adchen
16.02.12,10:25
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť. Mali sme zamestnanca, ktorý požiadal o skončenie pracovného pomeru, my sme mu to zamietli a poslali mu oznámenie, že to neakceptujeme a pracovný pomer sa končí až uplynutím výpovednej doby. Teraz by som potrebovala vedieť, že keď mu uplynula už ta výpovedná doba je odhlásený a pošle sa mu zápočtový list, že či sa mu má poslať ešte aj nejaké oznámenie, napr. že prac. pomer končí uplynutím výpovednej doby?

Ďakujem

Adriana
Graciela
16.02.12,17:27
Ahoj, áno, treba mu poslať aj to oznámenie, aj keby to mala byť len jedna veta, dnes som sa na niečo podobné pýtala na kurze mzdového účtovníctva.
Tweety
16.02.12,17:35
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť. Mali sme zamestnanca, ktorý požiadal o skončenie pracovného pomeru, my sme mu to zamietli a poslali mu oznámenie, že to neakceptujeme a pracovný pomer sa končí až uplynutím výpovednej doby. Teraz by som potrebovala vedieť, že keď mu uplynula už ta výpovedná doba je odhlásený a pošle sa mu zápočtový list, že či sa mu má poslať ešte aj nejaké oznámenie, napr. že prac. pomer končí uplynutím výpovednej doby?

Ďakujem

Adriana
Požiadal o skončenie PP dohodou , a vy ste s ňou nesúhlasili? Ak následne nepodal výpoveď, jeho PP trvá aj naďalej. Na to, aby začala plynúť VD, musí byť daná výpoveď.
facovka28
19.02.12,12:34
mam prosbu... V oktobri som natupila do zamestnania(este mi plynie do augusta 2012 RD) na veducu poziciu (je to velka sukromna firma). Kvoli neunosnym podmienkam, a neplneniu toho co sme sa dohodli na zmluve zo strany zamestnavatela, som si hladala pracu, v piatok vecer mi oznamili, ze som vyhrala konkurz a ratajhu so mnou od 1.3.2012...zajtra chcem dat vypoved dohodou k 29.2.2012, ale obavam sa ze sef ma nebude chciet pustit, a vypovedna doba mi zacne plynut teda od 1.3.(mam mesacnu vypovednu)....mam otazky:
1. ake mam moznosti ak vypoved dohodou neakceptuje a nechcem prist o lukrativnu ponuku?? (nenastupit 1.3. do prace? dostanem absenciu,potom dalsiu,potom mi da zamestnavatel vypoved sam??...ci??)
2. mozem teda 1´.3.nenatupit do tohto zamestnania, a nastupit 1.3. do noveho?mozem mat v tej dobe podpisane dve prac.zmluvy sucasne?
3. ked budem odovzdavat firemne veci (mobil,laptop,auto) musia to zodpovedni veduci odo mna prebrat aj ked odchadzam skor ?
4. musim sa zucastmnit vystupnej llekarskej kontroly?? je to povinnost? (pri nastupe som sa zucastnila vstupnej)
5. predpokladam ze mi za februar vezme vsetky odmeny...je zakonom stanovena hranica ktoru mi musi vyplatit??zaklad??
6. uz som v januari poziadala zamestnavatela o vykonanie zuctovania za rok 2011- vychadza mi to celkom slusna suma..musi mi ju zamestanavtel vyplatit??je to dane zakonom?, nemozem o nu prist?
dakujem za pomoc
veronikasad
19.02.12,12:37
mam prosbu... V oktobri som natupila do zamestnania(este mi plynie do augusta 2012 RD) na veducu poziciu (je to velka sukromna firma). Kvoli neunosnym podmienkam, a neplneniu toho co sme sa dohodli na zmluve zo strany zamestnavatela, som si hladala pracu, v piatok vecer mi oznamili, ze som vyhrala konkurz a ratajhu so mnou od 1.3.2012...zajtra chcem dat vypoved dohodou k 29.2.2012, ale obavam sa ze sef ma nebude chciet pustit, a vypovedna doba mi zacne plynut teda od 1.3.(mam mesacnu vypovednu)....mam otazky:
1. ake mam moznosti ak vypoved dohodou neakceptuje a nechcem prist o lukrativnu ponuku?? (nenastupit 1.3. do prace? dostanem absenciu,potom dalsiu,potom mi da zamestnavatel vypoved sam??...ci??)
2. mozem teda 1´.3.nenatupit do tohto zamestnania, a nastupit 1.3. do noveho?mozem mat v tej dobe podpisane dve prac.zmluvy sucasne?
3. ked budem odovzdavat firemne veci (mobil,laptop,auto) musia to zodpovedni veduci odo mna prebrat aj ked odchadzam skor ?
4. musim sa zucastmnit vystupnej llekarskej kontroly?? je to povinnost? (pri nastupe som sa zucastnila vstupnej)
5. predpokladam ze mi za februar vezme vsetky odmeny...je zakonom stanovena hranica ktoru mi musi vyplatit??zaklad??
6. uz som v januari poziadala zamestnavatela o vykonanie zuctovania za rok 2011- vychadza mi to celkom slusna suma..musi mi ju zamestanavtel vyplatit??je to dane zakonom?, nemozem o nu prist?
dakujem za pomoc
Odkedy trvá tvoj pracovný pomer ? Prečo mesačná výpovedná doba ?

Máš v prac.zmluve dohodnuté, že v prípade nedodržania výpovednej doby má zamestnávatel nárok na náhradu príjmu vo výške jednomesačného priemerného zárobku ?

