severanka
15.02.12,21:42
Chcem poprosiť o radu, vyplňala som cez eDane nové tlačivo prehľadu za 01/2012 a chcem sa uistiť v nasledovnom:

- na prvej strane kolónka Daňový úrad ponúka - po novom finančné riaditeľstva v krajských mestách, tak som tam dala príslušné kraj.mesto, dúfam, že je to ok
- strana č. 2 riadok 8 Odvedené /posledný dátum odvodu zrazených preddavkov na daň..../ neuviedla by som tam žiadny dátum, pretože firma nikdy neodvádzala žiadne preddavky, ale eDane mi tam automaticky dá aktuálny dátum, neviem čo s tým...:(
- strana č. 3 - uplatnenie NČZD som zaklikla áno, avšak zamestnanec do 15.2.2012 nepožiadal o ročné zúčtovanie tak nechať políčko voľné, je to OK???
Ešte by som poprosila o radu, kde by som našla, ale kto by mi poradil aké sú podmienky na uplatnenie NČZD?
Mila123
15.02.12,20:44
str. 3 má byť to či si za mesiac 1/2012 uplatnil mesačnú NČZD

a nájdeš podmienky v § 11 ZDP
alusa783
08.03.12,10:11
ja sa snažím vyplniť prehlad za 2 mesiac ale mam problém

v januári som mala z RZ preplatok cca 8 eur na dani a cca 50 eur zamestnaneckú premiu
to som v januáry kompenzovala na tlačive aby sme nemuseli platit dan, ale ostalo mi tam cca 30 eur nevyčerpaných zo zamestnaneckej premie, myslím že tiež si to môžem kompenzovat ale neviem ako to vyplnit... poradí niekto? v prvej časti problém nevidím (dufam) ale v druhej časti je to už horšie...
D - celková suma zamest. premie (cca50)
E - suma ZP vyplatená z úhrnu zrazených pred. tu už neviem mam tam dat celú sumu aj z januára aj februára či ako???
alusa783
08.03.12,12:13
?