nucky
16.02.12,11:02
Chcel by som sa spytat.
Som spolocnik v jednej sro, v ktorej sme viaceri spolocnici, kde si kazdy robi svoj biznis. Chcel by som si otvorit pod touto sro docasne eshop a ak by to slo, tak by som si otvoril vlastnu sro v ktorej by som bol sam. Ako poriesit aby domena eshopu presla so mnou do novej sro a nebola majetkom predchadzajucej sro v pripade ak by mi spolocnici prvej sro chceli robit problemy?
Dakujem
flector
16.02.12,10:33
Môj osobný názor je, že pokiaľ to tvojim spoločníkom nebude vadiť, tak ti nič nebráni registrovať si doménu eshopu, ktorý chceš skúsiť prevádzkovať na seba (ako fyzická osoba). Nikde nie je napísané, že samotná doména ako taká (aj komerčnej) web stránky musí byť vlastnená tou spoločnosťou ktorá ju aj komerčne využíva.

Mnoho spoločníkov, konateľov si drží svoje domény (ktoré komerčne využíva ich firma) napísané na seba samých (fyzické osoby) a následne si ich platia zo svojich súkromných peňazí.
Jediná nevýhoda je, že potom samozrejme nie je možné dať si investíciu do obnovovacích poplatkov medzi náklady vo firme.
Atomer.sk
16.02.12,10:49
Tak ako pise flector. Domenu si zaregistruj na seba, ako fyzicku osobu. Hotovo.
alessi
16.02.12,10:50
a nedalo by sa to urobiť tak, že by sa to hodilo na papier, zmluva, a domena by prešla pod spravu novej sro? niečo ako prenajom softwaru? samozrejme za primeranu cenu, či darom, to by bolo uvedene v zmluve. s tym že po ukončení plateneho obdobia ponukne stara sro novej sro odkupne pravo a nova sro si web da do nakladov.
tym padom by najomna zmluva za www bola učtovným, a faktura danovym dokladom.
alessi
16.02.12,10:55
nova www = veľa reklamy stara www=stara klientela
alessi
23.02.12,18:22
ešte ma napada či nie je problem na inom mieste, stale nad tým rozmyšlam. že ked si v starej sro, že či v novej sro možeš byť konatelom s tým istym predmetom podnikania. lebo podla zakona ee.
nucky
24.02.12,08:10
Mam dobru informaciu, ze spolocnikom v rovnakom predmete v dvoch roznych sro mozes byt? ale konatelom nie?