K RZD - ak nebolo vykonané v januárovej výplate, požiadaj zamestnávatela o zrušenie žiadosti a vydanie Potvrdenia o zdanitelnej mzde a sama si urob DP typu A.
Xanti
19.02.12,12:49
mam prosbu... V oktobri som natupila do zamestnania(este mi plynie do augusta 2012 RD) na veducu poziciu (je to velka sukromna firma). Kvoli neunosnym podmienkam, a neplneniu toho co sme sa dohodli na zmluve zo strany zamestnavatela, som si hladala pracu, v piatok vecer mi oznamili, ze som vyhrala konkurz a ratajhu so mnou od 1.3.2012...zajtra chcem dat vypoved dohodou k 29.2.2012, ale obavam sa ze sef ma nebude chciet pustit, a vypovedna doba mi zacne plynut teda od 1.3.(mam mesacnu vypovednu)....mam otazky:
1. ake mam moznosti ak vypoved dohodou neakceptuje a nechcem prist o lukrativnu ponuku?? (nenastupit 1.3. do prace? dostanem absenciu,potom dalsiu,potom mi da zamestnavatel vypoved sam??...ci??) Na tvojom mieste by som zajtra oznámila zamestnávateľovi, že sa vraciaš na rodičovskú dovolenku sama píšeš že ti trvá do 8/2012. A dala by som výpoved.
A 1.3.2012 by som nastúpila do nového zamestnania, zmluvy môžeš mať viac, v tom problém nie je.
2. mozem teda 1´.3.nenatupit do tohto zamestnania, a nastupit 1.3. do noveho?mozem mat v tej dobe podpisane dve prac.zmluvy sucasne? Ano môžeš.
3. ked budem odovzdavat firemne veci (mobil,laptop,auto) musia to zodpovedni veduci odo mna prebrat aj ked odchadzam skor ? Ano, ved je to aj v ich záujme.
4. musim sa zucastmnit vystupnej llekarskej kontroly?? je to povinnost? (pri nastupe som sa zucastnila vstupnej)
5. predpokladam ze mi za februar vezme vsetky odmeny...je zakonom stanovena hranica ktoru mi musi vyplatit??zaklad?? Akú máš základnú hrubú mzdu? Túto ti musí vyplatiť, odmeny sú nenárokovateľné. A ak máš hrubú mzdu nižšiu ako 327,20 eur, tak ti do tej mzdy musí doplatiť.
6. uz som v januari poziadala zamestnavatela o vykonanie zuctovania za rok 2011- vychadza mi to celkom slusna suma..musi mi ju zamestanavtel vyplatit??je to dane zakonom?, nemozem o nu prist?
dakujem za pomocV texte.
facovka28
19.02.12,16:02
dakujem xanti... ked oznamim zamestavatelovi ze sa chcem vratit na RD, tak ma musi okamzite pustit?? ci normalne moze narokovat mesacnu vypovednu??
Xanti
19.02.12,16:13
dakujem xanti... ked oznamim zamestavatelovi ze sa chcem vratit na RD, tak ma musi okamzite pustit?? ci normalne moze narokovat mesacnu vypovednu??
No nepochopila si ma celkom


§ 166
Materská dovolenka a rodičovská dovolenka
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-01-2012-a.html#hore)

(2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši tri roky veku. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do dňa, v ktorom dieťa dovŕši šesť rokov veku. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však najmenej na jeden mesiac.

(3) Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.

Aj tu bude záležať na dohode zo zamestnávateľom. Povieš, že musíš byť doma a starať sa o dieťa, aby podpísal dohodu ak nepodpíše tak musíš počkať mesiac. A až ked budeš doma uvolnená z práce tak potom hocikedy môžeš dať výpoveď.
facovka28
19.02.12,17:28
dakujem, ale v principe ked to 29.2. ukoncim (aj ked mi az 1.3. zacne plynut vypovedna lehota), a nepridem do roboty tak mi potom ratam ze zamestnavatel da vypoved sam...staci mi len vediet ci to takto v pripade ze nealceptuje dohodu k 29.2. mozem urobit, aby som mohla 1.3.nastupit v novej firme..
veronikasad
19.02.12,17:42
dakujem, ale v principe ked to 29.2. ukoncim (aj ked mi az 1.3. zacne plynut vypovedna lehota), a nepridem do roboty tak mi potom ratam ze zamestnavatel da vypoved sam...staci mi len vediet ci to takto v pripade ze nealceptuje dohodu k 29.2. mozem urobit, aby som mohla 1.3.nastupit v novej firme..
Urobiť to takto môžeš, ale ak by som bola tvoj nový zamestnávatel, tak si rozmyslím, či ťa prijmem. Čo keď sa takto neskôr zachováš aj ku mne ...
facovka28
19.02.12,17:48
ved presne...len teraz neviem co je mensie zlo, ked v novej praci ma potrebuju od 1.3.:( inak o nu pridem..nebudu cakat ten mesiac,kedze miesto potrebuju hned obsadit...uvidim co zajtra poriesim v praci..
veronikasad
19.02.12,17:49
ved presne...len teraz neviem co je mensie zlo, ked v novej praci ma potrebuju od 1.3.:( inak o nu pridem..nebudu cakat ten mesiac,kedze miesto potrebuju hned obsadit...uvidim co zajtra poriesim v praci..
Neodpovedala si na druhú otázku

http://www.porada.sk/t187297-skoncenie-pracovneho-pomeru-uplynutim-vypovednej-doby.html#post1985437