.
Johanka
03.02.06,11:28
Ak mala HM okolo 2200 libier, ako mohla mať čistú mzdu menej ako polovicu nezdan. časti základu dane t.j. menej ako 43.968 Sk ??? To by jej viac ako polovicu hrubej mzdy museli zrážať na odvody. Aj tak musí vedieť zdokladovať hrubú mzdu a odvody, pretože tieto údaje sa uvádzajú do daňového priznania (výpalatné pásky, potvrdenie z finančného úradu, potvrdenie od zamestnávateľa).
flubica
03.02.06,12:33
Ja som myslela nezdanitelnu cast v Anglicku pre r. 2005/2006 - co je 4895 libier.
flubica
03.02.06,12:37
Ja len dufam, ze zamestnavatel vedel, co robi a chcela som sa uistit, ci jej tu doma nevyplyvaju nejake danove povinnosti ohladne toho prijmu z Anglicka.
Johanka
03.02.06,13:00
Ja len dufam, ze zamestnavatel vedel, co robi a chcela som sa uistit, ci jej tu doma nevyplyvaju nejake danove povinnosti ohladne toho prijmu z Anglicka.
Lenže ona je rezident SR. Takže DPriznanie podá v SR, pričom príjmy z VB budú vyňaté zo zdanenia,tzn. z týchto príjmov (veľmi zjednodušene) nebude v SR platiť daň. Priznať ich však musí.
flubica
03.02.06,13:57
V tom som nemala jasno, ci staci tie prijmy z brigady v Anglicku iba uviest v DP, ci z toho nevyplyva nejaka dan. povinnost v SR. Velmi pekne dakujem za rady. Pekny den