mafiny
15.02.12,17:51
Dobrý deň, chcem poprosiť o radu ohľadom daňového priznania za rok 2011. V roku 2011 som bola na materskej dovolenke ale zároveň som mala príjem z dohody, kt. bol 640 eur a tiež príjem z finančného sprostredkovania, kt bol tiež cca 600 eur. Mzdárka mi povedala, že v tomto prípade nie je nutné podávať daňové priznanie z dôvodu že môj príjem nepresiahol nezdaniteľnú položku základu dane. Zaujímalo by ma či je to tak a či nemusím podávať ani ako sprostredkovateľ. Ďakujem
Tweety
15.02.12,16:53
Dobrý deň, chcem poprosiť o radu ohľadom daňového priznania za rok 2011. V roku 2011 som bola na materskej dovolenke ale zároveň som mala príjem z dohody, kt. bol 640 eur a tiež príjem z finančného sprostredkovania, kt bol tiež cca 600 eur. Mzdárka mi povedala, že v tomto prípade nie je nutné podávať daňové priznanie z dôvodu že môj príjem nepresiahol nezdaniteľnú položku základu dane. Zaujímalo by ma či je to tak a či nemusím podávať ani ako sprostredkovateľ. Ďakujem NEMUSíš, ALE podanie je pre Teba výhodné, pretože pri uplatneni NČZD ti budú preddavky na daň vrátené.
mafiny
15.02.12,17:28
Ďakujem za odpoveď, no preddavky som nemala žiadne, pretože z dohody som mesačne nepresiahla NČZD a zo sprostredkovania mi preddavky na daň nesťahujú.
levia3
04.03.12,21:38
Dobry den, tiez poprosim niekoho o radu.
Som študentka denneho študia a zaroveň finančna sprostredkovatelka ale bez zivnosti, v danovom priznani mam uviest provizie v casti VI., riadku 8. Mozem uviest aj nejake vydavky, napr. na licencie a kancelar. potreby, či nemozem, kedze nemam na to živnost?
Vznika mi z podania DP aj povinnost zalozit si živnost? Pripadne až po skončení školy, ak by som chcela nadalej byt sprostredkovateľom?
Velmi pekne dakujem
suzi22
15.03.12,07:55
Dobry den, prosim Vas, ked clovek ukoncil v 03/2011 financne sprostredkovanie a potom uz cely rok bol len na urade prace+popri ktorom mal drobne brigady - robi si danove priznanie B? Dalej jeho prijem zo sprostred.bol nulovy - no vydavky mal - zaplatene odvody na zdravotku - cize mal danovu stratu, ale narok na vratku dane z brigad ma,vsak? musi robit k DP aj vykazy? Dakujem
Ejo
21.03.12,10:27
Dobrý deň. Daňovník v roku 2011 pozastavil živnosť na dva roky. Viedol JÚ. Po pozastavení živnosti mal príjem zo sprostredkovania- OVB. Keďže viedol zo živnosti preukazateľné výdavky - JU, tak aj zo sprostredkovania musí preukazateľné, však? V podstate mal len 2x vyplatenú odmenu a 1x odvod do ZP. /sprostredkovanie vykonával 3 mesiace/. Účtovať v PD o tejto odmene a odvodu alebo stačí evidencia? Účtovné knihy sú uzavreté ku dňu ukončenia živnosti.
Ďakujem.
Ejo
21.03.12,12:11
Viete prosím poradiť, ak pozastavil živnosť 1.3.2011 na dva roky, viedol JU, potom mal od 15.3.2011 do 15.5.2011 sprostredkovanie, tak tieto odmeny mám účtovať tiež v JU do peňažného denníku a výkazy majú byť s dátumom ukončenia sprostredkovania alebo živnosti?
