muzina
16.02.12,11:33
Dobry den, chcela by som sa spytat, ci mi niekto nevie poradit, ako mame postupovat, mama ma niekolko exekucii od roznych exekutorov, takze aj splatky su dost vysoke, viem ze sa da vsetko dat k jednemu exekutorovi,ale neviem kde sa mam na to informovat, pripadne podat si ziadost o slacanie jednej celkovej sumy jednemu exekutorovi, dakujem,
A este by som sa chcela spytat, neviete ci ma exekutorka pravo blokovat ucty a siahat na mzdu rucitelom, ak si uz dala prikazy na mzdy dlznikom? este raz dakujem
GabiZ
16.02.12,11:57
V žiadnom prípade nie je možné spájať návrhy na vykonanie exekúcie do jedného konania ani v prípade, ak má oprávnený viac exekučných titulov na tú istú povinnú osobu. Každý nárok vyjadrený rozhodnutím musí byť vymáhaný samostatne, teda vo vašom prípade bolo podaných toľko návrhov, koľko je exekučných titulov. Oprávnení si vyberajú exekútorov podľa vlastného výberu a žiaden z exekútorov nemá právo spájať tieto konania do jedného, zákon mu to neumožňuje.
Stanislav 1975
16.02.12,12:01
V žiadnom prípade nie je možné spájať návrhy na vykonanie exekúcie do jedného konania ani v prípade, ak má oprávnený viac exekučných titulov na tú istú povinnú osobu. Každý nárok vyjadrený rozhodnutím musí byť vymáhaný samostatne, teda vo vašom prípade bolo podaných toľko návrhov, koľko je exekučných titulov. Oprávnení si vyberajú exekútorov podľa vlastného výberu a žiaden z exekútorov nemá právo spájať tieto konania do jedného, zákon mu to neumožňuje.
čo k tomu dodať- nič...-pekne napísané a zdorazním čo Gabi písala- exekútora si vyberá oprávnený a nie dlžník !!!
GabiZ
16.02.12,12:42
Dobry den, chcela by som sa spytat, ci mi niekto nevie poradit, ako mame postupovat, mama ma niekolko exekucii od roznych exekutorov, takze aj splatky su dost vysoke, viem ze sa da vsetko dat k jednemu exekutorovi,ale neviem kde sa mam na to informovat, pripadne podat si ziadost o slacanie jednej celkovej sumy jednemu exekutorovi, dakujem,
A este by som sa chcela spytat, neviete ci ma exekutorka pravo blokovat ucty a siahat na mzdu rucitelom, ak si uz dala prikazy na mzdy dlznikom? este raz dakujem


A ešte k tejto veci. Ručiteľ sa veriteľovi zaviaže, že mu uhradí určitý záväzok, napríklad vráti poskytnutú pôžičku, pokiaľ tento záväzok nebude riadne splnený dlžníkom. Na základe uvedeného má exekútor právo blokovať účty, prípadne siahať na mzdu dlžníkovi, spoludlžníkovi prípadne i ručiteľovi až do doby, kedy dlh nebude riadne splatený. O spôsobe exekúcie rozhoduje exekútor.
draik
16.02.12,12:54
Siahnuť na majetok ručiteľa môže exekútor vtedy, ak má exekučný titul (napr. právoplatný rozsudok) voči tejto osobe. Veritelia v jednom súdnom konaní spravidla žalujú dlžníka a ručiteľa, exekútor potom môže obstaviť majetok oboch. Dohromady im nemôže zobrať viac, ako je exekúcia.
muzina
17.02.12,10:39
Ďakujem za rady,ja som si myslela, ze ak si dlznici plnia svoj dlh, sme my rucitelia bokom,no tak dufam,ze sa to da do poriadku, aj tak dakujem