martapir
16.02.12,10:51
dobrý deň, rada by som sa spýtala či je možné požiadať o splátkový kalendár pre zaplatenie dane z príjmu? a ak áno ako sa o to žiada a čo to všetko obnáša?podmienky a pod?

dakujem
Tweety
16.02.12,09:52
dobrý deň, rada by som sa spýtala či je možné požiadať o splátkový kalendár pre zaplatenie dane z príjmu? a ak áno ako sa o to žiada a čo to všetko obnáša?podmienky a pod?

dakujem Samotnú daň nie je možné splátkovať.
martapir
16.02.12,09:59
dakujem za odpoved ale neviem či som sa ja správne vyjadrila v otázke ale nie. ide o to že pri podaní a vypočítani dane v DP mi vyšlo zaplatiť DÚ cca 400 €, je v tomto pripade možne požiadať o uhradenie na splátky?
veronikasad
16.02.12,10:19
dobrý deň, rada by som sa spýtala či je možné požiadať o splátkový kalendár pre zaplatenie dane z príjmu? a ak áno ako sa o to žiada a čo to všetko obnáša?podmienky a pod?

dakujem
Rozumnejším riešením je oznámiť DU predlženie lehoty na podanie DP do 30.6.2012 - vtedy sa do tohto termínu presúva aj splatnosť dane.
Daj si v podatelni potvrdiť kopiu oznámenia a potom ju doruč aj do prísl. zdr.poisťovne (kvoli RZZP, ktoré bude za rok 2011 robiť ZP).
martapir
16.02.12,10:25
ak možem ešte otázku, viete mi poradiť, snažime sa ziskať hypoteku/úver na kupu domu, potrebujem k tomu danove priznanie doložiť banke, ak požiadam o DU o predlženie lehoty podania tak nebudem ma zrejme ako doložiť DP teraz ale až v tej dobe predlženej?
Polly404
24.02.12,15:20
Klientovi som poradila presne to isté, že sme predĺžili lehotu na podanie DP do 30.6. A on chce teraz platiť časť dane v apríli, časť v máji a časť v júni. Ale kde v zákone nájdem, že sa do 30.6. presúva aj splatnosť dane?
veronikasad
24.02.12,16:46
Klientovi som poradila presne to isté, že sme predĺžili lehotu na podanie DP do 30.6. A on chce teraz platiť časť dane v apríli, časť v máji a časť v júni. Ale kde v zákone nájdem, že sa do 30.6. presúva aj splatnosť dane?
Časť akej dane, keď DP nebolo podane ? Nech si euráčiky odloží "do pančuchy" a daň uhradí po podaní DP.
Zita5
25.02.12,13:08
ak možem ešte otázku, viete mi poradiť, snažime sa ziskať hypoteku/úver na kupu domu, potrebujem k tomu danove priznanie doložiť banke, ak požiadam o DU o predlženie lehoty podania tak nebudem ma zrejme ako doložiť DP teraz ale až v tej dobe predlženej?

Tak o čo Vám vlastne ide, najskôr chcete žiadať o splátkový kalendár na platbu dane z príjmu a potom zasa Oznámiť odloženie lehoty na podanie DP , ale.......... to Vám nevyhovuje, lebo potrebujete doložiť do banky DP z dôvodu úveru a teda toto DP za rok 2011 ešte nebudete mať .

To len ja som nechápavá ?
danushka
25.02.12,13:16
Tak vo svojom okolí som sa už stretla s kadečím. Aj s takým, že pre hypotéku sa robilo optimálne DP a bolo treba platiť dane a nielen tie, ale potom zvýšené odvody do ZP a SP.
Konkrétne toto moje okolie na ktoré myslím však muselo s predloženým DP poskytovateľovi hypo úveru dokladovať aj skutočnosť, že nemá žiadne záväzky voči DÚ, SP a ZP.
Takže netreba sa veľmi spoliehať na fakt, že z hypo sa záväzok voči DÚ vyplatí. Ten treba vyplatiť skôr a skutočne si veľmi dobre prepočítať tie zvýšené odvody.;)