Ďakujem
Katy a R
21.03.12,12:21
Viete prosím poradiť, ak pozastavil živnosť 1.3.2011 na dva roky, viedol JU, potom mal od 15.3.2011 do 15.5.2011 sprostredkovanie, tak tieto odmeny mám účtovať tiež v JU do peňažného denníku a výkazy majú byť s dátumom ukončenia sprostredkovania alebo živnosti?
Ďakujem
podľa mňa je SZČO dovtedy, dokedy neodovzdá aj DIČ (na základe vyradenia z registra NBS)
- aha, máš pravdu s pauzou.
Ejo
21.03.12,12:33
Tak podľa tohto sa má uzavrieť účtovníctvo ku dňu ukončenia sprostredkovania poistenia. No lenže on živnosť ukončil 29.2.2011, išiel sa registrovať na úrad práce, tam ho aj zaevidovali od 1.3.2011. Keď na daňovom úrade chcel odovzdať kartičku do 8 dní, už vedel, že sa mu risuje práca - sprostredkovanie a tú kartičku s DIČ mu na DÚ neprevzali, lebo že aj tak bude mať tú istú, keď bude mať sprostredkovanie. Podľa tohto ak ukončil živnosť 29.2.2011 a išiel na úrad, nebol SZČO. SZČO sa stal až vtedy, keď začal so sprostredkovaním t.j. 15.3.2011. Ako s účtovnými knihami?
majernikova
22.03.12,21:53
Dobry večer ,,
poradite mi niekto, ako si môžem uplatniť preukazateľné výdavky bez toho ,aby som musela viesť JU a robiť výkazy ? Aký § ?
Ďakujem
Katy a R
22.03.12,22:05
Dobry večer ,,
poradite mi niekto, ako si môžem uplatniť preukazateľné výdavky bez toho ,aby som musela viesť JU a robiť výkazy ? Aký § ?
Ďakujem
žeby § 6 zákona o DzP:confused: odstavec si už najdi ;) - tu http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-595#f6135765
ekofin
14.03.13,08:20
Dobrý deň. Študent vysokej školy má doklad za finančné sprostredkovanie za rok 2012 vo výške 288 eur. Na priznávanie príjmov z finančného sprostredkovania má daňovým úradom pridelené DIČ. Okrem toho má príjem z dohody 560 eur, kde ale nemá žiadnu daň, lebo mal u zamestnávateľa podpísané vyhlásenie. Musí podávať daňové priznanie B, aj napriek tomu, že jeho príjem nepresiahol polovicu nezdaniteľnej čiastky, a ak nemusí má oznámiť daňovému úradu prečo daňové priznanie nepodal?
Ďakujem.
veronikasad
14.03.13,08:25
Dobrý deň. Študent vysokej školy má doklad za finančné sprostredkovanie za rok 2012 vo výške 288 eur. Na priznávanie príjmov z finančného sprostredkovania má daňovým úradom pridelené DIČ. Okrem toho má príjem z dohody 560 eur, kde ale nemá žiadnu daň, lebo mal u zamestnávateľa podpísané vyhlásenie. Musí podávať daňové priznanie B, aj napriek tomu, že jeho príjem nepresiahol polovicu nezdaniteľnej čiastky, a ak nemusí má oznámiť daňovému úradu prečo daňové priznanie nepodal?
Ďakujem.
nemusí podávať za rok 2012 DP.

Je registrovaný (na základe prideleného DIČ) v zdr.poisťovni ako SZČO ?
ekofin
14.03.13,09:04
Nie nie je, pretože mu v zdravotnej poisťovni povedali, keď mu pridelili DIČ, že zdravotné sa vysporiada až na základe podaného daňového priznania. Ale teraz, keď daňové nepodá, tak ako sa vysporiada?
Mila123
14.03.13,09:06
Nie nie je, pretože mu v zdravotnej poisťovni povedali, keď mu pridelili DIČ, že zdravotné sa vysporiada až na základe podaného daňového priznania. Ale teraz, keď daňové nepodá, tak ako sa vysporiada?
nijako.....