M3G
12.09.04,15:59
Ešte mám taký problém: Keď dávam zamestnancovi namiesto lístkov peniaze(čo je oslobodené od platenia odvodov), zdaňujem to osobitne vo mzde a na konci roka dávam do ročného zúčtovania alebo to napočítam so mzdou dohromady a z toho počítam daň?

Rozdiel je ten, že ak by mal zamestnanec malý príjem, nevyjde mu platiť žiadna daň, ale ak by som príjem (stravné) zdaňoval osobitne, musel by zaplatiť z tohoto príjmu daň, aj keď by mal daňový základ mínusový.
Veva
13.09.04,10:35
M3G, neviem si vysvetliť ,prečo by ste mali pristúpiť k riešeniu ,že ak ma nižší zdaniteľný príjem ako je odpočet t.j.6736 chcete finančnú čiastku za stravné vyňať a zdaniť silou mocou. Veď je to jeho zdaniteľný príjem a ak mu v danom mesiaci vychádza 0,- daň tak ju aj vo výplate bude mať ,ako mu to chcete zdôvodniť, veď to nemôžete spájať s DPH ,alebo sa mýlim ,že nesmerujete k tomuto ?
M3G
13.09.04,16:43
Smerujem tomu, pretože mzdy predo mnou mala jedna múdra pani, ktorá to tak robila a mne sa to veľmi nezdalo, preto sa pýtam.

Pre mňa by bolo tiež najjednoduchšie to nevyjímať a zdaniť len konečný zdaniteľný príjem.
Inak vďaka