Ingrid Ondruskova
15.02.12,19:22
Jeden známy-SZČO- prišiel za mnou s takou absurditou, že čo si o tom myslím: aby získal hypoúver, potrebuje sa prezentovať
pred bankou, že má super príjmy: chce v daňovom priznaní navýšiť položku-príjem...darmo som mu rozprávala, že zbytočne bude
platiť vysoké odvody do sociálky, zdravotky a daň na DÚ, on na to-účel svätí prostriedky...tu sa mi natíska otázka:
ak napr. týmto úkonom zaplatí voči DÚ na daniach namiesto 500,-EUR....2000,-EUR, pri náhodnej kontrole dane z príjmu v budúcnosti z DÚ
mu potom 1500,-EUR vrátia späť? /vedie ma k tomu logika...keďže opačne... pri neuznaní vecí zo strany DÚ do nákladov vám ich dodania/
P.S.: ja osobne toto nazývam ...úverový podvod!!!!
Paula
15.02.12,18:29
Nech si urobí DP sám , vrátane účtov :cool:
srska
15.02.12,18:32
banka není 3,14ča - bude čakať do 31.03.12 či ten tvoj známy nepodá náhodou opravné dp
tictac7
15.02.12,18:35
...a nechcú náhodou DP za posledné 2 roky?
ekopo
15.02.12,18:37
prečo hneď úverový podvod???
opýtam sa takto: je povinnosťou zaúčtovať výdavok ako VOZD?
...samozrejme nie....
Ingrid Ondruskova
15.02.12,18:40
...a nechcú náhodou DP za posledné 2 roky?
...netuším...mne hovoril len o roku 2011....ale aj tak ho nechápem, že ľudia tlačia takto
na pílu....niečo mlel, že chce úver tuším 50.000,-EUR, ak si to zle odhadne, veľmi ľahko
sa môže do roka dostať do ťažkostí so splácaním....buď na veci mám alebo nemám-toť
moje heslo....
Xanti
15.02.12,18:40
banka není 3,14ča - bude čakať do 31.03.12 či ten tvoj známy nepodá náhodou opravné dpNa rovinu .. banka je 3,14ča a nečaká do 31.03.12 na opravné. To ich potom nezaujíma. Pokial majú potvrdenie z DU, že dotyčný nemá žiadne nedoplatky na dani voči DU.


...a nechcú náhodou DP za posledné 2 roky? Pred rokom nechceli.

Či je to morálne alebo nemorálne, ťažko posúdiť. Pretože pri príjmoch ako má živnostník zamestnanec v pohode získa úver alebo hypotéku. Živnostník musí dokladovať viac a pracnejšie ako zamestnanec, tak preto ja som minulý rok urobila také DP. Vo februári bolo podané riadne DP, s vysokou daňou s vysokým základom . A v marci , až po schválení úveru a uvolnení prostriedkov 31.3. bolo podané opravné DP, kde som vyhodené náklady nazad vopchala.
A všetci boli spokojný a sú doteraz. Krízová situácia vyžaduje občas krízové riešenia.
srska
15.02.12,18:43
áno, dokonca tuším aj keď sa jedná o závislú činnosť chcú aspoň za 1 rok výpis z banky ak žiadateľ nie je ich klientom + potvrdenie od zamestnávateľa
Katy a R
15.02.12,18:44
nechaj to naňho, nech si spraví sám, ak chce vyskúšať (aby to potom tebe nevyčítalň
Katy a R
15.02.12,18:49
každá banka má svoje podmienky (netreba všede)
srska
15.02.12,18:52
Na rovinu .. banka je 3,14ča a nečaká do 31.03.12 na opravné. To ich potom nezaujíma. Pokial majú potvrdenie z DU, že dotyčný nemá žiadne nedoplatky na dani voči DU.

Pred rokom nechceli.

Či je to morálne alebo nemorálne, ťažko posúdiť. Pretože pri príjmoch ako má živnostník zamestnanec v pohode získa úver alebo hypotéku. Živnostník musí dokladovať viac a pracnejšie ako zamestnanec, tak preto ja som minulý rok urobila také DP. Vo februári bolo podané riadne DP, s vysokou daňou s vysokým základom . A v marci , až po schválení úveru a uvolnení prostriedkov 31.3. bolo podané opravné DP, kde som vyhodené náklady nazad vopchala.
A všetci boli spokojný a sú doteraz. Krízová situácia vyžaduje občas krízové riešenia.normálne chce napr. TABA DP za posledné 2 zdaňovacie obdobia ak sa jedná o žiadateľa - PO. ak žiada PO o úver napr. v druhom polroku bežného roku, tak si pýtajú komplet DP s prílohami za jedno predchádzajúce obdobie a súvahu a výkaz ziskov a strát k 30.06. bežného roku a ešte kopu iných papierov .
Paula
15.02.12,18:56
prečo hneď úverový podvod???
opýtam sa takto: je povinnosťou zaúčtovať výdavok ako VOZD?
...samozrejme nie....


