balala
02.02.06,15:51
Ahojte,

poraďte mi prosím, jedná sa o to, že predávam tovar, ktorý som získala zadarmo. Mala by som ten tovar nejako oceniť a tak ho prijať na 132 a potom vydať na 504? Lebo v podstate som ho dostala zadarmo a predávam ho cez 604. A myslím, že keď je 604, tak by mala byť aj 504...
Poraďte mi ako na to prosím.
KEJKA
02.02.06,19:49
záleží na okolnostiach. Aký máš doklad k tovaru "zadarmo". Darovaciu zmluvu? Pochybujem.
balala
06.02.06,06:02
no veď práve, nemám nič, takže neviem. ...
moni112
08.02.06,08:55
Ahojte,
mám opačný problém. Predám tovar v sume 10.tis.Sk. Zisk je napr.2.tis.Sk. Na fa uvediem napr.2 položky tovaru a zo skladu vyberiem ešte jeden tovar ako bonus napr. za 600,-Sk. Môže ostať iba vo výdajke a na fa sa neobjaví. Možno som nepoložila správne otázku. V podstate ide o to, ako dostať zo skladu preč tovar, ktorý sme poskytli ako pozornosť.

Vopred ďakujem a pekný deň.
Monika
KEJKA
08.02.06,18:24
no veď práve, nemám nič, takže neviem. ...
no kto dnes dostane tovar zadarmo, neviem... ale vychádzam z tvojej info.
Ak vedieš skladovú evidenciu, nejako ho prijmeš hoci v nulovej cene, ak nie tak nič - teraz neriešim problém skladovej evidencie.
predaj by som účtovala 604, ak ide o niečo výnimočné tak by som zvolila radšej 648 - mne to ZADARMO jednoducho nesedí. Pozor na zákaz kompenzácie.
KEJKA
08.02.06,18:27
Ahojte,
mám opačný problém. Predám tovar v sume 10.tis.Sk. Zisk je napr.2.tis.Sk. Na fa uvediem napr.2 položky tovaru a zo skladu vyberiem ešte jeden tovar ako bonus napr. za 600,-Sk. Môže ostať iba vo výdajke a na fa sa neobjaví. Možno som nepoložila správne otázku. V podstate ide o to, ako dostať zo skladu preč tovar, ktorý sme poskytli ako pozornosť.

Vopred ďakujem a pekný deň.
Monika
1. Na faktúre uviesť aj bonusový tovar a uviesč cenu 0,- Sk
2. Na faktúre uviesť fakturujeme Vám tovar podľa dodacieho listu a cenu celkom, pričom tovar bude rozpísaný na d.l.
sta
18.07.07,07:36
Ahojte, mám rovnaký problém. Šéf prišiel za mnou, dostal nejaký tovar zadarmo, a že či ho môžeme normálne predať a vyfakturovať :o Nie je k tomu žiadna darovacia zmluva ani nič...proste sa mu to podarilo nejako získať zadarmo a hotovo, tak som ostala takto :eek: pozerať, čo teraz s tým? Ako to prijať na sklad? Len tak to k nám priletelo? :o Prosím ak viete, pomôžte mi :confused:
misolga
18.07.07,09:59
Ahojte, mám rovnaký problém. Šéf prišiel za mnou, dostal nejaký tovar zadarmo, a že či ho môžeme normálne predať a vyfakturovať :o Nie je k tomu žiadna darovacia zmluva ani nič...proste sa mu to podarilo nejako získať zadarmo a hotovo, tak som ostala takto :eek: pozerať, čo teraz s tým? Ako to prijať na sklad? Len tak to k nám priletelo? :o Prosím ak viete, pomôžte mi :confused:
-skús na šéfa pritlačiť, nech ti donesie aspoň nejaký doklad na tento tovar-faktúru na ktorej sa uvedie že Vám dávajú tovar v hodnote 0,-Sk ako vzorky.Takto si to potom môžeš zaúčtovať do skladu, kde prijmeš len kusy bez sumy a môžeš ho potom ďalej predať.
sta
18.07.07,17:24
ok, ďakujem vyskúšam :)
mudroš
30.07.07,10:23
Tie bezodplatne nadobudnuté zásoby sú rovnaké ako ti, čo Vám inak dodávajú?
Ak áno, tak sa to považuje za zľavu z ceny. Napr. vám dodajú 100 ks po 10 Sk a navyše ešte 2 ks. zadarmo. Príjem na sklad sa ocení tak, ako keby Vám dodali 102 ks za 1000 Sk.
Ak je to iný tovar, tak sa ocení reprodukčnou obstarávacou cenou a zaúčtuje sa 111 (131) / 648.
Vyplýva to najmä z § 22 ods. 6 postupov účtovania.
sta
30.07.07,11:01
Tie bezodplatne nadobudnuté zásoby sú rovnaké ako ti, čo Vám inak dodávajú?
Ak áno, tak sa to považuje za zľavu z ceny. Napr. vám dodajú 100 ks po 10 Sk a navyše ešte 2 ks. zadarmo. Príjem na sklad sa ocení tak, ako keby Vám dodali 102 ks za 1000 Sk.
Ak je to iný tovar, tak sa ocení reprodukčnou obstarávacou cenou a zaúčtuje sa 111 (131) / 648.
Vyplýva to najmä z § 22 ods. 6 postupov účtovania.

Áno, je to tovar, ktorý od nich bežne odoberáme, aj keď len pár krát za rok.
ďakujem za reakciu, asi ich skúsim presvedčiť na tú nulovú faktúru, aby to išlo ako vzorky.