Lenže hore čítam o navýšení príjmu, nie základu dane :).
Xanti
15.02.12,18:58
Srska,
moji známy majú hypo z TB, aj som sa čudovala že prečo odtiaľ no poskytli im najlepšie podmienky. Opäť som sa čudovala lebo je tu nádherná téma o tom prečo TB pri hypo nie.
Fakt možno minulý rok zhoda náhod, a všetko dokopy... ale známy kúpili byt a splácajú ho. Možno to bolo aj tým, že na polovičku bytu mali prostriedky predajom malého bytu, takže TB nešla do rizika kedže požičala len 50%. Ale naozaj som len vyhádzala náklady a urobilo sa opravné DP.
Xanti
15.02.12,18:59
Lenže hore čítam o navýšení príjmu, nie základu dane :).
Hm.. občas človek povie niečo, čomu sa veľmi nerozumie. Lebo banky nezaujímajú príjmy ale základ dane. ja by som povedala, že dotyčný sa len zle vyjadril. mimotemy
Paula
15.02.12,19:08
Nech je ako chce, vychovali ma k poctivosti a s tou už asi aj odídem ;)
srska
15.02.12,19:18
Srska,
moji známy majú hypo z TB, aj som sa čudovala že prečo odtiaľ no poskytli im najlepšie podmienky. Opäť som sa čudovala lebo je tu nádherná téma o tom prečo TB pri hypo nie.
Fakt možno minulý rok zhoda náhod, a všetko dokopy... ale známy kúpili byt a splácajú ho. Možno to bolo aj tým, že na polovičku bytu mali prostriedky predajom malého bytu, takže TB nešla do rizika kedže požičala len 50%. Ale naozaj som len vyhádzala náklady a urobilo sa opravné DP.veď nič sa nedeje xanti - verím ti. ja píšem, aké mám ja skúsenosti aj keď konkrétne v našom prípade sme v 2007 tiež žiadali hú a bez problémov nám poskytla slsp 68% z ceny nehnuteľnosti
Ingrid Ondruskova
15.02.12,19:18
Hm.. občas človek povie niečo, čomu sa veľmi nerozumie. Lebo banky nezaujímajú príjmy ale základ dane. ja by som povedala, že dotyčný sa len zle vyjadril. mimotemy

....no...na obranu.......príjmy...výdaje...ZD...sú spojené nádoby...jedno súvisí s druhým...:D
Xanti
15.02.12,19:21
....no...na obranu.......príjmy...výdaje...ZD...sú spojené nádoby...jedno súvisí s druhým...:D
To máš pravdu príjem a výdaj je spojená nádoba. Ale banke príjem nič nepovie aj keby bol 1 000 000 eur .. ak tá spoločnosť bude mať výdaje 1 500 000 eur.

A tiež banke nič nepovie ak bude mať príjem 10000 eur a výdaje 0 eur.

Ktoré je lepšie? Prvé je základ dane v strate, druhé je 10000 v pluse. Takže banku naozaj nezaujímajú príjmy ale skôr základ dane u SZCO.
Xanti
15.02.12,19:24
No pekne, další moji známy - zamestnanci, im VUB poskytla úver vo výške 120% z hodnoty nehnuteľnosti, lebo potrebovali ešte na rekonštrukciu nielen na kúpu a vlastné prostriedky nemali žiadne.
Ingrid Ondruskova
15.02.12,19:28
...áno..celý "podvod" chce spáchať tak, aby samozrejme navýšil ZD, že hausnumero bude v kolonke PRÍJEM....
keďže výdavky nemá žiadne...paušalista...asi som to mala dať do zadania hore....
Ice dive
15.02.12,19:34
VUBka nikdy nedávala, 120% hypotéku... dávala max. 70 % hypotéku a 50 % spotrebný úver... pekne sa to predávalo, že 120 % ale v skutočnosti to sú dva úvery zabalené do jedného...a na jeho získanie musel byť človek fakt solventný...
Xanti
15.02.12,19:39
VUBka nikdy nedávala, 120% hypotéku... dávala max. 70 % hypotéku a 50 % spotrebný úver... pekne sa to predávalo, že 120 % ale v skutočnosti to sú dva úvery zabalené do jedného...a na jeho získanie musel byť človek fakt solventný...
Hm.. solventný? Ak považuješ manželov zarábajúcich priemerne po 500 eur s dvoma deťmi za solventných tak potom naozaj sú.
Ano viem, že je to tak rozdelené. A ten úver má výšku úrokov ako hypotéka, čiže stále výhodné. :)
JankaO
15.02.12,19:39
...tu sa mi natíska otázka:
ak napr. týmto úkonom zaplatí voči DÚ na daniach namiesto 500,-EUR....2000,-EUR, pri náhodnej kontrole dane z príjmu v budúcnosti z DÚ
mu potom 1500,-EUR vrátia späť? /vedie ma k tomu logika...keďže opačne... pri neuznaní vecí zo strany DÚ do nákladov vám ich dodania/

Príjmy sa priznávajú, čiže nevidím dôvod, ani zákonný postup zo strany DÚ pri prípadnej kontrole, aby nejaký priznaný príjem neuznala a znížila tým DZ. U výdajov je to inak, ak si ich uplatní a nemá ich preukázané, DÚ ich nemusí uznať a tým zvýši DZ.
Xanti
15.02.12,19:40
Budem hnusná, načo Ti to hovoril čo chce urobiť. Mal to urobiť iste by si našiel kamarátov, čo základy majú vysoké a prijali by nejaké nákladové faktúry . A ty by si mala srdiečko na pokoji. :)
srska
15.02.12,20:21
my sme nepotrebovali viac
srska
15.02.12,20:23
veľakrát je účtovník ako doktor
srska
15.02.12,20:32
prvá otázka správkyne na dú je: pre koho je to potvrdenie. podľa toho je na konci dovetok na konci potvrdenia .... dp bolo podané xx.xx.2012 pred skončením lehoty pre podávanie dp fo